Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 26.09.2008, 17:31
bulek Uporabnik bulek ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2007
Sporočila: 34
Privzeto vlc mi kaze sliko le nekaj minut, potem "slika zmrzne" in gre na naslednji kanal.

Zdravo,

z vašo pomočjo sem uspel nastaviti mrežno kartico na Kubuntu 7.10 strežniku, skozi katero lahko sprejemam tv stream. Vendar v vlc-ju vsakih nekaj minut slika zamrzne in potlej gre na drugi kanal v playlisti... Ce na isti prikljucek (port) pristekam Laptop Winxp z vlcejem dela brez problema...

Na obeh uporabljam vlc 0.92, ce z Kubuntuja strezem stream iz lokalnega diska, potem tudi spila (za druge racunalnike v LAN-u), ce gledam TV mi zmrzuje....

Probal sem tudi zamenjati mrezno kartico, pa se ni nič spremenilo. Če gledam isti kanal kot Sagem komunikator tudi ne zmrzne, zmrzne pa tudi, ce je komunikator izklopljen....

Ima morda kdo idejo, kaj bi me lahko zafrkavalo ?
Kako bi te stvari zdebuggiral, da vidim kaj se zgodi? na tcpdumpu stream enostavno zgine....

Poslal sem tudi na VLC forum, vendar bolj sumim, da se mi dogaja nekaj drugega kot pa napaka v vlcju...

http://forum.videolan.org/viewtopic....ab5093e514e446

Hvala ze vnaprej in lep pozdrav,

Bulek.
Odgovorite s citatom
Staro 26.09.2008, 17:43
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: vlc mi kaze sliko le nekaj minut, potem "slika zmrzne" in gre na naslednji kanal.

Sam bi reku, da je nekaj na sistemu ali verziji VLC. Kako UDP deluje ne vem. Zdi pa se mi, da strežnik neha pošiljat strem, ker od klienta ne dobi povpraševanja po določenem času (time out-u). VLC avtomatdko poskuša predvajat naslednji element na PL, če trenutnega ne uspe. STB na istem kanalu očitno poskrbi, da signal še vedno prihaja.

Kaj narest se mi pa ne sanja. Probaj naložit zadnji VLC iz "serije" 8.6 , če še nisi probal.
Odgovorite s citatom
Staro 27.09.2008, 14:28
bulek Uporabnik bulek ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2007
Sporočila: 34
Privzeto Re: vlc mi kaze sliko le nekaj minut, potem "slika zmrzne" in gre na naslednji kanal.

Citat:
Objavil-a rock Prikaži sporočila
Sam bi reku, da je nekaj na sistemu ali verziji VLC. Kako UDP deluje ne vem. Zdi pa se mi, da strežnik neha pošiljat strem, ker od klienta ne dobi povpraševanja po določenem času (time out-u). VLC avtomatdko poskuša predvajat naslednji element na PL, če trenutnega ne uspe. STB na istem kanalu očitno poskrbi, da signal še vedno prihaja.

Kaj narest se mi pa ne sanja. Probaj naložit zadnji VLC iz "serije" 8.6 , če še nisi probal.
Hvala za odziv... Uporabljam verzijo 0.9.2 (enako se mi je dogajalo tudi na 0.8.6c). Zanimivo je to, da winxp z vlcjem dela brez problemov na istem ethernet konektorju - torej je nekaj drugega, v sistemu...

Predvsem me matra, ker ne vem, kako bi zadevo preucil, da bi videl, kaj se sploh zgodi...

Lp,

Bulek.
Odgovorite s citatom
Staro 27.09.2008, 17:13
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Pojd na kak linux forum informacije iskat. Tule dvomim, da se suče kdo, ki je res "not".
http://linux.prinas.si/forum/ recimo
Odgovorite s citatom
Staro 08.08.2019, 11:05
Figeto Uporabnik Figeto ni prijavljen
Banned
Član od: Feb 2015
Sporočila: 249

Zakaj bi sploh uporabljal Vlc?
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
gre, kanal, kaze, minut, naslednji, nekaj, potem, slika zmrzne, sliko, vlc

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:10.