Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 08.01.2009, 16:31
matejgt Uporabnik matejgt ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2008
Sporočila: 15
Privzeto Zaščita slik?

Pozdravljeni!
Ali morda kdo ve kako bi se dalo urediti slike na spletni strani, na ta način, da se jih preprosto ne bi dalo kopirat in prilepiti, tako sem opazil na določenih spletnih straneh, da ko želiš kopirati ti izpiše "slika je last ...."! Torej pozna kdo kako se to stori, hvala!
Staro 08.01.2009, 17:52
Blednik Uporabnik Blednik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2006
Naslov: Hrastnik
Sporočila: 137
Privzeto Re: Zaščita slik?

Edina 100% zaščita je to, da slik sploh ne daš na spletno stran. Takoj, ko jih daš, jih bo nek obiskovalec povlekel dol na svoj računalnik samo s tem, ko obišče tvojo spletno stran. Slika se avtomatsko naloži na računalnik, ker drugače je uporabnik nebi moral videti.
Obstaja pač en kup jajca, ki naj bi šlike zaščitil pred kopiranjem, vendar je vse skupaj samo ena stara šara. Če hoče uporabnik sliko shraniti z desnim klikom, pa se mu namesto menija pojavi nek popup box kjer piše, da se slike ne smejo shranjevat, ti bo mulc samo onesposobil JavaScript v svojem browserju, pa bo slike spet lahko normalno shranjeval. Opazil sem tudi, da nekatere spletne strani dajejo čez slike neko popolnoma nevidno GIF sliko tako, da ko ti desno-klikneš, pa hočeš shranit sliko v ozadju, v bistu shraniš tisto nevidno GIF. To se spet da pretentati tako, da greš gledat v izvorno kodo, pa samo URL naslov slike poiščeš, adijo slika! Slike, ki se pa prikazujejo npr v nekem Flash wrapper-ju se pa spet dajo skopirati z gumbom PrintScreen.
Staro 08.01.2009, 20:57
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139
Privzeto Re: Zaščita slik?

Vsako objavljeno sliko na spletu se da kopirati. Če drugače ne pa s CTRL+C in v grafičnem programu pripopaš sliko s CTRL+V. Zapis odstraniš s clone, vprašanje pa je koliko je to moralno. Če imaš slikico za svoje potrebe, potem lahko brez skrbi pustiš avtorjev podpis, če pa misliš sliko objavljati, je pa to preprosto povedano kraja, za katero te lahko avtor toži, če nisi toliko, da bi ga vprašal glede pogojev za nadaljno objavljanje.

Značke
slik, zaščita

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Obdelava slik z raznimi programi tomi73 Galerije slik 122 12.12.2013 13:20
zanima me, iščem, ... kratki info archi-sy Galerije slik 51 16.08.2009 17:21
programi za obdelavo slik amadej Računalništvo in internet 9 04.03.2009 09:40
Avtorske pravice - zaščita slik .:WoLf:. Računalništvo in internet 1 25.06.2008 17:36

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:02.