Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 01.01.2014, 20:24
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.056
Privzeto Re: Zavajanje ali nezagotavljanje naročenih storitev ?

Citat:
Objavil-a gbauer1 Prikaži sporočila
Jaz sem bil 30.12.2013 na zvezi s tehnično pomočjo, ker sem hotel dvigniti iz 3 na 4 TV-je... Operater mi je takrat rekel, da po novem ni več treba naročat dodatnih TV-jev ampak bi naj šlo pač toliko, koliko prepuša linija oz. kolikšna je sinhronizacija. Na moji sinhronizaciji (VDSL):
DOWN: 22495
UP: 5407
bi naj tako šlo 6-7 TV-jev v SD ...

In res sem še isti dan doma sprobal, več kot 4 TV-je nisem mogel sprobati, ker imam samo 4 SIOL BOX-e, mi je pa delovalo 3 v HD + 1 v SD, če sem vključil še 4 v HD je začelo kockati ... Pri tem je ostalo za internet glede na spedtest 2/5 Mb/s ...

Če bi želel več TV-jev oz. HD-jev pa bi moral zakupiti dodatno hitrost 30/5 Mb/s (torej + 6,1 eura na mesec), s to hitrostjo pa bi moralo iti brez težav 5 HD-jev ...
Se vračam ponovno na začetek.
Telekom ima v svojih pogojih zapisano da ima uporabnik pravico zahtevati do štiri tv komunikatorje kar pomeni štiri tv.
Naročilo linije za štiri tv je bilo vedno brezplačno !!
Nikjer ni nič zapisano da ne smem gledati z določeno hitrostjo štiri minihd programe hkrati.

To kar pišeš ti da lahko z naročilom hitrosti 30/5 gledaš normalno tudi 4minihd programe pa podira vso teorijo o brezplačnosti dodatnih tv kanalov.

Najbolje da si vso temo prebereš od začetka bo najlažje razumel.

Drugače pa en del mojega pisanja:
Siol - telekom je vedno zagotavljal in reklamiral da je odpiranje dodatnih linij za uporabo do štirih tv komunikatorjev brezplačno !

V praksi to ni res in se ne držijo svojih lastnih pravilnikov in pogodb. !

Če želi uporabnik gledati hkrati štiri minihd programe mu je to zaradi nerazumljivih oviranj s strani telekoma praktično onemogočeno. !

Spremljanje štirih programov hkrati ti omogočijo če dodatno naročiš nadgradnjo hitrosti na vsaj 30/5 !!
In tu se podere vsa teorija o brezplačnosti o odprtju do štirih tv kanalov.
In sedaj nekomu ki ima naročeno linijo npr 10/2,15/5,20/5 in v primeru da želi spremljati hkrati štiri tv programe pogujujejo z plačilom naročnine za najmanj hitrost 30/5.

In to je absurd. Zakaj bi nekdo ki mu za samo delovanje na internetu povsem zadostuje hitrost np 15/5 ,20/5 samo zaradi potrebe po štirih tv kanalih prisiljen dodatno plačevati za višjo hitrost ?

To nikjer v nobeni ponudbi in nobeni pogodbi tudi ni zapisano !

In to vse skupaj zaradi dejansko malenkosti . Za normalno delovanje štrih hkratnih minihd programov se pač potrebuje pasovna širina cca 24Mb in da ostane še nekaj malega rezerve za normalno delovanje je potrebna skupna sinhronizacija nekje 25-26Mb .
A telekom strokovnjaki so postavili sinhronizacijo pri paketu 20/5 na 22Mb. Se pravi manjka nekje 4Mb.
In na telekomu enostavno ni človeka ki bi razumel da teh 4Mb res manjka in to spremenil.
Popolnoma so brez posluha in to v časih ko so se že ali pa se še bo zgodilo kar nekaj prestopov h konkurenci .(t-2,telemach)
Enostavno sploh ne pokažejo volje po ohranitvi uporabnikov.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 01.01.2014, 20:38
gbauer1 Uporabnik gbauer1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2007
Sporočila: 106

Nakladanje Dosti je še takšnih (tudi sam do nedavnega) ki imajo sinhronizacijo samo za 1 ali 2 TV pa tudi plačujejo isto ... Koliko imaš sinhronizacije toliko pač gledaš, nekje pa omejitev mora biti... če je logična ali ne je pa drugo ... Če je toliko boljše na T2 in Telemach pa pojdi tja Verjamem, da jih je dosti tudi odšlo predvsem zaradi SK kanalov pa je verjetno sedaj dostim žal ... Tudi drugje ni vse super kot jih dosti navaja na tem forumu ...

Prebral sem jaz že vse tukaj, pa na FB in ne vem še kje ne, tako da meni ne rabiš še enkrat razlagati zakaj se gre (ker dobro vem)... Ne vem, kako se ti da že nekaj tednov s tem ukvarjati in vsak dan eno isto pisati ... Jaz če bi bil tako nezadovoljen in bi bilo drugje tako super kot navajaš bi že zdavnaj odšel

Nazadnje uredil gbauer1 : 01.01.2014 ob 20:42.
Odgovorite s citatom
Staro 01.01.2014, 20:54
Mojster

Citat:
Objavil-a gbauer1 Prikaži sporočila
Nakladanje Dosti je še takšnih (tudi sam do nedavnega) ki imajo sinhronizacijo samo za 1 ali 2 TV pa tudi plačujejo isto ... Koliko imaš sinhronizacije toliko pač gledaš, nekje pa omejitev mora biti... če je logična ali ne je pa drugo ... Če je toliko boljše na T2 in Telemach pa pojdi tja Verjamem, da jih je dosti tudi odšlo predvsem zaradi SK kanalov pa je verjetno sedaj dostim žal ... Tudi drugje ni vse super kot jih dosti navaja na tem forumu ...

Prebral sem jaz že vse tukaj, pa na FB in ne vem še kje ne, tako da meni ne rabiš še enkrat razlagati zakaj se gre (ker dobro vem)... Ne vem, kako se ti da že nekaj tednov s tem ukvarjati in vsak dan eno isto pisati ... Jaz če bi bil tako nezadovoljen in bi bilo drugje tako super kot navajaš bi že zdavnaj odšel
To ti misliš da razumeš a na žalost nimaš pojma.
Kot prvo ti mora biti jasno da iščem samo tisto kar sem podpisal,kar je v pogodbi in pogojih telekoma.
Če si pogledal prilepljene slikce ti vse to piše.

In kaj si jaz sedaj po tvojem izmišljujem ali zahtevam preveč ?
Po tvoji logiki potem nekdo ki ima naročen paket z internet hitrostjo 4Mb ne more spremljat nit enega hd programa. A zakaj ? Ker potrebuje en hd program 5,5-6Mb.

In kdaj bom jaz menjal ponudnika naj ne bo tvoja skrb.
Je pa žalostno da moram imeti naročeno še telemach kabelsko da lahko nemoteno uporabljam štiri tv.

Lp
Odgovorite s citatom
Staro 01.01.2014, 21:00
gbauer1 Uporabnik gbauer1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2007
Sporočila: 106

...
Odgovorite s citatom
Staro 01.01.2014, 21:18
kažin Uporabnik kažin ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2012
Sporočila: 363

Citat:
Objavil-a cveto Prikaži sporočila
To ti misliš da razumeš a na žalost nimaš pojma.
Kot prvo ti mora biti jasno da iščem samo tisto kar sem podpisal,kar je v pogodbi in pogojih telekoma.
Če si pogledal prilepljene slikce ti vse to piše.

In kaj si jaz sedaj po tvojem izmišljujem ali zahtevam preveč ?
Po tvoji logiki potem nekdo ki ima naročen paket z internet hitrostjo 4Mb ne more spremljat nit enega hd programa. A zakaj ? Ker potrebuje en hd program 5,5-6Mb.

In kdaj bom jaz menjal ponudnika naj ne bo tvoja skrb.
Je pa žalostno da moram imeti naročeno še telemach kabelsko da lahko nemoteno uporabljam štiri tv.

Lp

Pri meni, ko sem nedavno podpisal pogodbo za TopTrio Osnovni (4/2) piše, da lahko spremljam hkrati 3 TV, a sinhronizacijo imam okoli 10

Se strinjam s teboj, če tako piše bi morali zagotavljat 4 TV ne glede na SD/HD samo, ko so povečali hitrosti na bakru jih to kot zgleda ne skrbi res, pa da potrebujete kot berem samo za 2-3Mb povišanje sihronizacije da bi delovali 4 miniHD..
Odgovorite s citatom
Staro 01.01.2014, 21:41
Mojster

Citat:
Objavil-a kažin Prikaži sporočila
Pri meni, ko sem nedavno podpisal pogodbo za TopTrio Osnovni (4/2) piše, da lahko spremljam hkrati 3 TV, a sinhronizacijo imam okoli 10

Se strinjam s teboj, če tako piše bi morali zagotavljat 4 TV ne glede na SD/HD samo, ko so povečali hitrosti na bakru jih to kot zgleda ne skrbi res, pa da potrebujete kot berem samo za 2-3Mb povišanje sihronizacije da bi delovali 4 miniHD..
In če imaš dva televizorja poizkusi na enem gledati slo1hd in na drugem recimo slo2hd.
Če imaš sinhronizacijo okrog 10Mb bo vse skupaj zakockalo in obstalo.

V tvojem primeru so ti nastavili 6Mb sinhronizacije več kot imaš naročeno hitrost.

Če bi to isto storili pri meni ki mam naročeno 20Mb bi imel sinhronizacije 26Mb.
Toliko kot je potrebujem in bi bil mir.

Lp
Odgovorite s citatom
Staro 02.01.2014, 00:03
kažin Uporabnik kažin ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2012
Sporočila: 363

Citat:
Objavil-a cveto Prikaži sporočila
In če imaš dva televizorja poizkusi na enem gledati slo1hd in na drugem recimo slo2hd.
Če imaš sinhronizacijo okrog 10Mb bo vse skupaj zakockalo in obstalo.

V tvojem primeru so ti nastavili 6Mb sinhronizacije več kot imaš naročeno hitrost.

Če bi to isto storili pri meni ki mam naročeno 20Mb bi imel sinhronizacije 26Mb.
Toliko kot je potrebujem in bi bil mir.

Lp
To vem, ampak imam samo 1 TV, boxS pa nisem še dobil, kateri bo zamenjal Sagema..

Saj sem napisal, da piše v pogodbi 3xTV, tako, da če pokuri en SD okoli 3mb je skupaj nekje 9mb.. Večje od hitrosti od 10/1 nebi moral naročit, saj ne gre (še lani nisem moral naročiti 6/1).

Kot sem napisal v prejšnjem postu, se strinjam s tabo. Če nekateri imajo 4TV in imajo dovolj sinh. za spremljanje 4miniHD tega ne omogočijo..

Nazadnje uredil kažin : 02.01.2014 ob 00:05.
Odgovorite s citatom
Staro 02.01.2014, 02:06
mattejci Uporabnik mattejci ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 190

Cveto, da imas Telemach se zraven siola se mi zdi potrata denarja.. Zakaj ne kupis dodatek 30/5 pa te bo ceneje prislo kot pa pri Telemachu..
Odgovorite s citatom
Staro 03.01.2014, 11:00
Mojster

A sedaj Telekom ko ste podražili naročnino boste dvignili sinhronizacijo na vsaj 26Mb ?

lp
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
naročenih, nezagotavljanje, storitev, zavajanje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Novo v ponudbi.."Testni uporabnik" - zavajanje naročnikov ali??? saonaion SiOL TV 27 31.12.2015 02:37
Obvestilo o ukinitvi storitev g33k SiOL TV 5 05.12.2013 14:52
Zavajanje potrošnikov! floko O storitvah 16 23.03.2013 07:01
Spletni obrazec za naročilo storitev SiOL in spremembo naročniških storitev CastorAlpha O storitvah 41 19.05.2011 11:02
Ali je to storitev? roksotlar SiOL TV 4 08.09.2009 10:56

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:00.