Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 12.11.2014, 11:18
krpan41 Uporabnik krpan41 ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2014
Sporočila: 5
Privzeto Kabelska in priklop na receiver

Živjo,

Uporabljam Telekomovo kabelsko TV preko optike. Koaksialni kabel je vkljopljen v TV, TV pa je s HDMI kablom povezan na receiver. Telekom oddaja tudi radijske programe. Problem pa je v tem, da moram za poslušanje radisjkih postaj preko kabelske imeti vedno prižgan TV.

Zato je moje vprašanje sledeče: ali je možno priklopiti koaksialni kabel (preko spliterja) direktno na antenski vhod receiverja - za sprejem analognih radijskih postaj? Telekom oddaja preko kabelske tako digitalni kot analogni signal - po tej logiki bi moral receiver zaznati radijske frekvence v analognem delu? S tem bi se izognil vsakokratnemu prižiganju TV-ja. Problem je tudi v tem, da mi preko navadne FM antene lovi največ tri postaje...

Hvala za info
Odgovorite s citatom
Staro 12.11.2014, 11:31
-JM- Uporabnik -JM- ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2008
Sporočila: 688
Privzeto Re: Kabelska in priklop na receiver

Citat:
Objavil-a krpan41 Prikaži sporočila
Živjo,

Uporabljam Telekomovo kabelsko TV preko optike. Koaksialni kabel je vkljopljen v TV, TV pa je s HDMI kablom povezan na receiver. Telekom oddaja tudi radijske programe. Problem pa je v tem, da moram za poslušanje radisjkih postaj preko kabelske imeti vedno prižgan TV.

Zato je moje vprašanje sledeče: ali je možno priklopiti koaksialni kabel (preko spliterja) direktno na antenski vhod receiverja - za sprejem analognih radijskih postaj? Telekom oddaja preko kabelske tako digitalni kot analogni signal - po tej logiki bi moral receiver zaznati radijske frekvence v analognem delu? S tem bi se izognil vsakokratnemu prižiganju TV-ja. Problem je tudi v tem, da mi preko navadne FM antene lovi največ tri postaje...

Hvala za info
Priklopi tako kot si napisal, sam imam koaksialni kabel priklopljen direktno na antenski vhod stolpa in delujejo analogni radiji več ali manj ok.

PS:
Kakšen receiver imaš priklopljen na TV s HDMI kablom ?
Odgovorite s citatom
Staro 12.11.2014, 12:40
Novinec

Hvala za odgovor...tudi sam sem imel v starih časih analogne tehnologije enako narejeno - koaksialec direktno na stolp. Sedaj pa je na istem kablu tako digitalni kot analogni signal in nisem več ziher Bo dovolj samo direktni priklop ali rabim kretnico za delitev FM in ostalih signalov?

Drugače imam ONKYO TX-NR626...
Odgovorite s citatom
Staro 12.11.2014, 13:32
-JM- Uporabnik -JM- ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2008
Sporočila: 688

Jaz imam delilnik, iz delilnika pa gre kabel na vtičnico TV/RA , ker imam stolp na drugem koncu. Direktno nisem sprobaval, mislim pa da bi tudi moralo delovati.
Odgovorite s citatom
Staro 13.11.2014, 14:44
Novinec

Vtičnica ima verjetno kretnivo za delitev TV in RA signala...

Bom probal direktno, pa sporočim. Skurit verjetno nima kaj
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
kabelska, priklop, receiver

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
receiver + subbufer marklo Hi-Fi in elektronika 2 02.03.2012 20:46
Brezžične Slušalke In Receiver AwaJoBi Računalništvo in internet 6 28.12.2009 20:06
kabelska tv - samo na optiki? urbi O storitvah 1 04.09.2009 14:42
Kaj predlagate TRIO? Kabelska? majstor O storitvah 17 18.11.2008 10:13

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:21.