Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 25.11.2005, 21:04
Nushy Uporabnik Nushy ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2001
Sporočila: 8
Privzeto San Francisco - Los Angeles

Je mogoče že kdo potoval na tej relaciji v lastni režiji? Zelo prav bi mi prišle informacije s prve roke.

Zanima me predvsem katero vrsto transporta ste izbrali in na kaj je potrebno biti še posebej pozoren (tako na sami poti kot v mestih).

Potovanje je sicer bilo planirano za maj, okoliščine pa so ga prestavile na januar, tako da nekako zmanjkuje časa za natančno prebiranje knjig in iskanje informacij.

Za odgovore se vam najlepše zahvaljujem

Staro 25.11.2005, 23:02
Štrudl Uporabnik Štrudl ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce Štrudl
Član od: Nov 2004
Sporočila: 27.363
Privzeto

ravno na tej

pristali smo v SFu...

tam bili dva dni....je kar ok

potem z avionom do LAja , tam je že bolš

potem pa tri tedne v LA

pa en teden San diego...

če lahko, pejt v SAn Diego, ta ej naj,....

bili v Universdal studios, SIx Flag Mountains (zabaviščni), SeaWorld , ...

strip bari

itd

Staro 26.11.2005, 11:11
Novinec
Privzeto

Kako je s temi leti znotraj države? Slišala sem, da so dokaj poceni, potem pa sem ravno včeraj prišla do informacije, da Slovenci ne moremo kupiti vozovnic vnaprej po internetu. Kakšne so tvoje izkušnje?
Sicer pa sama razmišljam bolj v smeri najema avtomobila, ker bi si ogledala tudi kakšen narodni park... Ne vem pa še, kako bi to zgledalo pozimi - parki so le malo višji in tudi zasneženi...

Btw, kakšen je bil pa let do SF? Trenutno se najbolj obremenjujem s tem

Staro 26.11.2005, 18:50
mr_panic
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto

Izraz sunny california ne velja v mesecu januarju, ko non-stop dežuje, pa tudi kar mrzlo je, zato kamiranje ne pride v poštev. Mesec maj bi bil vsekakor boljša opcija za potovanje z najetim avtom.

Na tej strani poišči novico "Od Los Angelesa do San Francisca":
http://as.mservis.si/zda2004.fri.uni-lj.si/novice.php

Evo še ena podobna stran:
http://zda2005.fri.uni-lj.si/

Staro 26.11.2005, 20:03
Novinec
Privzeto

Ja, tole sem že ugotovila. Naslednja ideja je vožnja ob obali...

Mi je pa res žal, da je prišlo do spremembe v terminu, ampak kaj hočmo...

Hvala za linka. Spomnila sem se, da sem bila na eni od teh strani, ko so še zbirali sponzorje...

Staro 27.11.2005, 05:24
klaudija Uporabnik klaudija ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jan 2005
Sporočila: 1.040
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava Nushy

Kako je s temi leti znotraj države? Slišala sem, da so dokaj poceni, potem pa sem ravno včeraj prišla do informacije, da Slovenci ne moremo kupiti vozovnic vnaprej po internetu. Kakšne so tvoje izkušnje?
Sicer pa sama razmišljam bolj v smeri najema avtomobila, ker bi si ogledala tudi kakšen narodni park... Ne vem pa še, kako bi to zgledalo pozimi - parki so le malo višji in tudi zasneženi...

Btw, kakšen je bil pa let do SF? Trenutno se najbolj obremenjujem s tem

Sicer je pa letalskih druzb kar veliko, tako da bo treba malo pobrskat in primerjat cene.
Sicer bom pa jaz konc decembra v LA, v San Diegu bom pa novo leto pricakala. Pa da vidim, ce Strudl to kr neki v prazno hvali, al je kaj za tem!
Staro 27.11.2005, 12:04
Novinec
Privzeto

Očitno je odvisno od letalske družbe... Sem pa ugotovila, da imejo ene celo evropske strani...

Sicer se pa vedno bolj nagibam k najemu avtomobila in vožnji (ob obali) iz SF v LA.

San Diego pa žal ne bo prišel v mojo pot, ker imam tako časovne kot finančne omejitve...

Staro 27.11.2005, 13:22
Štrudl Uporabnik Štrudl ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce Štrudl
Član od: Nov 2004
Sporočila: 27.363
Privzeto

dan :D

ja no, izraz sunny velja tudi za januar...sem bil konec januarja in februarja gor, pa ej bilo SUNNYYYYYYYYYYYYYYYY

torej...mi smo šli od SF do LA z eno am. letalsko družbo, cena pa ej bila 120 dolarjev na glavo

Staro 11.04.2006, 11:40
tassador Uporabnik tassador ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2005
Sporočila: 7
Privzeto New York

Torej padla je odločitev, da greva s kolegom v NYC za 17 dni, od 5. do 21. maja! Letalsko karto mava, prenočišče tudi! Letiva z družbo KLM iz Dunaja v Amsterdam in iz Amsterdama v NY. Na JFK-ju pristaneva 5.5. ob 8h zvečer! Takoj greva v Jazz On The Park Hostel kjer bova imela prenočišče (doh)! Še Jazz On the park na karti! Ogledala bi si seveda čim več znamenitosti new yorka (empire state building, central park, wall street, chrysler building, ellis island, central park ZOO........), in seveda probala začutiti utrip ny! V načrtu imava tudi ogled snemanja oddaje The Daily show, ogled kake NBA oz. WNBA tekme (doživeti dvorano Madison Square Garden), ogled tekeme Baseball-a (yankees stadium, ali Mets Stadium), vožnja z helikopterjem (da vidiš ny skyline v živo), jogging po Central Parku, razni touri, obisk kakega Jazz kluba, Comedy kluba (stand-up comedy), ogleda kake predstave na Broadway ipd. In ker sva oba mlada (oba 21) nameravava kakšno noč (dve, tri) nekaj spit in obiskat nekaj klubov, mal zažurat. Ker pa bova že v nyc, bova sigurno zapravla dost keša tud za oblčila, torej grewa med drugim tud v shopping. Namen najnega obiska je definitivno doživet v new yorku čim več, tako ogledov znamenitosti(!!) kot zabave! Denarja za zapravt bo cca. 400.000 sit (čistega denarja, torej prevoz in spanje sta že plačana)! A je to dovol?

Ker bo potrebno počasi narediti urnik, me zanimajo vaši predlogi, torej glede prehranjevanja, prevozov (nyc Taxi, Subway, Avtobus), ogleda znamenitosti, nakupovanja, žuriranja,.....VSAK predlog bo dobrodošel!!!

P.S.: Nekaj tem je že bilo tukaj, ki so mi pomagale, pa vseeno odpiram to temo z namenom da zvem še kej dodatnega, oz. mi pomagate pripravit "urnik"..

Morda še to, predvidevane temperature v maju so nekje 17-18°C, kak dan ali dva bo pomoje tudi deževalo!

LP Peter
Staro 11.04.2006, 14:33
DrOnyx Uporabnik DrOnyx ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce DrOnyx
Član od: Dec 2005
Naslov: New Zeland
Sporočila: 531
Privzeto Re: New York

Najlepši del New Yorka je pa tole:

http://www.nybg.org/

To potem ko bosta utrujena od velemesta in si bosta zaželela malo miru in narave.

Značke
amerika

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:58.