Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 03.04.2007, 18:04
rav Uporabnik rav ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce rav
Član od: Mar 2007
Sporočila: 12
Privzeto Siol TV - zavajanje

Siol s svojo megalomansko propagando o svoji televiziji in množici programov zavaja nas potrošnike.
Normalno gledanje televizijskega programa je povsem nemogoče.
- daljinec komunikatorja služi le za preklaplanje kanalov, čeprav ima gumbov dovolj, ki so namenjeni raznim funkcijam, a niso uporabni.
- sprejem tv programa je kot loterija, saj lahko samo čakaš, kdaj se bo slika podrla ali pa se vse skupaj blokira. Ob blokadi "modema" je treba letega začasno izklopiti in upati, da bo blokada vsaj delno odpravljena, seveda moraš imeti ogromno sreče.
Očitno ima tovrstne probleme večina, ki so se odločili na podlagi zavajujoče Siolove reklame.
Reklamacija pri Siolovih pooblaščenih osebah naleti na gluha ušesa.
Najhuje pri vsej zadevi je to, da njihovi operaterji hodijo po terenu in raziskujejo napake, a se slaba kvaliteta televizijskega prenosa vleče že par let in kaže, da ni videti izbolšanja, saj niso problemu kos.
Kar pa je najhuje, pa je to, da za ta " tv zmazek" računajo polno ceno.
Kot monopolisti si dovolijo na tak način odirati nevedno prebivalstvo.
Država kot večinski lastnik se v današnji kvazi pravni državi prav malo briga za potrošnika, važno je le, da so poslovno uspešni. Upam si trditi, da bi marsikdo od nas na tak način uspel.
Problem je velik in bo verjetno rešljiv na kak drug način.
:P
Odgovorite s citatom
Staro 03.04.2007, 20:53
Veron Uporabnik Veron ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Veron
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.125
Privzeto Re: Siol TV - zavajanje

Zadeve preveč posplošuješ. Nevem zakaj meni in usem, ki jih poznam zadeva deluje čist normalno in zadovoljivo?
Odgovorite s citatom
Staro 03.04.2007, 21:18
Novinec

Zadeve ne posplošujem, navedel sem le dejstva.
Dovolj signala imate le srečneži, ki ste dovolj blizu centrale.
Ostalim, pa je Siol priklopil tv signal, čeprav dobro ve kje je možen sprejem signala in kje ne.
To pa je njihova tajnost.
Pomembno za Siol je, da prodajo čimveč svojih storitev, čeprav jih po vseh uzancah v prometu s telekomunikacijami nebi smeli.
Odgovorite s citatom
Staro 03.04.2007, 21:27
Lucas22 Uporabnik Lucas22 ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 6

Citat:
Objavil-a Veron Prikaži sporočila
Zadeve preveč posplošuješ. Nevem zakaj meni in usem, ki jih poznam zadeva deluje čist normalno in zadovoljivo?
Ja, zadeva deluje zadovoljivo, NE deluje pa normalno.
Dejstvo je, da ima praktično vsakdo z Sagem STB probleme s sliko (črta, zmrzovanje,...). Na LCD TV je vse to še bolj očitno.
In če jih preko njihovega vprašalnika povprašaš o teh problemih, in jih prijazno prosiš za odgovor, pa ti po 14 dneh nihče ne odgovori ne bu ne mu, potem tudi to nekaj pove o SIOL-u.
Odgovorite s citatom
Staro 03.04.2007, 22:29
Uporabnik

Od centrale sem oddaljen 4,7km zračne razdalje, imam Sagem STB in 37" LCDTV in deluje normalno. Edino kar je trenutno problem je ustavljanje slike za kratek čas nekje 2-3x dnevno kar je pa problem na 48portnih platah, ta problem je rešiljiv in bo rešen.

Citat:
Objavil-a rav Prikaži sporočila
Pomembno za Siol je, da prodajo čimveč svojih storitev, čeprav jih po vseh uzancah v prometu s telekomunikacijami nebi smeli.
Nevem zakaj, če sam veš, da ne bo šlo, to sploh naročiš oz. pač v upanju da bo šlo useeno naročiš, pa potem vidiš, da očitno ne bo šlo, še vedno ustrajaš?

Nazadnje uredil Veron : 03.04.2007 ob 22:32.
Odgovorite s citatom
Staro 03.04.2007, 23:00
gostMR Uporabnik gostMR ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2006
Naslov: ob letališču Skoke
Sporočila: 110

Veron, je to mogoce, da si cez 4 km odaljen in deluje TV.
Ko pa vsi pravijo, da preko 2000 m ne gre TV.
Odgovorite s citatom
Staro 03.04.2007, 23:20
Novinec

Na koncu ste le priznal, da tudi pri vas ni vse v redu s tv sliko.
Predno sem naročil Trio paket sem vprašal, če je na lokaciji kjer bivam možen priklop ?
Zagotovili so, da je možen nemoten sprejem tv signala.
Takoj po priključitvi so se začele težave, a moje reklamacije od jeseni lanskega leta niso rešili,
čeprav njihovi operaterji v zapisnik pišejo, da so napako odpravili.
Tu nastane problem. Občutek in pripovedovanje naročnikov, ki so priključeni že dalj časa na Siol tv so, da je odnos Siola nesramen in nefer ter zavajajoč.
Na koncu pa le to. Kje je možno, da za defektno stvar plačaš toliko, kot za brezhibno.
Odgovorite s citatom
Staro 03.04.2007, 23:45
fazan Uporabnik fazan ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce fazan
Član od: Dec 2005
Sporočila: 729

Citat:
Objavil-a gostMR Prikaži sporočila
Veron, je to mogoce, da si cez 4 km odaljen in deluje TV.
Ko pa vsi pravijo, da preko 2000 m ne gre TV.
Tv deluje na večji oddaljenosti normaln sam ,če se telekom vsaj malo potrudi.Je pa res,da če vztrajaš pač plačuješ kar imaš al pa odpoveš.Vendar za hudimi tzežavami pride do brezhibnega delovanja tv siol.Men so tzračunal nekaj m čez 5km pa gledam tv čeprav je nekaj vode pretekl,da so se težave uredile sam dela.Ko pa začne nagajat pa izklopim modem iz napetosti pa ponovno prižgem pa dela.Za tehnične težave bi pa bilo pametno,da bi jih vpisali na siolovo stran,da se ne bi bilo treba živcirat kaj je pa zdaj spet ,da ne dela. Sicer pa vsaka nova storitev prinese kakšno tzežavo in grenko ali sladko izkušnjo v delovanju.
Odgovorite s citatom
Staro 04.04.2007, 08:25
Uporabnik

nobene "pomoči" telekoma nisem prosil, dvig hitrosti in profil za tv, torej http://moj.siol.net/narocilo power

Citat:
Objavil-a rav Prikaži sporočila
Predno sem naročil Trio paket sem vprašal, če je na lokaciji kjer bivam možen priklop ?
Zagotovili so, da je možen nemoten sprejem tv signala.
Preden je zadeva priključena, se ti lahko zagotovi normalno delovanje le na podlatki statističnih podatkov. Torej kako se v povprečju dogaja na taki razdalji od centrale. Zgleda maš pač slabšo parico (kar se lahko vidi le ko je že priklopljeno) in zato ti očitno ne zmore čisto normalno. Učasih se da z kakimi drugimi profili (temu primerno višji ping - sam imam tako in zato tudi deluje ok).

Nazadnje uredil Veron : 04.04.2007 ob 08:29.
Odgovorite s citatom
Staro 04.04.2007, 09:22
miro74 Uporabnik miro74 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2005
Sporočila: 510

Eh dajte no. Mam SiolTV že 8 mesecev pa še nisem plačal nobenga računa. Zadeva ni delovala 14 dni brezhibno razen nekajkratnega ustavljanja slike po 3 sek. Od včeraj zopet konstantno kocka. Kličem na Siol je vse ok, kličem telekomovega tehnika i mi reče da so se ravno pogovarjali, da zopet kocka in da očitno zopet nekaj nadgrajujejo..
Je zadnjič bil priklopljen direktno na portu na centrali gor in mu je kockalo.
Da se o programih pri katerih skače pasovna širina do 9mbit sploh ne pogovarjamo. Težave se vlečejo že leta, popravijo pa se ne. Očitno se še najdejo bimboti, ki to plačujejo.

Nazadnje uredil miro74 : 04.04.2007 ob 09:26.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
siol, zavajanje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Kaj hoče oz. noče Siol??? Charly O storitvah 8 08.04.2008 17:22
SIOL TV povezava TV in VCR deepsplash SiOL TV 0 26.11.2006 01:22
Povezava TV s videorekorderjem - za snemanje SiOL TV-ja 3nity SiOL TV 7 22.09.2006 12:01

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:40.