Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Kultura in literarni kotiček

Kultura in literarni kotiček prireditve, dosežki, novosti, knjige, pesmi, literatura ...

Orodja za teme
Staro 28.11.2008, 21:06
malin Uporabnik malin ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2008
Sporočila: 8
Privzeto Stare knjige v star papir: da ali ne

Dogodek:
Otroci v OŠ (konkretno Trebnje) zbirajo star papir za reciklažo. - Pohvalno.
Pripeljem 50 kg časopisov in reklam v imenu moje hčerke, ki me pri dejanju spremlja. - Primerno.
Organizator (eden od učiteljev in nekaj učencev, ki pomagajo) pobere s tehtnice kartonske škatle polne papirja, ki so se tehtale pred mojimi časopisi. - Organizirano.
Iz teh škatel (slabo zapakiranih) se vsujejo po tleh KNJIGE iz šolske knjižnice.- ŠKANDAL. POVSEM LEPE IN UPORABNO ČITLJIVE KNJIGE!!!
Morda trenutno niso v trendu. Izpulim iz kupa "Guliverjeva potovanja" in eno od Leopolda Suhadolčana - KNJIGE KOT NOVE - in jih dam hčerki naj jih spravi.
Preko žiga "šolska knjižnica..." piše "ODPIS" - SRAMOTA
Star sem 44 let, višješolsko izobražen, vendar očitno ne pašem v to okolje.
Jaz knjige še vedno kupujem za darila. Lahko bi jih dali na razpolago otrokom, naj jih brezplačno vzamejo domov, lahko bi jih po 1€ prodali na sobotni tržnici v parku ( jih bom jaz, če jih oni nočejo), lahko bi jih dali na razpolago v DOM STAREJŠIH, (iz gole nostalgije ali dolgčasa bi jih brali), karkoli... NE ! V star papir. ----> ČEZ EN TEDEN VIDIM V LOKALNEM GLASILU "cajtng": OŠ Trebnje prejela naziv "kulturna šola" -- SRAMOTA na državnem nivoju.
Drek, ne pa kulturna šola.
Staro 28.11.2008, 22:45
tom777 Uporabnik tom777 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce tom777
Član od: Jun 2007
Sporočila: 474
Privzeto Re: Stare knjige v star papir: da ali ne

Se strinjam, lahko bi jih uporabili bolj koristno kot za star papir.

Javna uprava je zelo razsipna s sredstvi, tudi računalnike menjajo kot gate, nazadnje so menjali računalnike, ki so bili še v garanciji. Te računalniki gredo potem za 1 ali 2 leti v skladišče, nato pa v odpis, kje je tukaj logika ne vem.
Staro 28.11.2008, 23:46
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547

Lahko bi jih tudi podarili kakšni drugi knjižnici ali pa oddali v Bukvarno.
Čisto neprimerno, se strinjam.
Staro 29.11.2008, 10:19
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Oh, kaj pa "napor" pri iskanju primernega prejemnika? Je pa ja lažje bumf v kanto, če za tvoje prihodke drugi skrbijo...

Staro 29.11.2008, 15:13
šnela Uporabnik šnela ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce šnela
Član od: Jan 2005
Sporočila: 8.124

Ofak, to je najbolj grešno dejanje.

Ampak ko smo mi zbirali papir, smo na koncu dobili 15000 tolarjev - kot razred pač - ker smo bili prvi. Sam takrat še ni bilo teh nalepk za mailboxe proti reklamnim letakom, tako da se je tega ful nabralo.

Sicer sem pa jaz na tak način dobile Beckettove knjige. V francoščini, ki pa ni ravno moj materni jezik, ampak me ne moti
Staro 29.11.2008, 15:51
khat Uporabnik khat ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2008
Sporočila: 92

Saj se ni tako težko odpeljat do kakega antikvarijata, sheesh,,
Staro 30.11.2008, 22:00
KissMe Uporabnik KissMe ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce KissMe
Član od: Jul 2007
Sporočila: 2.663

Groza ne morem verjet
Staro 01.12.2008, 09:41
Kaja Uporabnik Kaja ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kaja
Član od: Nov 2001
Naslov: Doma
Sporočila: 2.690

Citat:
Objavil-a tom777 Prikaži sporočila
Se strinjam, lahko bi jih uporabili bolj koristno kot za star papir.

Javna uprava je zelo razsipna s sredstvi, tudi računalnike menjajo kot gate, nazadnje so menjali računalnike, ki so bili še v garanciji. Te računalniki gredo potem za 1 ali 2 leti v skladišče, nato pa v odpis, kje je tukaj logika ne vem.

Ja, ko sem jih jaz prosila pri nas, da mi prodajo ekran (LCD), so mi rekli, da ga ne smejo, ker morajo vse vrniti na MJU, kjer jih zmečejo v kontejner!!!!!!!!!!!!!! (me prav zanima, kdo jih dobi za džabe, da jih potem naprej dobro proda?)
Staro 01.12.2008, 11:56
malin Uporabnik malin ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2008
Sporočila: 8

Citat:
Objavil-a KissMe Prikaži sporočila
Groza ne morem verjet
Jaz sem bil tudi šokiran, zato sem pa dal problem na forum, da še drugi vidite, kako poslujejo "kulturne šole". Kako je šele tam, kjer nimajo tega naziva?
Staro 01.12.2008, 17:44
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

Hm. Tudi meni osebno ni ok, da se knjige dajejo v star papir, ne.

Ampak ravno pred kratkim smo iskali rešitev, kaj storiti s kar znatnim "kupom" knjig, ki jih je nabral moj ded. Žal je pred nekaj meseci umrl, in sedaj ne vemo točno, kaj z njimi. Doma smo veliki ljubitelji knjig in naše police so polne. V sobi, kjer jih je imel, jih ne moremo obdržati - to stanovanje namreč urejam jaz, da bom v njem lahko začasno bivala, in za tisto skladovnico pač ne bo prostora. In seveda sem v duhu "ohranitve knjig" predlagala, da bi jih pregledali, če je komu katera zelo pri srcu, naj jo vzame, sicer pa bi jih podarili knjižnici. Pa so me postavili na realna tla: knjižnice namreč odprodajajo (starejše) knjige, in to za drobiž (resnici na ljubo je to vir večine knjig dedkove zbirke), tako da malo premislite tisti, ki pravite, da bi jih bilo bolje podariti kaki drugi knjižnici...

Nikakor ne mislim, da je zabojnik za star papir primerno mesto za knjige, vendar pa mislim, da včasih tisti, ki so nam knjige ljube, malo preveč iluzorno vidimo možnosti, kam z njimi, če zanje ni več prostora, predvsem z mislijo, da bodo knjižnice vesele vsake podarjene knjige. Očitno imajo tudi oni prostorske stiske

(No, za naše knige še ni povsem jasno, kako jih bomo kam stlačili. Jih pa že bomo.)

Značke
knjige, papir, star, stare

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Priporočam & Vabila na prireditve Matilda Kultura in literarni kotiček 155 20.06.2012 18:15
Za ljubitelje Star Treka Tanja.C Filmi 27 24.11.2006 14:54
Nakup knjige tasa Kultura in literarni kotiček 17 23.11.2005 03:52

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:34.