Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 02.12.2008, 11:05
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060
Privzeto Re: Izguba paketov internet-siol(kraja???)

@boidar:
Izgubljeni paketi so zaradi same zasnove interneta. IP je "best effort". Nihče ti ne garantira, da bo tvoj paketek prišel na cilj in v kolikšem cajtu. Zato pa ni primeren za telefonijo in televizijo.

To, o čemer ti govoriš, je lahko kvečjemu kraja pasovne širine. Da bi ti namesto pogodbenih 1mb/s omogočili samo 0.9m/bit naprimer. Podobno kot pri stacionarni telefoniji. S tem, da pri hitrostih prenosa uporabnik to hitreje pogrunta.

Sicer pa, kolikor vem, se samo pri kabelskemu internetu podpiše za paket DO neke hitrosti, ker (zopet) zaradi zasnove kabelskega omrežja ne morejo garantirat konstantne hitrosti (ker si do operaterja povezan po skupnem vodu, medtem ko imaš telefonsko parico praviloma (razen včasih "dvojčki") sam zase).

Medtem ko pri ADSL/VDSL velja, da imaš vedno fiksno hitrost.

V obeh primerih je mišljeno DO operaterja. Hitrost v svet potem zavisi, s katerim delom sveta komuniciraš itd..

@Vsemogočni:
Zadeva je stara že skoraj 30 let, s tem, da so jo v prvih 10 letih dopolnjevali (nove funkcionalnosti, predvsem so delali na slojih).

Tako da protokol iz leta 2008 je enak protokolu iz leta 2000 in ta je enak protokolu iz leta 1992.

Sedaj imamo ipv_4, torej verzijo 4.
http://en.wikipedia.org/wiki/IP_4

Kar se sedaj razvija oz. se počasi uvaja, je nova različica, ki bo omogočala bistveno večje število ip naslovov.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ipv6

Ampak internet še vedno ostaja "best effort service".
http://en.wikipedia.org/wiki/Best_effort_delivery

Nazadnje uredil nejc : 02.12.2008 ob 11:14.
Staro 02.12.2008, 11:42
boidar Uporabnik boidar ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2007
Sporočila: 31

Najlepša hvala za Odgovor in to strokovni
Ampak žal moram povedati ,da se že zadeva odvija na polno in sicer,da je ravno sedajle bil pri menin uslužbenec od Telekoma in so napravili meritve in prišli do ugotovitve da je resnično kar TRDIM in sem napisal v TEJ TEMI ,se pravi imam dokaz ,da je vse res,in sicer sledeče .
Modem se ne more pobrati po več ur ,telefon mi sploh ne dela ,izguba paketov je velika na internetni povezavi,televizija slika zmzuje .Ko bojo odkrili napako in jo sanirali sem 100% ,da potem nebo izgube pokazal niti program kateri sem omenil in nebo več takšnjih težav
Ko je priklučiv v glavni omarci aparat in izvajal meritev je pokazalo katastrofo ker tudi aparat ni mogel dobiti kontakta z centralo da bi izmeril linijo in so potem v centrali nekaj naredili nekakšne preklope in drugačne profile postavili nekako na 15mb/s in šele nato je bilo malo bolje,ampak še vedno ni nikakor vredu....saj do naše hiše oziroma imam na raspolago samo 1.5mb/s potem lahko vidite da nekam izginja razlika....

Sedaj je nadalni korak ko se bo vreme uredilo ,bojo opravili kompletno meritev glavnega kabla od centrale pa do glavne omarce v vasi in nato po hišah(domovih)
Ker je nekje prišlo do večje napake okvare in se to nemore odkriti drugače kot meritev po celem glavnem kablu da se ta velika napaka odkrije in sanira.
Samo kje in kaj je narobe pa še nevejo ,je pa sigurno na glavnem kablu.

Tako ,da sedaj lahko vidite da sem imel PRAV.

Kdaj in kako pa bojo odpravili vse napake pa ne ve nihče oziroma gdaj se bojo lotili odpravljanja stanja ?????????:ma d:

Nazadnje uredil boidar : 02.12.2008 ob 14:21.
Staro 03.12.2008, 07:41
Novinec

Zanimivo da sedaj nimate nobenega odgovora: nonono:

Kaj šele komentarja!!!????
Staro 03.12.2008, 08:27
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546

v tvojem primeru gre prej za izgubljeno linijo kot pa za izgubljene paketke
pa brez zamere....

p.s.
če bi v prvem postu napisal,da imaš probleme tudi s telefonom in tv,se ne bi pepčkali okrog izgubljenih paketkov,ampak bi ti večina napisala že takoj,da ukreni vse potrebno za preverjanje linije (kar bi po vsej logiki moral preveriti že operater,če linija sploh dopušča naročilo takega paketa - očitno so merili samo odaljenost od centrale,jih je pa mal nasankala slaba kvaliteta vodov)
tudi ko bo linija pošlihtana,boš še vedno zasledil,da bo občasno prihajalo do izgub - to je normalno in se večina okrog tega ne sekira preveč

LP
Staro 04.12.2008, 08:29
Novinec

Ni nobene zamere ampak tu nisem dal teme gor zato da bi koga žalil ali kaj takega ,namreč gdor misli to, je v zmoti ,pač sem iskal neko pametno strokovno razlago ,ker nisem mogel več si sam razlagati kaj je narobe in kako naj operaterja pripravim ,da bo ukrepal in situacijo preveril kje je problem.

Moram pa reči sledeče .namreč pred slabimi dvemi leti ko smo se vklučili na ADSL varjanto in je bilo ravno toliko nas uborabnikov na kablu kod danes saj smo se skoraj vsi nekje ko je bilo dano na raspolago da dobimo ADSL vključili in je do konca Novembra letos vse nekako delalo vredu ,oziroma ne odlično ,ker je bilo dosti njihanja ,ampak je bilo rečeno ,ker je stara centrala nadgrajena in ne montirana nova ,da je pač tu nekaj ..narobe in da je tako kot provajder nekaj ne deluje ravno 100%sedaj je pač kar je.
Ampak mislim da ,ali je zelo slab kabel bil položen v zemljo oziroma zanič in je po toliko letih raspadel ali pač kar se stem zgodi po več letih ,ali so tam kjer je skupaj dan slabe konekcije in je vse oxsidiralo (kod na naši hišni omarci in so morali dati direkt kabel do modema in ne preko omarce)ali pa je kje prišlo do pretrganja -delnega-kabla in tako občasno prihaja do prekinitve.

Moram pa reči da kolikor se spomnim ,da ko so polagali kabel v zemljo ,so dal dva kabla noter ,in mislim da je drugi kot rezerva ,ali kaj podobnega ,samo sedaj kaj bojo storili glede na to da sem vsaki dan v kontaktu z njimi ,sem dobil informacijo sinoči ko mi je zopet bilo prekinjeno vse ,da so že dali in prvzeli izvajalci ki te napake na kablih odpravljajo zadevo v roke in po planu bojo zadevo pre merili in odstranili napako ,seveda če jo bojo našli

Nazadnje uredil boidar : 04.12.2008 ob 08:32.
Staro 04.12.2008, 08:49
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Če bi prvič napisal nekaj v smislu kot si sedaj bi bile reakcije čisto drugačne.

Reagiral sem kot sem zarad tistega kar sem prebral. Zadeva je precej tragikomično delovala sploh zaradi naslova.

brez zamere
Staro 04.12.2008, 09:08
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546

najmanj,kar v tvojem primeru lahko storiš,je to,da do vzpostavitve polnega dostopa zahtevaš nižje plačilo
Staro 05.12.2008, 08:16
Novinec

Danes bom komuniciral z operaterjem in videl kaj se da storit
namreč včeraj zopet več ur ni delovalo nič,nakar je šele zvečer zopet počasi pričlo se vklapljati vse najprej net nato čez nekaj časa telefoni in pol ure zatem šele TV
Presneto sem že jezen da me kar glava boli
Namreč dost mam že vsega tega preganjanja z operaterjem
Mislim da bo nujno potrebno pogledati po konkurenci in počasi preklopiti preveslati do drugega operaterja...
Vrjetno nebo druge izbire

Nazadnje uredil boidar : 05.12.2008 ob 08:57.
Staro 05.12.2008, 18:42
DejanX Uporabnik DejanX ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 17

In zakaj si prepričan, da ti bo pri konkurenci delovalo? Od omarice bo do tebe bo internet vseeno prišel po isti povezave. In če je kaj narobe s tem kablom, ti zamenjava ponudnika ne bo rešila težav.
Staro 08.12.2008, 11:38
Novinec

Je očitno je nekaj narope se pravi je okvara na glavnem kablu namreč sedaj so se začeki problemi tudi ostalimi v Naši vasi ,ki so priključeni na isti kabel kot jas..hahahha najprej sem pač bil očitno jas tisti ,ki je občutil problem in okvaro ,
sedaj pa se je nekako začelo kazati sosedom in vsem ostalim na kablu ...

Hahahahah sedaj me pa res zanima kako se bo odvijalo vse naprej ,
namreč folk je začel popizz..:v eryevil:

Počakajmo pa bomo videli kakšna bo reakcija operaterja (Siol-a) in Telekoma
glede stanja in situacije

Značke
internetsiolkraja, izguba, paketov

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Instant Internet / satelitski internet - predlogi, ponudba, vprašanja in podobno randius Računalništvo in internet 36 03.03.2010 15:46
Internet ne dela lp1 Računalništvo in internet 22 26.03.2008 18:32
SiOL internet + SiOL TV in VCR snemanje ? ElQurc SiOL TV 21 05.02.2008 19:14
Siol TV in internet hkrati na prenosniku - nastavitve? Kaya SiOL TV 5 02.12.2007 20:03
Siol internet in siol paketi - dodatna vprašanja pred nakupom randius O storitvah 4 28.11.2007 01:05

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:29.