Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 26.08.2009, 21:47
fiber Uporabnik fiber ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2008
Sporočila: 15
Privzeto Re: Montaza optike

Citat:
Glede tega vam lahko povem, da tehniki tudi ne smejo na svojo roko prebijati sten in podobno. Ko so pri meni montirali vdsl oz. na drugi lokaciji optiko, sama tega nisem pustila, saj stanovanje ni moja last in nevem kako bi se odzvali lastniki (ki pač niso imeli v tistem časa, da bi bili ob montaži prisotni). Verjetno je veliko takih primerov. Se pa veliko tehnikov znajde tudi tako, da optični kabel pripeljejo v stanovanje po starih vodih od npr kabelske tv/skozi telefonski priključek ob vratih....
ja samo pol pa še treba prit z optiko do modema, ki je lahko čist v tretji sobi.....
Odgovorite s citatom
Staro 27.04.2014, 13:56
Andreja1988 Uporabnik Andreja1988 ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2014
Sporočila: 2
Exclamation Re: Montaza optike

Pozdravčke, rabim pomoč glede optike.
Pri nas napeljujejo optiko, do bajte so že skopal (en dan so pršl, nobenga nč uprašal, skopal, položil oranžno ceu in šli), ceu mi zdj visi pri hiši vn iz zemlje in mi je bilo rečeno, da jo moram sama fiksirat ali pa u bajto spelat.

Ker nočm obrobne talne obloge luknat imam idejo, da oranžno ceu fiksiram z malto do stene, od tam pa bi šel kabel po steni do prvega nadstropja kjer imam računalnik in kjer bo modem. Kakšno zaščito moram nabavit, za kabel, ki bo šel po steni - v mislih sem imela tiste plastične zaščite, ki imajo zakrilca in se samo prišravfajo na steno v mes pa je prostor za kabel.

Kakšen nasvet ali ideja bi prav prišla?
Hvala
Odgovorite s citatom
Staro 27.04.2014, 16:20
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Spravi zadevo v objekt in po objektu na željeno lokacijo. Bo doti bolje kot zumaj nekaj obešaš po fasadi. Vsaj tole tako razumem. Edino, če planirate kako dodatno izolacijo v naslednjih letih naj tačas ostane v kakem kanalu zunaj.

Enkrat je žal treba reskirat zbijanje za inštalacijo. Če so vam pustili na neugodnem mestu je seveda dodaten problem. Čudno pa da ni nihče vprašal kam ??? Če narediš po liniji najmanjšega odpora kasneje, ko zadevo gledaš leta in leta ponavadi ni optimalno...
Staro 27.04.2014, 23:07
Andreja1988 Uporabnik Andreja1988 ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2014
Sporočila: 2

Hvala za nasvet rock, sm mela tud to u mislih sam neb rada dvojnih lukn delala, glede na to, da jih bom sama nardila pa tud to, da je bajta narjena iz "****" materjala in je stara tok k jst.

Morm še mau prespat, mam še dobr mesc cajta, da use prpravm preden se oglasjo gospodje iz Telekoma.
Odgovorite s citatom
Staro 27.04.2014, 23:49
AlienRex Uporabnik AlienRex ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce AlienRex
Član od: Feb 2002
Naslov: Texas -> Mala Jerebika
Sporočila: 311

Citat:
Objavil-a Andreja1988 Prikaži sporočila
Pozdravčke, rabim pomoč glede optike.
Pri nas napeljujejo optiko, do bajte so že skopal (en dan so pršl, nobenga nč uprašal, skopal, položil oranžno ceu in šli), ceu mi zdj visi pri hiši vn iz zemlje in mi je bilo rečeno, da jo moram sama fiksirat ali pa u bajto spelat.

Ker nočm obrobne talne obloge luknat imam idejo, da oranžno ceu fiksiram z malto do stene, od tam pa bi šel kabel po steni do prvega nadstropja kjer imam računalnik in kjer bo modem. Kakšno zaščito moram nabavit, za kabel, ki bo šel po steni - v mislih sem imela tiste plastične zaščite, ki imajo zakrilca in se samo prišravfajo na steno v mes pa je prostor za kabel.

Kakšen nasvet ali ideja bi prav prišla?
Hvala
Eno soglasje so morali imeti, pa tudi prej pridejo pogledat in narediti celotno traso - na horuk se skoplje le tam, kjer so se naknadno premislili oziroma se prej niso odločili za optiko.
Pri nas so vgrajevali dodatno omarica pred hišo - tik pred coklom in potem ena manjša še v "cokel" oziroma malo nad njim in vse do nje je speljanja oranžna cev. Vse to je naredil GVO (Telekom). Če pravilno razumem pri tebi ni omarice in je cev položena le do hiše - tole s cevjo v zraku je čudna...

Slika kako je zgledalo pri sosedih kjer je bajta stara cca 50 let: https://www.dropbox.com/s/udcxxmbknze5h93/23072009.jpg
Malo kasneje je hodil še njihov zidar, ki je vgradil manjšo omarico in zametal odkrit del cokla. Ne spomnim se, ali so tudi prebarvali cokel na koncu....

Aja še to: ko so to pripravili je prazna inštalacija samevala vsaj eno leto preden so potegnili še optične kable in začeli priklapljati uporabnike. Ko sem štartal temo se je pisalo leto 2009, prve uporabnike pa so priklopili konec leta 2012.

Isaac Asimov

Nazadnje uredil AlienRex : 28.04.2014 ob 00:02.
Odgovorite s citatom
Staro 28.04.2014, 07:25
-JM- Uporabnik -JM- ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2008
Sporočila: 688

Pri nas so pred hišo v zemljo dali tale jašek http://www.roto.si/si/roto-products/...elski/mpkj/349, nato pa na fasado še omarico http://www.internetnatrgovina.com/om...na-p-3214.html

Iz fasadne omarice pa moraš sam speljati cev do modema, pri nas so sicer sami preluknjali zid in v sobi položili samolepilne kanale do modema
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
montaza, optike

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Vse ankete in podobno... ali prosim izpolni anketo ViSoKa180 Izobraževanje in šola 138 14.05.2010 21:31
še vedno nimam optike ango O storitvah 21 02.06.2009 19:54
Priklop optike BaNdIdos Tehnična pomoč 10 21.01.2009 11:14
Center Ljubljane brez optike! Obstaja poseben razlog? mili1807 O storitvah 9 20.11.2008 18:30
Zakaj ni 40Mbit optike v ponudbi? Sawyer O storitvah 13 26.08.2008 17:14

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:25.