Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Prikaži rezultate anket: Bi kupili sveže mleko iz mlekomata, če bi bil na razpolago v vašem kraju?
Bi ga redno kupoval 5 25,00%
Bi ga kupoval občasno 8 40,00%
Ga sploh ne bi kupoval 7 35,00%
Glasovalci: 20. V tej anketi ne moreš sodelovati

Orodja za teme
Staro 05.04.2010, 20:38
pecnikr Uporabnik pecnikr ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce pecnikr
Član od: Jun 2008
Sporočila: 536
Privzeto Re: Bi kupili sveže mleko iz mlekomata ali ga kdaj sploh kupili preko avtomata?

Citat:
Objavil-a barbyloveyou <3 Prikaži sporočila
v mlekomatu je hladilna naprava ki mleko ohladi neglede na temperaturo zunaj mlekomata tako da....
od mleka se je nemogoče zastrupiti
ja res je ...če kupuješ mleko iz mlekomata se ne moreš zastrupiti dokler je mleko v aparatu...ker je ta mlekomat taka mašinca ki hladi in tudi meri druge vsebine za preprečevanje, da ne postane neužitna tekočina...skratka skoraj nepokvarljivo...kako pa ravnaš kasneje z njim je pa tvoja stvar...takrat je vse možno...
Staro 17.04.2010, 16:40
Patsy Uporabnik Patsy ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2007
Sporočila: 173
Privzeto Re: Bi kupili sveže mleko iz mlekomata ali ga kdaj sploh kupili preko avtomata?

No saj jaz ga tudi kupujem iz mlekomata in mi je fajn, če krave niso pitane s silažo (kar pa baje po večini so, vsaj tiste v okolici LJ-tako pravijo). Se prav razloči kako kvalitetno je mleko na katerem mlekomatu.

Popijem ga pa zelo malo, ker mleko ni ravno hrana za ljudi, ker ustvarja prekomerno sluz v telesu. Koliko je zdravo ne vem, nisem še pozabla afere z kloramfenikolom(?), tudi kmetje dajejo kravam razne antibiotike, rasne hormone itd.

Še vedno me moti visoka cena, ker se mi zdi da je čisto pretirana, lahko bi bilo tudi 0,60 eur na liter, pa bi kmetje še vedno dobro zaslužili.

Sicer je pa teh mlekomatov vedno več in verjetno bo moral nekdo ceno spustit, ker dva mlekomata en zraven drugega pač ne moreta laufat na polno (se mi zdi).

Podpiram slovenske kmete ampak ko smo danes čistili je bilo ravno okrog njiv najbolj nastlano (v grmovju se je videlo točno kaj je kmet jedu in pil za malco medtem ko je delal na njivi), pozabil ni odvrečt niti plastične vrečke. Dokler bodo tako ozaveščeni je itak vseeno tudi če kupujemo pridelke iz Makedonije (kjer baje umetno gnojilo dodajajo kar z vedri).
Staro 17.04.2010, 16:45
PowRider Uporabnik PowRider ni prijavljen
Banned
Član od: Mar 2010
Sporočila: 374

Citat:
Objavil-a Patsy Prikaži sporočila
No saj jaz ga tudi kupujem iz mlekomata in mi je fajn, če krave niso pitane s silažo (kar pa baje po večini so, vsaj tiste v okolici LJ-tako pravijo). Se prav razloči kako kvalitetno je mleko na katerem mlekomatu.

Popijem ga pa zelo malo, ker mleko ni ravno hrana za ljudi, ker ustvarja prekomerno sluz v telesu. Koliko je zdravo ne vem, nisem še pozabla afere z kloramfenikolom(?), tudi kmetje dajejo kravam razne antibiotike, rasne hormone itd.

Še vedno me moti visoka cena, ker se mi zdi da je čisto pretirana, lahko bi bilo tudi 0,60 eur na liter, pa bi kmetje še vedno dobro zaslužili.

Sicer je pa teh mlekomatov vedno več in verjetno bo moral nekdo ceno spustit, ker dva mlekomata en zraven drugega pač ne moreta laufat na polno (se mi zdi).

Podpiram slovenske kmete ampak ko smo danes čistili je bilo ravno okrog njiv najbolj nastlano (v grmovju se je videlo točno kaj je kmet jedu in pil za malco medtem ko je delal na njivi), pozabil ni odvrečt niti plastične vrečke. Dokler bodo tako ozaveščeni je itak vseeno tudi če kupujemo pridelke iz Makedonije (kjer baje umetno gnojilo dodajajo kar z vedri).
Kakšne afere s kloramfenikolom? To je bila umetno zrežirana afera. Namreč dejstva so sledeča:

1) Lestvica za merjenje kloramfenikola je v Sloveniji tako stroga, da maksimum na naši lestvici ne odraža niti minimuma na recimo nemški lestvici.
2) Nekatere tuje mlekarne so celo oddale ponudbo za nakup vsega slovenskega mleka, v katerem je bilo kao preveč kloramfenikola. Prodaja se ni zgodila, ker s tem bi slovenska oblast priznala, da z melkom ni nič narobe.

Kakšni so razlogi za to početje ne vem, se mi pa zdi, da je nekomu zelo v interesu da drži določeno sfero pod svojo kontrolo...
Staro 17.04.2010, 17:04
Patsy Uporabnik Patsy ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2007
Sporočila: 173

Kakor vem (poročanje medijev) so z Madžarske na črno vozili ta k.f. v Slovenijo. Sicer če se ga uporablja se ga tudi v drugem mleku ('trgovinskem').
Kako pa potem to komentiraš, da na primorskem vozijo baje mleko v Italijo prodajat, ker ga naši preprosto ne odkupujejo več?
Zgodb in zgodbic očitno ne zmanjka, kaj pa je res,...pa ...who knows?

Vsekakor boljše spit kakšen liter iz mlekomata kot pa iz tetrapaka.
Staro 17.04.2010, 17:16
PowRider Uporabnik PowRider ni prijavljen
Banned
Član od: Mar 2010
Sporočila: 374

Citat:
Objavil-a Patsy Prikaži sporočila
Kakor vem (poročanje medijev) so z Madžarske na črno vozili ta k.f. v Slovenijo. Sicer če se ga uporablja se ga tudi v drugem mleku ('trgovinskem').
Kako pa potem to komentiraš, da na primorskem vozijo baje mleko v Italijo prodajat, ker ga naši preprosto ne odkupujejo več?
Zgodb in zgodbic očitno ne zmanjka, kaj pa je res,...pa ...who knows?

Vsekakor boljše spit kakšen liter iz mlekomata kot pa iz tetrapaka.
Slovensko mleko se občasno izvaža v Italijo zaradi višjih odkupnih cen v Italiji. V Sloveniji so pogosto odkupne cene nižje zaradi uvoza madžarskega škarta. Pač, Italjani se zavedajo kakovosti našega mleka, mi se pa tega še zdaleč ne zavedamo!

Pa kako se bo kloramfenikol pojavil pri slovenskih kravah zaradi uvoza mleka iz Madžarske? Kloramfenikol je v razpršilcih za zdravljenje ran (za hitrejšo zacelitev manjših ran), skozi katere je kloramfenikol prišel v kri. Pač, do nedavnega je bila uporaba teh razpršilcev dovoljena.

Ni pa mleko edina dobrina, ki se izvaža v tujino. Zelo pogosti so primeri, ko se večino sira, mesa in lesa izvozi v Italijo in Avstrijo, medtem ko v Mercatorju lahko kupiš madžarski sir oziroma meso, preko katerega je nalimana slovenska etiketa. No, sicer pa imamo v Slvoeniji premalo razvito lesno predelovalno industrijo, zato z direktno prodajo elsqa izgubljamo večino dodane vrednsoti. Mlekarne so se proti temu nekaj časa upirale, ampak kolikor vem so že obupale (v trženje ne vlagajo skoraj nič, v tujino ne prodrejo). Se dodatno kdo zaveda da imamo v sloveniji zelo kvaliteten in dober domač sir? Verjetno bolj malo...

Iz povedanega seveda tudi sledi, da postavitev mlekomatov še kako odobravam (čeprav sem sam pogosto prelen, da bi se sprehodil do njega).

Aja. Predelano mleko z manj maščobe takoj po segretju pridobi vso odvzeto maščobo, dodatno so mleko predeluje tudi s pomočjo surove nafte (to je tudi razlog, da se predelano mleko ne pokvri). V bistvu je manj mastno mleko neke vrste trženjska natega podobno kot tiste reklame, ki so oglaševale rastlinsko olje brez holesterola. Ja pismo a je že kdo videl sončnico s holesterolom? Od kdaj je škodljivi holesterol rastlinskega izvora? Ne vem, se mi zdi, da so domači potrošniki res ...

Krvni (serumski) holesterol in prehranski holesterol sta dve različni vrsti holesterola. Prehranski holesterol najdemo v hrani živalskega izvora, kot je denimo jajčni rumenjak, drobovina in polnomastni mlečni izdelki. Krvni holesterol pa je voskasta snov, ki nastaja po naravni poti v našem telesu. Telo ga potrebuje za tvorbo estrogena in žolča, pa za izdelavo in obnavljanje celičnih ovojnic, itn.
http://vsi-zdravi.org/index.php?Item...tent&task=view

PS: kloramfenikol je bil lahko tudi trojanski konj s katerim so želeli zmanjšati proizvodnjo mleka v Sloveniji ob hkrati zamrznjenih odkupnih cenah. slednje se je še najbolj odrazilo v času, ko smo imeli 7 % inflacijo, katero so pripisovali tudi rastočim cenam hrane (tudi mleka). A hudič je, da se je odkupna cena mleka v tem obodbju znižala, torej kje je ostala smetana (pri katerem predelovalcu oz. trgovcu in kdo je njihov lastnik?)

Nazadnje uredil PowRider : 17.04.2010 ob 17:24.

Značke
avtomata, kmetov glede barve krav, kupili, mleko, mlekomata, preko, sploh, sveže, zavajanje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:24.