Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 21.09.2010, 20:59
Saeed Uporabnik Saeed ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2010
Sporočila: 46
Privzeto Re: SiOL BOX tehnične težave

Težava, ki je precej moteča, se pojavi pri DD zvoku.
Škatlo imam povezano preko optičnega kabla na zvočnike, preko HDMI pa imam povezano na televizijo. Slika in glas nista sinhrona...glas nekoliko prehiteva in zadeva postane precej negledljiva. Na stereo načinu deluje nemoteno a kaj, ko si želim uporabljati tudi takih funkcij, kot so DD. Zvok na televiziji pa deluje normalno. Kaj lahko napravim, da bi odpravil to težavo? (včasih pa sem dobil občutek, da se to dogaja tudi pri stereo načinu pri nekaterih ostalih programih).

WDTVlive mi predvaja vsebine DD in DTS normalno sinhrono...se pravi, da je težava pri škatli.
Odgovorite s citatom
Staro 21.09.2010, 21:33
muskontar Uporabnik muskontar ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2008
Sporočila: 78

Zanima me , če je potrebno siol box po gledanju programov ugasnit , ker kakor ga ugasnnem imam problem pri ponovnem vklopu. Prižge se lučka , ki prej mal utripa. Ker pa mam na tv(plazmo) povezano prek hdmi kabla na hdmi 4 vhod, mi skoz javlja da ni signala ,čeprav je siol box že vključen. Potem moram box izključit iz štroma potem pa ga tv zazna! Kako je kaj s tem stanjem pripravljenosti? Tipka za izklop pa držat jo je potrebno 10 sekund?
Odgovorite s citatom
Staro 21.09.2010, 22:15
matejdro Uporabnik matejdro ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 335

Kaj zdaj DD dela na optiki (mpeg2) ?

Kaj pa na sagemu?
Odgovorite s citatom
Staro 21.09.2010, 22:41
muskontar Uporabnik muskontar ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2008
Sporočila: 78

Sem ugotovil zadevo okoli stanja pripravljenosti!
Odgovorite s citatom
Staro 21.09.2010, 23:17
Saeed Uporabnik Saeed ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2010
Sporočila: 46

Citat:
Objavil-a muskontar Prikaži sporočila
Sem ugotovil zadevo okoli stanja pripravljenosti!
In kaj si ugotovil, če ni preveč velika skrivnost?
Odgovorite s citatom
Staro 22.09.2010, 09:34
ms62 Uporabnik ms62 ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2010
Sporočila: 7

[quote=080 Tehnična pomoč;1455512]Sem preveril, zvok preko DVB-T na kanalu Pink.si deluje.

Preverjeno, Pink.si (oddajnik Krim) pri meni na SIOLBOX-u ne deluje!
Tako zelo kocka, da sploh ne veš kaj gledaš, včasih se box zaradi tega tudi samodejno resetira. Multipleks A, pa dela brez problemov.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 22.09.2010, 15:16
tmurgel1 Uporabnik tmurgel1 ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 66

Kaj je potem res: Deluje normalno ali ne??? Naj nekdo odgovori, kot se spodobi. Zakaj vas sploh plačujemo???
Odgovorite s citatom
Staro 22.09.2010, 15:19
tmurgel1 Uporabnik tmurgel1 ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 66

@ms62

Krivda za kockanje je lahko pri tebi. Razlika v kanalih je namreč velika in več kot očitna. Če imaš kanalni ojačevalec, je težava lahko v njem.
Odgovorite s citatom
Staro 22.09.2010, 15:36
oskar1 Uporabnik oskar1 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce oskar1
Član od: Jun 2006
Sporočila: 406

Se opravičujem, če so bili problemi kje že izpostavljeni in rešeni in jih na najdem, ampak

-v radijski shemi ne najdem programov Radio Siol in Klub Siol. Ali jih umikate iz sheme?
-Ali je mogoče kako spremeniti radisjsko postajo, ki je v ozadju SIOL.net novic?
-Ali se je mogoče pri listanju strani teleteksta kako premikati med posameznimi podstanmi? S katero tipko /kombinacijo tipk?
- Zeleno tipko pri teletekstu ste "povozili" s komando za utišanje zvoka. Lahko to prestavite kam drugam?

Še kakšno vprašanje pa, ko malo bolj preučim škatlo
Staro 22.09.2010, 16:51
Kaya Uporabnik Kaya ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Kaya
Član od: Apr 2006
Sporočila: 37

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Prosil bi, če poizkusite s ponastavitvijo SiOL BOXa. Če to ne pomaga in je manj kot 8 dni odkar imate SiOL BOX, pokličite 080 8000 begin_of_the_skype_highlighting              080 8000      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              080 8000      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              080 8000      end_of_the_skype_highlighting in se dogovorite, da vam pošljejo novega. Če je več kot 8 dni, se obrnite na servis (Mobitelov center ali direktno na RAM2).
Lep pozdrav,
Matjaž
Tudi s ponastavitvijo težava ni bila odpravljena. Na vezi sem bila tudi s tehniki na tehnični pomoči (in sem po njihovih navodilih spremenila način priklopa), a težava ostaja, zato sem sledila vašim navodilom in želela zamenjati Box. Ko sem poklicala na 080 8000 so me usmerili na Mobitelov center (četudi sem povedala, da še ni 8 dni od nakupa in želim uveljavljati stvarno napako, ne reklamacijo). Na Mobitelovem centru pa Box-ov nimajo na zalogi...
Kaj sedaj?

Naj omenim še, da sta oba kontakta (na 080 8000) in v Mobitelovem centru imela pripombe zamenjave (nista verjela, da ste me usmerili k njim).

Hvala za nadaljni nasvet.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
box, boxu, brenči, center, glasno, hdd, isto, media, prikazovanje, signala, siol, slika, tehnične, težave, tudi, vaš, vedno, zunanji disk

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Prehod na siol trio? anzex1 Tehnična pomoč 1 24.08.2010 08:48
Težave - SiOL Internet - Cisco Linksys RV4000 faca5 O storitvah 2 11.06.2010 22:34
SIOL PLAC Težava po registritriranju v moj siol pixi69 SiOL PlaC 10 08.04.2009 13:55

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:52.