Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 29.11.2010, 11:53
Krokar16 Uporabnik Krokar16 ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2010
Sporočila: 2
Privzeto Re: SiOL BOX tehnične težave

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Razlika je v tem, da pri standardnem priklopu BOX dobi internetno povezavo preko kabla, ampak v tem primeru mora imeti modem povezavo na internet (pppoe), če pa ta povezava na modemu ni mogoča, naprimer zaradi statičnega ip-ja ter dodatnega routerja, lahko BOX dobi preko kabla samo video signal. V tem primer pa je potrebno BOX povezati na internet preko wifi povezave.

Lp,
Janez
Torej mi dodatni router sedaj ko sem priklopil box ne pridobi IP številke (povezave), ker mi povezavo zaseda box. Ker to se mi je sedaj zgodilo ko sem priklopil box. Torej moram za povezavo boxa z internetom uporabiti Wireless povezavo? A je na tem video povezavi treba kaj posebej nastaviti, da ne vleče še interneta a je to potem samodejno ko spremeniš na posredno povezavo?

Hvala za odgovor!
Odgovorite s citatom
Staro 29.11.2010, 11:59
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.591

Citat:
Objavil-a Krokar16 Prikaži sporočila
Torej mi dodatni router sedaj ko sem priklopil box ne pridobi IP številke (povezave), ker mi povezavo zaseda box. Ker to se mi je sedaj zgodilo ko sem priklopil box. Torej moram za povezavo boxa z internetom uporabiti Wireless povezavo? A je na tem video povezavi treba kaj posebej nastaviti, da ne vleče še interneta a je to potem samodejno ko spremeniš na posredno povezavo?

Hvala za odgovor!
Prosim če nam posredujete vaše naročniške podatke na ZS in bomo preverili, kako imate nastavljen priklop in kje je težava.

Lp,
Janez
Staro 29.11.2010, 17:15
666 Uporabnik 666 ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2010
Sporočila: 8

Živjo,
Ali mi lahko pomagate povezati siol box in linux računalnik - na linuxu dela mediatomb, na siol boxu ga pa ne vidim? Ali rabim še kaj drugega kot medaitomb (kot wmp pri tversity)? Kakšne posebne nastavitve? Najlepša hvala za odgovor? (Tversity na windowsih dela.)
Odgovorite s citatom
Staro 29.11.2010, 19:26
servo Uporabnik servo ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce servo
Član od: Jan 2008
Sporočila: 31

Tudi moj Box zamrzne po cca 5 minutah uporabe, izklop in priklop nazaj na elektriko zadevo reši - dokler Box ne gre v deep sleep. Ker sem obupal nad zadevo boxa pač ne ugašam in zadeva dela
Odgovorite s citatom
Staro 01.12.2010, 10:48

Citat:
Objavil-a servo Prikaži sporočila
Tudi moj Box zamrzne po cca 5 minutah uporabe, izklop in priklop nazaj na elektriko zadevo reši - dokler Box ne gre v deep sleep. Ker sem obupal nad zadevo boxa pač ne ugašam in zadeva dela
Pozdravljeni, prosim da nam posredujet vaše uporabniške podatke na ZS, da lahko zadevo preverimo.

Lp,

Janez
Staro 06.12.2010, 15:41
hasimon Uporabnik hasimon ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2010
Sporočila: 1

Pozdravljeni!
Prosim za odgovor, zakaj siol Box prekine povezavo z računalnikom po približno 10 minutah predvajanja multimedijskih vsebin iz računalnika. Uporabljam Imac in programski paket "Playback". Ob vklopu se Box normalno poveže preko kabelske povezave in predvaja željene datoteke (video, mp3, jpg), nakar se omrežna povezava samodejno prekine po cca. 10 do 15 minutah. Za ponovno vzpostavitev povezave moram ugasniti in ponovno vključiti siol box. Na telefonski tehnični pomoči mi je svetoval resetiranje boxa, kar sem storil, vendar ni pomagalo. Do sedaj mi je uspelo zgolj ugotoviti, da prekinitve povezave ne povzročajo nastavitve v računalniku. Prosim za pomoč.
Odgovorite s citatom
Staro 06.12.2010, 20:17
Atim Uporabnik Atim ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2008
Sporočila: 12

Po celih treh dneh mi je odpovedal box.Prvo je nehal delati dalinc,ko pa sem box resetiral je pa začel spuščati nekakšne čudne zvoke in se ne da več nastaviti.Tudi slika je bila slabša kot na navadnem komunikatorju. Sem pa opazil,da se mi že od začetka ne prižiga pravilno,tako,da sem moral vedno ko sem ga hotel prižgati nekaj časa držati tipko za vklop.Tako da sem zelooo razočaran nad tem boxom in mi je že sedaj žal,da sem ga vzel.
Me pa zanima,ali lahko zahtevam novega,ali bom moral čakati na popravilo tega ki ga imam?
Odgovorite s citatom
Staro 06.12.2010, 21:09
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.665

Citat:
Objavil-a Atim Prikaži sporočila
Me pa zanima,ali lahko zahtevam novega,ali bom moral čakati na popravilo tega ki ga imam?
Pokliči na 080 8000 in povprašaj. Mislim da če ti odpove v 3 dneh si upravičen do novega, samo ne me držat za besedo sem pa tule nekje v eni temi prebral.
Staro 11.12.2010, 09:22
Atim Uporabnik Atim ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 12

V četrtek sem dobil nov box(so ga mi zamenjali z novim),pa je delal en dan,sedaj pa ne dela disk.Piše,da preverja disk,pa se ne zgodi nič,tudi po resetu ne ali pa če ga odklopim iz elektrike tudi nič.Pri vseh programih mi piše neznana oddaja.Internetno povezavo imam ok.Na disk nisem posnel še ničesar,enostavno v petek zjutraj mi je pisalo preverjanje diska in sem ostal brez opisa oddaj.
Odgovorite s citatom
Staro 11.12.2010, 17:47

Citat:
Objavil-a Atim Prikaži sporočila
V četrtek sem dobil nov box(so ga mi zamenjali z novim),pa je delal en dan,sedaj pa ne dela disk.Piše,da preverja disk,pa se ne zgodi nič,tudi po resetu ne ali pa če ga odklopim iz elektrike tudi nič.Pri vseh programih mi piše neznana oddaja.Internetno povezavo imam ok.Na disk nisem posnel še ničesar,enostavno v petek zjutraj mi je pisalo preverjanje diska in sem ostal brez opisa oddaj.
Poskusite v nastavitvah ponastaviti disk.

Lp, Robert
Odgovori

Značke
box, boxu, brenči, center, glasno, hdd, isto, media, prikazovanje, signala, siol, slika, tehnične, težave, tudi, vaš, vedno, zunanji disk

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Prehod na siol trio? anzex1 Tehnična pomoč 1 24.08.2010 08:48
Težave - SiOL Internet - Cisco Linksys RV4000 faca5 O storitvah 2 11.06.2010 22:34
SIOL PLAC Težava po registritriranju v moj siol pixi69 SiOL PlaC 10 08.04.2009 13:55

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:53.