Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 12.03.2013, 11:51
floko Uporabnik floko ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2013
Sporočila: 4
Privzeto Zavajanje potrošnikov!

Pozdravljeni!

Ker sem po novem (od decembra 2012) naročnik širokopasovnih storitev SiOL na optičnem priključku, bi rad z vami delil izkušnjo pridobivanja novih naročnikov s strani Telekoma Slovenije. Ki je bilo po mojem mnenju seveda zavajajoče, vsak pa lahko seveda na koncu presodi sam.
Torej, lansko leto novembra sem po pošti dobil oglasni letak Telekoma Slovenije o akcijski ponudbi za uporabo SiOL storitev na optičnem omrežju. Ker do takrat nisem bil naročen na noben paket širokopasovnih storitev, se mi je ponudba zdela zanimiva in tako sem prišel do kontakta z Telekomovim osebjem. Po telefonu sem se tako dogovoril z dvema "prodajnikoma" za obisk na domu in predstavitev te akcijske ponudbe. Ko smo se sestali, sta mi prijazno predstavila vse akcijske pakete, mene pa je zanimal predvsem paket "TRIO OSNOVNI" z naslednjo ponudbo: Prvih 9 mesecev 20€ z DDV, namestitev 0€, po 9 mesecih 40€ z DDV, vezava 24 mesecev + BOX 49€ z DDV (enkratno plačilo ob prvi položnici).
Ker se mi je ta ponudba zdela takrat najugodnejša in ker sem vedel, da se na koncu na položnici ponavadi pojavijo kakšni dodatni stroški, sem večkrat vprašal prodajnika ali je to končni znesek, ki ga bom plačeval na položnici ali so mogoče še kakšni dodatni stroški, ki se prištejejo. Odgovor je seveda bil, da je to končen in fiksen znesek.
Zaradi teh pojasnil in zagotovil sem na koncu podpisal pogodbo in tako pričakal prvo položnico.
Na prvi položnici je bil znesek nekaj čez 70€. Malo mi je sicer bilo čudno, kako je lahko 20€ + 49€ = >70€ (ampak sem si mislil OK in plačal).

Na drugi položnici je bil znesek 23,5€. Specifikacija je bila naslednja:
Naročnina-TRIO osnovni 27,5€ brez DDV (-50%)
Naročnina-Digitalni dostop FTTH 5,83€ brez DDV.
No in tukaj mi je postalo sumljivo, tako da sem poklical SiOL center za uporabnike, kjer sem operaterki prijazno razložil, da sem jaz podpisal pogodbo za 20€ na mesec (prvih 9 mesecev), račun pa je sedaj višji. Operaterka mi je odgovorila, da bi račun res moral biti 20€ in da ne ve zakaj temu ni tako. Zato je podala prijavo naprej na reklamacije in mi odgovorila, da naj račun plačam in počakam na pisni odgovor oz. da naj bi se preplačan znesek obračunal pri naslednji položnici. Tako sem tudi naredil in čakal na odgovor in naslednjo položnico.
Odgovor sem po pošti dobil z pojasnilom, da 50% popust za 9 mesecev velja le na osnovni naročeni paket, medtem ko se popust na naročnini Digitalni dostop ne obračuna!
Kaj sem si o tem mislil, si lahko predstavljate..

Par dni za tem dopisom sem dočakal tretjo položnico z zneskom 27,06€ z naslednjo specifikacijo:
Naročnina-TRIO osnovni 27,5€ brez DDV (-50%)
Naročnina-Digitalni dostop FTTH 5,83€ brez DDV
Naročnina-Dodatek-SiOL BOX 3,33 € brez DDV.

Za tem sem šel še enkrat pregledat podpisano pogodbo, kjer je na koncu z drobnim tiskom napisano, da "Naročnik potrjuje, da je v celoti seznanjen s Splošnimi pogoji uporabe.... in CENIKOM, ki je dostopen na spletnih straneh Telekoma Slovenije."
In sem šel pregledat cenik (na 33 straneh!), kjer sem res našel zgoraj napisani poziciji (Digitalni dostop in dodatek SiOL BOX) z takšnim zneskom!

No in tako zdaj pišem tukaj na forumu in vas sprašujem ali je bilo privabljanje strank zavajajoče ali ne?! Ali je celo zrelo za prijavo na tržni inšpektorat..

Hvala in LP!
Odgovorite s citatom
Staro 12.03.2013, 12:08
Mislim Uporabnik Mislim ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2011
Sporočila: 235
Privzeto Re: Zavajanje potrošnikov!

Floko, dokazno breme je na tvoji strani. Imaš kake papirje, ki bi dokazovali tvoj prav?
TopTrio vključuje digitalni dostop na optiki in BOX dodatek, običajni Trio pač ne.
Odgovorite s citatom
Staro 12.03.2013, 14:27
Novinec

Citat:
Objavil-a Mislim Prikaži sporočila
Floko, dokazno breme je na tvoji strani. Imaš kake papirje, ki bi dokazovali tvoj prav?
V bistvu ni nič za dokazovat, pač sem se pustil zavesti.

Citat:
TopTrio vključuje digitalni dostop na optiki in BOX dodatek, običajni Trio pač ne.
In ravno v tem je zavajanje. To bi moralo biti navedeno jasno in nedvoumno, na katerem paketu je to vključeno in na katerem to ni, plus vrednost tega! Glede na to, da se to prišteje h končnem računu (se pravi je obvezno). Oglaševan pa je bil samo osnovni paket.
Odgovorite s citatom
Staro 12.03.2013, 15:08
Pripravnik

Trio paket imaš lahko brez BOX dodatka. Ampak ko si podpisal subvencijo za BOX, si se obvezal, da boš plačeval tudi ta dodatek.

Če imaš SiOL telefonijo kot univerzalno storitev na optiki, potem tudi ne plačuješ za digitalni dostop FTTH.

Če nimaš papirjev, ki bi dokazovali, da so ti vse to obljubili za 20€/mesec, ne bo nič iz tega...
Odgovorite s citatom
Staro 12.03.2013, 15:49
Novinec

Citat:
Trio paket imaš lahko brez BOX dodatka. Ampak ko si podpisal subvencijo za BOX, si se obvezal, da boš plačeval tudi ta dodatek.
Dobro, da vem. Zdaj.. Zakaj sploh moram plačevati dodatek, če sem že plačal subvencijo? Kakšna je "dodana vrednost" za ta dodatek?

Citat:
Če imaš SiOL telefonijo kot univerzalno storitev na optiki, potem tudi ne plačuješ za digitalni dostop FTTH.
Imam trio osnovni, v katerem je tudi telefonija (osnovna).

Citat:
Če nimaš papirjev, ki bi dokazovali, da so ti vse to obljubili za 20€/mesec, ne bo nič iz tega...
Obljube so bile ustne, logično. V pogodbi pa je vedno vse tako kot mora biti.
Ne pričakujem, da bi bilo kaj iz tega, hočem samo predstaviti zavajajoče oglaševanje s strani Telekoma. To je vse.
Sicer pa hvala za odgovore in razjasnitve.
Odgovorite s citatom
Staro 12.03.2013, 16:15
Pripravnik

Floko, jaz sem zgolj uporabnik SiOL storitev, tako kot ti.

Citat:
Objavil-a floko Prikaži sporočila
Dobro, da vem. Zdaj.. Zakaj sploh moram plačevati dodatek, če sem že plačal subvencijo? Kakšna je "dodana vrednost" za ta dodatek?
Box stane 200€. Ti si ga dobil za 49€. Teh 151€ je subvencija, pogoj za to subvencijo pa je plačevanje Box dodatka, s katerim imaš dostop do interaktivnih storitev Boxa.

Citat:
Objavil-a floko Prikaži sporočila
Imam trio osnovni, v katerem je tudi telefonija (osnovna).
"Univerzalna storitev" je klasičen PSTN priključek. Za isto naročnino ga dobiš tudi v obliki SiOL telefonije preko optike. Teh 7€ je namenjenih kot del cene najema vlakna za alternativne operaterje na Telekomovem omrežju. APEK in te fore.

Glej http://www.siol.net/storitve/izbirni.../izbirnik.aspx . Klikni na gumb "Optična povezava".

Sam imam TopTrio, kjer sta tako BOX dodatek kot Digitalni dostop vključena v ceno storitve, hitrost pa je 50/20 namesto 20/20. Prav tako imam Mega in HD brezplačno 9 mesecev (akcijska ponudba iz novembra 2012). Skupna cena z dodatnim BOX S na obroke (24m x 3€) je 31,40€.

Floko, za podobno ceno, kot jo plačuješ ti, sem si izbral boljši deal. Pač, cenike moraš malo prebrati, preden podpišeš...

Nazadnje uredil Mislim : 12.03.2013 ob 16:20.
Odgovorite s citatom
Staro 12.03.2013, 20:10
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 928

Kot vidim tu nekateri zagovarjajo SIOL. Če pogledamo račun in cenik so vse prav zaračunali. Problem je, ker so oglaševali nekaj, zaračunali pa dodatno še stvari, katere se ob oglasih zamolčali.
Mene so na ta način "nategnili" za 6€ na mesec, saj so oglaševali, da je dodatek 15/5 na VDSL pri top trio 4 € na računu pa je bil prikazan kot 10€. Ko sem se pritožil so za naslednji mesec spremenili cenik in objavo na spletni strani in mi nato poslali novi cenik in kopijo nove spletne strani. Če prav imam shranjen cenik in kopije spletnih strani... mar jih naj tožim za tistih nekaj €?

In na to se siolovci zanašajo. Z raznimi triki (kot zadnja podražitev paketa MEGA) nam vsakih nekaj mesecev podražijo naročene storitve pač v prepričanju, da zaradi tega ne bo prevelik revolt in osip naročnikov.

Praktično ni večjega "lopova" kot je SIOL. Še DURS se lahko skrije pred njimi.
Staro 12.03.2013, 20:52
Rusy Uporabnik Rusy ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2006
Naslov: Postojna
Sporočila: 2.237

Citat:
Objavil-a telex Prikaži sporočila
Kot vidim tu nekateri zagovarjajo SIOL. Če pogledamo račun in cenik so vse prav zaračunali. Problem je, ker so oglaševali nekaj, zaračunali pa dodatno še stvari, katere se ob oglasih zamolčali.
Mene so na ta način "nategnili" za 6€ na mesec, saj so oglaševali, da je dodatek 15/5 na VDSL pri top trio 4 € na računu pa je bil prikazan kot 10€. Ko sem se pritožil so za naslednji mesec spremenili cenik in objavo na spletni strani in mi nato poslali novi cenik in kopijo nove spletne strani. Če prav imam shranjen cenik in kopije spletnih strani... mar jih naj tožim za tistih nekaj €?

In na to se siolovci zanašajo. Z raznimi triki (kot zadnja podražitev paketa MEGA) nam vsakih nekaj mesecev podražijo naročene storitve pač v prepričanju, da zaradi tega ne bo prevelik revolt in osip naročnikov.

Praktično ni večjega "lopova" kot je SIOL. Še DURS se lahko skrije pred njimi.
Kaj pa še delaš pri siol če maš tako mnenje?
Staro 12.03.2013, 21:14
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.056

Citat:
Objavil-a Rusy Prikaži sporočila
Kaj pa še delaš pri siol če maš tako mnenje?
@Rusy, a potem človek,ki se pritoži čez neko storitev,mora zapustiti ponudnika ??
Ja zakaj pa,če krivda sploh ni na strani uporabnika. ?

lp
Odgovorite s citatom
Staro 12.03.2013, 21:18
Rusy Uporabnik Rusy ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2006
Naslov: Postojna
Sporočila: 2.237

Citat:
Objavil-a cveto Prikaži sporočila
@Rusy, a potem človek,ki se pritoži čez neko storitev,mora zapustiti ponudnika ??
Ja zakaj pa,če krivda sploh ni na strani uporabnika. ?

lp
Jst ko nisem več zadovoljen zamenjam po hitrem postopku ponudnika storitev.

Značke
potrošnikov, zavajanje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
vprašanja, nasveti,potopisi + opozorila za popotnike + iščem sopotnike ... Girl16 Potovanja 362 18.09.2016 20:51
Zavajanje nejevernez SiOL TV 16 28.10.2009 21:19
Zavajanje z optiko mr.heker@email.si O storitvah 2 06.11.2008 18:38
Zavajanje SiOla marhyo O storitvah 15 20.06.2007 23:02
Siol TV - zavajanje rav SiOL TV 12 04.04.2007 10:52

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:22.