Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 05.12.2013, 17:25
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.056
Privzeto Zavajanje ali nezagotavljanje naročenih storitev ?

Siol - telekom je vedno zagotavljal in reklamiral da je odpiranje dodatnih linij za uporabo do štirih tv komunikatorjev brezplačno !

V praksi to ni res in se ne držijo svojih lastnih pravilnikov in pogodb. !

Če želi uporabnik gledati hkrati štiri minihd programe mu je to zaradi nerazumljivih oviranj s strani telekoma praktično onemogočeno. !

Spremljanje štirih programov hkrati ti omogočijo če dodatno naročiš nadgradnjo hitrosti na vsaj 30/5 !!
In tu se podere vsa teorija o brezplačnosti o odprtju do štirih tv kanalov.
In sedaj nekomu ki ima naročeno linijo npr 10/2,15/5,20/5 in v primeru da želi spremljati hkrati štiri tv programe pogujujejo z plačilom naročnine za najmanj hitrost 30/5.

In to je absurd. Zakaj bi nekdo ki mu za samo delovanje na internetu povsem zadostuje hitrost np 15/5 ,20/5 samo zaradi potrebe po štirih tv kanalih prisiljen dodatno plačevati za višjo hitrost ?

To nikjer v nobeni ponudbi in nobeni pogodbi tudi ni zapisano !

In to vse skupaj zaradi dejansko malenkosti . Za normalno delovanje štrih hkratnih minihd programov se pač potrebuje pasovna širina cca 24Mb in da ostane še nekaj malega rezerve za normalno delovanje je potrebna skupna sinhronizacija nekje 25-26Mb .
A telekom strokovnjaki so postavili sinhronizacijo pri paketu 20/5 na 22Mb. Se pravi manjka nekje 4Mb.
In na telekomu enostavno ni človeka ki bi razumel da teh 4Mb res manjka in to spremenil.
Popolnoma so brez posluha in to v časih ko so se že ali pa se še bo zgodilo kar nekaj prestopov h konkurenci .(t-2,telemach)
Enostavno sploh ne pokažejo volje po ohranitvi uporabnikov.

Enostavno za moje pojme mi ne zagotavljajo naročenih storitev.

In ne iščem popolnoma nič nemogočega ampak samo tisto kar imam naročeno.!
lp

Nazadnje uredil cveto : 05.12.2013 ob 17:38.
Odgovorite s citatom
Staro 05.12.2013, 18:02
goran1111 Uporabnik goran1111 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 962
Privzeto Re: Zavajanje ali nezagotavljanje naročenih storitev ?

Moje mnenje glede tega poznaš. Bom pa dodal, da sem imel danes priložnost testirati linijo 40/20 in z lahkoto prenese hkrati 7 HD programov, 1 SD program in še za internet malo ostane. Spoštovanja vredno.
Odgovorite s citatom
Staro 05.12.2013, 18:07
mattejci Uporabnik mattejci ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 190

Citat:
Objavil-a goran1111 Prikaži sporočila
Moje mnenje glede tega poznaš. Bom pa dodal, da sem imel danes priložnost testirati linijo 40/20 in z lahkoto prenese hkrati 7 HD programov, 1 SD program in še za internet malo ostane. Spoštovanja vredno.
Sanje Jaz sem napisal lep mail, če je možno, da se mi dodeli 5 Mbit/s več sihnorizacije, vendar so rekli hitrost je do 20 Mbit/s in se ***i..
Sem redna stranka od 2005 in niti en račun nisem plačal z zamudo ali karkoli.. In toliko o spoštovanju svojih strank, čas vas bo povozu Telekom.

Iz Mobitela sem šel že na SiMobil zaradi boljših paketov (in tudi cenovno bolj ugodnih) pri Internetnih storitvah je pa še samo vprašanje časa.
Odgovorite s citatom
Staro 05.12.2013, 18:18
Mojster

Citat:
Objavil-a goran1111 Prikaži sporočila
Ti vse verjamem. Ampak za moje pojme ima tudi uporabnik na 10ali 15,20Mb liniji pravico gledati štiri televizorje hkrati.

Citat:
Objavil-a mattejci Prikaži sporočila
Sanje Jaz sem napisal lep mail, če je možno, da se mi dodeli 5 Mbit/s več sihnorizacije, vendar so rekli hitrost je do 20 Mbit/s in se ***i..
Sem redna stranka od 2005 in niti en račun nisem plačal z zamudo ali karkoli.. In toliko o spoštovanju svojih strank, čas vas bo povozu Telekom.

Iz Mobitela sem šel že na SiMobil zaradi boljših paketov (in tudi cenovno bolj ugodnih) pri Internetnih storitvah je pa še samo vprašanje časa.
Meni konkretno v moji pogodbi piše, hkratni štirje tv kanali ! In to mi ne zagotavljajo !
Aja ne smem gledati hkrati štiri mini Hd ?? hahaha. in po kateri logiki ne ?
Najbolje da nam še postavijo termine kdaj smemo gledati tvslo,poptv,zdf.......

Še enkrat, za moje pojme mi ne zagotavljajo storitev kot imam naročeno.

In konkretno pri hitrosti 20/5 je v igri 3-4Mb.
Vsak razumem ponudnik storitev bi to brez problema omogočil,in se izognil kupu debat in slabe volje na ta račun.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 05.12.2013, 19:06
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Reklamiraj račun, da boš vsaj dobil odgovor. Vsaj (ne)kakšno birokratsko obrazložitev.
Tu ga glede na to, kolko časa že meljemo to temo vsak na svoj način, ne bomo dočakali.
Sam imam predolgo linijo za omenjeno potezo.
Staro 05.12.2013, 19:34
g33k Uporabnik g33k ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2012
Sporočila: 1.076

Ja dejansko je najboljše zadeve reševati preko reklamacije. Sicer pa od kar so prišle nove nadgradnje hitrosti obstaja tudi profil 25Mbps, pri katerem je sinhronizacija omejena na 25xxxKbps, ta bi bil ravno pravšnji za vas, ki ne morete spremljati 4ih miniHD hkrati.

Odgovorite s citatom
Staro 05.12.2013, 19:38
goran1111 Uporabnik goran1111 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 962

Citat:
Objavil-a g33k Prikaži sporočila
Ja dejansko je najboljše zadeve reševati preko reklamacije. Sicer pa od kar so prišle nove nadgradnje hitrosti obstaja tudi profil 25Mbps, pri katerem je sinhronizacija omejena na 25xxxKbps, ta bi bil ravno pravšnji za vas, ki ne morete spremljati 4ih miniHD hkrati.

To so mokre sanje nekaterih hehe... In kako si prišel do tega profila?
Odgovorite s citatom
Staro 05.12.2013, 19:49
Mojster

Citat:
Objavil-a g33k Prikaži sporočila

Glej ko bom jaz imel sinhronizacijo nastavljeno vsaj na 25Mb namesto sedanje 22Mb sigurno o tej temi ne bom več pisal.

Čakam pa da moj začetni post komentira nekdo od telekoma. ?

lp
Odgovorite s citatom
Staro 05.12.2013, 19:59
g33k Uporabnik g33k ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2012
Sporočila: 1.076

Tega ne boš dočakal, zadnje čase ne komentirajo dosti, vsaj kar se takšnih zadev tiče.

PS: Da ne bo pomote, ta profil sem imel nastavljen samo začasno, da si ne bo kdo kaj mislil in težil tehnični pomoči v smislu "ta ima jaz pa nimam".

Nazadnje uredil g33k : 05.12.2013 ob 20:11.
Odgovorite s citatom
Staro 05.12.2013, 20:24
Mojster

Naj napišejo da si izmišljujem . Če niso reagirali na zasebna sporočila bom malo tu,potem na reklamacije, ..........
Čeprav ne želim da bodoči morebitni naročniki berejo o težavah.

Siol - telekom je vedno zagotavljal in reklamiral da je odpiranje dodatnih linij za uporabo do štirih tv komunikatorjev brezplačno !

V praksi to ni res in se ne držijo svojih lastnih pravilnikov in pogodb. !

Če želi uporabnik gledati hkrati štiri minihd programe mu je to zaradi nerazumljivih oviranj s strani telekoma praktično onemogočeno. !

Spremljanje štirih programov hkrati ti omogočijo če dodatno naročiš nadgradnjo hitrosti na vsaj 30/5 !!
In tu se podere vsa teorija o brezplačnosti o odprtju do štirih tv kanalov.
In sedaj nekomu ki ima naročeno linijo npr 10/2,15/5,20/5 in v primeru da želi spremljati hkrati štiri tv programe pogujujejo z plačilom naročnine za najmanj hitrost 30/5.

In to je absurd. Zakaj bi nekdo ki mu za samo delovanje na internetu povsem zadostuje hitrost np 15/5 ,20/5 samo zaradi potrebe po štirih tv kanalih prisiljen dodatno plačevati za višjo hitrost ?

To nikjer v nobeni ponudbi in nobeni pogodbi tudi ni zapisano !

In to vse skupaj zaradi dejansko malenkosti . Za normalno delovanje štrih hkratnih minihd programov se pač potrebuje pasovna širina cca 24Mb in da ostane še nekaj malega rezerve za normalno delovanje je potrebna skupna sinhronizacija nekje 25-26Mb .
A telekom strokovnjaki so postavili sinhronizacijo pri paketu 20/5 na 22Mb. Se pravi manjka nekje 4Mb.
In na telekomu enostavno ni človeka ki bi razumel da teh 4Mb res manjka in to spremenil.
Popolnoma so brez posluha in to v časih ko so se že ali pa se še bo zgodilo kar nekaj prestopov h konkurenci .(t-2,telemach)
Enostavno sploh ne pokažejo volje po ohranitvi uporabnikov.

Enostavno za moje pojme mi ne zagotavljajo naročenih storitev.

In ne iščem popolnoma nič nemogočega ampak samo tisto kar imam naročeno.!
lp
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
naročenih, nezagotavljanje, storitev, zavajanje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Novo v ponudbi.."Testni uporabnik" - zavajanje naročnikov ali??? saonaion SiOL TV 27 31.12.2015 02:37
Obvestilo o ukinitvi storitev g33k SiOL TV 5 05.12.2013 14:52
Zavajanje potrošnikov! floko O storitvah 16 23.03.2013 07:01
Spletni obrazec za naročilo storitev SiOL in spremembo naročniških storitev CastorAlpha O storitvah 41 19.05.2011 11:02
Ali je to storitev? roksotlar SiOL TV 4 08.09.2009 10:56

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:34.