Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 07.01.2014, 12:58
pagatz Uporabnik pagatz ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2008
Sporočila: 244
Privzeto Sagem, optika, HD - izkušnje

Imam Sagem STB, sem na optiki. Zadnje čase imam ogromno težav pri delovanju SiolTV, kockanje slike in pokanje (poči, zvok se stiša, slika zakocka) se pojavlja na skoraj vseh HD programih, medtem ko na SD programih te težave niso tako opazne (ali pa jih sploh ni). S SIOL teh. službo sem sicer v stikih, probal sem tudi drug STB, zamenjal napajalnik, UTP kabel modem-stb, tudi modem(!) vendar nič ne pomaga.

Sumim, da so težave s Sagem STB bolj "splošne" zato me zanimajo izkušnje drugih, ki imate enako opremo (Sagem, optika): ali vam dela vse OK, opažate kakšne težave, če da kako ste jih rešili ipd?

Vnaprej hvala!
Odgovorite s citatom
Staro 07.01.2014, 13:04
bosoturk Uporabnik bosoturk ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2006
Naslov: Ribnica
Sporočila: 213
Privzeto Re: Sagem, optika, HD - izkušnje

tudi sam sem imel pred dobrim letom iste probleme ko sem bil na optiki v Postojni. Bilo pa je tako, da je bilo nekaj časa v redu potem pa je prišlo obdobje čivkanja, zatikanja in kockanja. Rešili nismo nič, ker sem se prej odselil.
Odgovorite s citatom
Staro 07.01.2014, 13:21
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

probal si drugi Sagam ali BOX?
kaj pa prek PC?

prek PC lahko še probaš obremenit linijo z več SD stremi...
Staro 07.01.2014, 14:20
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.056

V sami liniji skoraj glede na to da imaš optiko ne bi smelo biti težav.

Si mogoče spreminjal kakšne nastavitve ? Na servisnih straneh posredni-standardni priklop ?
Port na modemu trunk- video ?
Za sagem mora biti na video.

Lahko je seveda tudi sam sagem v okvari. Raznoraznim težavam pa je v velikokrat krivec tudi dotrajan napajalnik.

Imaš na modem priključen še kakšen svoj router ?Poizkusi ga izključiti in resetiraj modem in opazuj potem sliko.

Videl sem že primer ko je napačno skonfiguriran router zabijal modemin je vse skupaj delovalo zelo nestabilno.

lp

Nazadnje uredil cveto : 07.01.2014 ob 14:23.
Odgovorite s citatom
Staro 07.01.2014, 16:11
g33k Uporabnik g33k ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2012
Sporočila: 1.080

Mogoče malce offtopic ampak me res zanima. Dostikrat berem kako imajo naročniki na optiki probleme s televizijo, sam sem bakru in ni nobenih problemov. A ni optična infrastruktura dosti boljša od bakrene?
Odgovorite s citatom
Staro 07.01.2014, 18:37
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.056

Problem je lahko tudi v sami strojni opremi komunikatorjev.Na optiki morajo predelati dosti večje število podatkov kot na bakru.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 08.01.2014, 08:57
Pripravnik

Hvala za vse nasvete, marsikaj sem že probal pa žal ne pomaga, na HD kanalih kocka:
- zamenjal sem Sagem (z drugim rabljenim); predvidoma danes bom probal še en Sagem
- zamenjal sem napajalnik STB
- zamenjal sem UTP kabel, 2x (nazadnje včeraj). Mogoče bi probal še med modem in Sagem dat STP kabel, ki bi verjetno odpravil vpliv kakšnih EM sevanj...
- SIOL je zamenjal modem (prej Prospero, zdaj Innbox)
- porti so pravilno nastavljeni
- izklapljal sem mrežne kable drugih naprav povezanih na modem (npr. TV)

Če tudi drugi zamenjam Sagem ne bo pomagal potem me vem več kaj naj; še najbolj verjetna razlaga se mi zdi da Sagem na HD kanalih na optiki (MPEG2) očitno ne deluje. Ali je to SIOL storil namenoma ali ne (forsiranje Boxa), pa je drugo vprašanje...

Kolikor vem SIOL udarno podpira oba STBja, Sagem in BOX, zato pa me zanima ali drugim, ki imate enake naprave to dela...
Odgovorite s citatom
Staro 08.01.2014, 12:16
lokev Uporabnik lokev ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2011
Sporočila: 879

Citat:
Objavil-a pagatz Prikaži sporočila
Hvala za vse nasvete, marsikaj sem že probal pa žal ne pomaga, na HD kanalih kocka:
- zamenjal sem Sagem (z drugim rabljenim); predvidoma danes bom probal še en Sagem
- zamenjal sem napajalnik STB
- zamenjal sem UTP kabel, 2x (nazadnje včeraj). Mogoče bi probal še med modem in Sagem dat STP kabel, ki bi verjetno odpravil vpliv kakšnih EM sevanj...
- SIOL je zamenjal modem (prej Prospero, zdaj Innbox)
- porti so pravilno nastavljeni
- izklapljal sem mrežne kable drugih naprav povezanih na modem (npr. TV)

Če tudi drugi zamenjam Sagem ne bo pomagal potem me vem več kaj naj; še najbolj verjetna razlaga se mi zdi da Sagem na HD kanalih na optiki (MPEG2) očitno ne deluje. Ali je to SIOL storil namenoma ali ne (forsiranje Boxa), pa je drugo vprašanje...

Kolikor vem SIOL udarno podpira oba STBja, Sagem in BOX, zato pa me zanima ali drugim, ki imate enake naprave to dela...
Meni dela na Sagemu normalno (in to na obeh), A optiko imaš od Telekoma?
Odgovorite s citatom
Staro 08.01.2014, 14:23
Pripravnik

Citat:
Objavil-a lokev Prikaži sporočila
Meni dela na Sagemu normalno (in to na obeh), A optiko imaš od Telekoma?
Ja, optika je od Telekoma. Če tebi celo na 2 Sagemih dela BP, nič kockanja na HD kanalih, potem je težava zgleda nekje pri meni... Lahko prosim preveriš kakšno verzijo SW imaš na Sagemu (tipke menu, rumena, modra)?
Odgovorite s citatom
Staro 08.01.2014, 23:45
_Stupid_ Uporabnik _Stupid_ ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2009
Sporočila: 67

Moji se tudi nekaj pritožujejo nad tem, da HD šteka. Slo 1, 2 HD šteka, preklopim na pop tv dela normalno.

Isto imam sagema in telekomovo optiko. Kaj storiti?
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
izkušnje, optika, sagem

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SAGEM + nov LED LCD TV: SCART ali HDMI povezava? senca SiOL TV 25 02.11.2012 12:35
Optika in delovanje Kingsix O storitvah 12 22.04.2010 07:18
Modem Sagem Fast 3344 namesto USB dongla pesimist Tehnična pomoč 6 24.06.2009 11:26
Sagem - problemi robertts SiOL TV 1 05.01.2008 21:44
Sagem vs. Callisto mikrohard Tehnična pomoč 13 05.09.2006 18:58

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:27.