Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Evropska unija

Evropska unija vaše mnenje o EU, o vstopu Slovenije ...

Orodja za teme
Staro 04.08.2007, 17:12
Winglet1 Uporabnik Winglet1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2007
Sporočila: 1.273
Privzeto Re: Ali ima EU sploh še smisel?

Citat:
Objavil-a Knez Prikaži sporočila
Meni se vedno bolj zdi, da ta EU služi predvsem kot sama sebi namen,da evropski davkoplačevalci podpirajo dodatno vojsko birokratov, ki sprejema lepe plače, da skrbi za "evropski videz" in splošno "evropskost" tega našega kontinenta.

Imamo npr. neke Angleže, ki so EU, hkrati pa niti niso čisto, ker niso v monetarni uniji.

Imamo države, emd katere spadamo tudi mi, ki so de iure v EU, de facto pa še ne čisto, ni še eura in še vedno kažemo osebno, ko gremo v Avstrijo.

Imamo delitev na "novo" in "staro" Evropo in državljani pridruženih članic "nove" Evrope delajo v državah "stare" Evrope z delovnimi dovoljenji, isto kot prej.

Potem so birokrati skušali spravit skoz neko evropsko ustavo, pa so Francozi in Nizozemci rekli stop in končali komedijo.

Meni je ta EU vedno bolj smešna, zdi se mi sama sebi namen in če se bo še naprej oddaljevala od ljudi (kot pri poskusu spraviti evropsko ustavo skoz mimo volje množic), bo po moje doživela usodo bivše Jugoslavije.

Meje med državami bodo vedno, pametne države bodo vedno čuvale svoje, bedaki bodo svoje razprodali, pa EU gor ali dol.

Pa še to mešetarjenje, kuhinje..Najprej kao Hrvaška ne more not, ker ni dala Gotovine, potem naenkrat Gotovina več ni pogoj...Turčija je kandidatka že tam nekje od konca WW2. Ma farsa.:D
Jaz nevem, kakšen pravljičen svet si ti pričakoval ob vstopu v EU ampak po tvojem pisanju sodeč nimaš ravno veliko znanja o EU.

1.) Primarni pomen EU je gospodarstvo in ne ukinjanje kazanja osebnih dokumentov na mejah. Prosti pretok kapitala omogoča podjetjem lažje poslovanje v drugih evropskih državah in to je zelo pomembno sploh glede na globalno konkurenco.

2.) Je edini možen odgovor na velesile kot so ZDA, v prihodnosti pa tudi Kitajska in Indija. Vsaka država zase v Evropi je premajhna, da bi lahko konkurirala

3.) Še enkrat ponavljam-pomembno je gospodarstvo. Zakaj pa misliš sta Romunija in Bolgarija članici EU? V primerjavi s Slovenijo sta daleč zadaj in niti slučajno ne ustrezata vsem kriterijem za vstop vendar je interes kapitala omogočil zgodnje članstvo. Enako bo v prihodnosti z balkanom.

4.) Statistično gledano pa velja-čim nižja izobrazba, čim nižji dohodki tem večje je "jamranje" proti EU. Saj nič presenetljivega-kritiziranje je najlažje.....

5.) Vsaka pametna država pa čuva svoje meje, tako je bilo in vedno bo. EU ni obljubljala nič drugače. Pomemben je pa prosti pretok kapitala ne pa če boš ti moral vzet osebno na meji.
Staro 22.09.2007, 11:58
jegla Uporabnik jegla ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2007
Sporočila: 1

Citat:
Objavil-a Knez Prikaži sporočila
Meni se vedno bolj zdi, da ta EU služi predvsem kot sama sebi namen,da evropski davkoplačevalci podpirajo dodatno vojsko birokratov, ki sprejema lepe plače, da skrbi za "evropski videz" in splošno "evropskost" tega našega kontinenta.

Imamo npr. neke Angleže, ki so EU, hkrati pa niti niso čisto, ker niso v monetarni uniji.

Imamo države, emd katere spadamo tudi mi, ki so de iure v EU, de facto pa še ne čisto, ni še eura in še vedno kažemo osebno, ko gremo v Avstrijo.

Imamo delitev na "novo" in "staro" Evropo in državljani pridruženih članic "nove" Evrope delajo v državah "stare" Evrope z delovnimi dovoljenji, isto kot prej.

Potem so birokrati skušali spravit skoz neko evropsko ustavo, pa so Francozi in Nizozemci rekli stop in končali komedijo.

Meni je ta EU vedno bolj smešna, zdi se mi sama sebi namen in če se bo še naprej oddaljevala od ljudi (kot pri poskusu spraviti evropsko ustavo skoz mimo volje množic), bo po moje doživela usodo bivše Jugoslavije.

Meje med državami bodo vedno, pametne države bodo vedno čuvale svoje, bedaki bodo svoje razprodali, pa EU gor ali dol.

Pa še to mešetarjenje, kuhinje..Najprej kao Hrvaška ne more not, ker ni dala Gotovine, potem naenkrat Gotovina več ni pogoj...Turčija je kandidatka že tam nekje od konca WW2. Ma farsa.:D

Če pa komedije z neko skupno ustavo EU ne bi končali Francozi in Nizozemci, pa bi jo seveda v vsakem primeru Angleži. Slovenci pa so seveda zmeraj prvi pri poklekanju. Tako je bilo po prvi svetovni vojni, tako je bilo po drugi svetovni vojni. Zakaj bi troej napravili izjemo pri ustavi, ki bi nas tudi v celoti zadrgnila?
Staro 24.09.2007, 21:16
nofear2009 Uporabnik nofear2009 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce nofear2009
Član od: Dec 2005
Sporočila: 193

Slovenci nismo nic pokleknili. To, da nismo problematicni in ne oviramo postopek nastajanja in ratifikacije evropske listine (in ni pogodba, ker ta beseda bo popolnoma izkljucena iz te listine), se ne pomeni, da se vdamo vsaki zahtevi neke skupnosti. Problematicni so trenutno Poljaki, ki hocejo pridobiti pravico veta na zakonodaje/direktive, ki jim ne bodo po godu in s katerim bi lahko zaustavili sprejtje le-tega za nedolocen cas (ostale clanice so ji dale moznost, da se zamrzne za par let, sam oni hocejo se vec!). Anglezi pa se nocejo ravnati po evropski zakonodaji za sodstvo in pravice, ker drugace ne bi mogli nemoteno izvajati svoje politike vojne proti terorizmu. Kakorkoli, ta pogodba bo samo se utrdila stalisce EU v mednarodni skupnosti in ji dala vecji glas (visoki predstavnik za skupno zunanjo in varnostno politiko aka "zunanji minister EU"). Pa povrh tega, Anglezi ne bi zaustavili procesa ratifikacije bivse EU pogodbe, ker je bila Blairova vlada proti referendumu (za tega so konservativci, ki so v opoziciji) in isto velja za trenutno Brownovo vlado.
Pogodba EU mora bit sprejeta cimprej (pred EU parlamentarnimi volitvami 2009), ker ce ne bo sla EU v razsul.

Ali ima EU sploh se smisel?
A, ko pa EU nameni denar za razvoj infrastrukture in podezeljskih obmocij ali pa denar za Zeleznike in zrtve nedavnega neurja/poplav so pa vsi tiho??!! Ce se slucajno kaj poslabsa, pa vsi: EU je kriva!!!, kaj pa nasa slovenska vlada???

Ne pravim, da je EU perfektna; veliko bo treba se dopolniti in izboljsati v tej skupnosti, samo s to pogodbo smo na pravi poti. Vsaka stvar ma dobro in slabo stran, to tud vemo vsi, sam prosim ne se ozirati samo na slabe, ampak tudi na dobre stvari .

Nazadnje uredil nofear2009 : 27.09.2007 ob 21:18.
Staro 25.09.2007, 08:24
prelude Uporabnik prelude ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2006
Sporočila: 297

Citat:
Objavil-a sch0ll7 Prikaži sporočila
Nevem zakaj mate vsi toliko proti vstopu Hrvaske in drugih drzav v EU....jz vidm v tem samo dobro....ker bomo pac lahko sirili proizvodnjo, sirili trg, investicije in prodajo na ozemlja novih clanic ker v razvitejse drzave nemoremo ker so prepolne vsega......to pomeni boljsi razvoj Slovenije s tem tudi vecje place...vecji BDP in kaj jes vem kaj se.....Namesto da jim pomagamo v EU za nase dobro! jim zapiramo vrata samo zato ker so "juznaki" in ker se pocutimo bolj vredni od nasih sosedov....medtem ko smo mi lizali rit zahodu....imajo oni vsaj nekaj dostojanstva in nam ne lizejo riti!
To je pa problem butastih slovencev hočemo samo dobre plače pa pljuvamo.Kako se z biznisom streže nas pa nič ne briga.
Staro 26.09.2007, 20:13
Boni Red Star Uporabnik Boni Red Star ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2007
Naslov: Radenci
Sporočila: 24
Exclamation Re: Ali ima EU sploh še smisel?

Tukaj se postavlja vprašanje, če ima EU še sploh smisel. Seveda ga ima, mar naj se države zapirajo v svoje meje? Nasprotno, menim, da bi EU morala delovati kot država, oziroma npr. Združene države Evrope (ZDE). Takšna Evropa bi bila krasna protiutež tistim drugim združenim državam preko atlantika, ki se imajo za najbolj demokratične, čeprav je to Evropa.
Staro 06.01.2008, 03:10
rođe Uporabnik rođe ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2008
Sporočila: 29

samo skupaj se lahko upiramo pritiskom kitajske, zda in rusije. če ne bomo skp držal nas bodo velesile pohodile...
Staro 09.01.2008, 15:35
Tone Uporabnik Tone ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Tone
Član od: Aug 2007
Naslov: Maribor
Sporočila: 18

Malo pa le pokažimo, da se ne pustimo kar tako voziti, čeprav se itak pustimo preveč. G. Rupel bi le moral spoznati, da bo njegovo ime v zgodovini, če sploh bo zapisano, dobilo predznak navadnega cincarja in človeka, ki nas je prodal samo zato, da je sebe obdržal pri koritu.
Staro 09.01.2008, 20:31
snežko Uporabnik snežko ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce snežko
Član od: Jul 2003
Sporočila: 3.531
Smile Re: Ali ima EU sploh še smisel?

in to mu zameriš?? to je normalno, saj je politik!!

Značke
ima, smisel, sploh, še

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:12.