Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 08.05.2010, 19:26
PowRider Uporabnik PowRider ni prijavljen
Banned
Član od: Mar 2010
Sporočila: 374
Privzeto Re: Študentske demonstracije 19. maja

Citat:
Objavil-a Unregistered Prikaži sporočila
Komot lahko napišeš in našteješ kar hočeš, tako je javni forum. Če bi moral ugibati tvoj čin, bi rekel da si eden izmed tehle recimo http://www.mladiforum.org/

In vsi smo dobili maile, in od ŠOS-a, in od klubov in od servisov in od raznih političnih organizacij etc. Časopisi in forumi so prepolni tega. Jaz sem si ustvaril svoje mnenje in ga tukaj seveda zagovarjam. Ti pa do sedaj še nisi ovrgel niti enega mojega argumenta tako da...

No vidiš, morda pa si končno dojel, da pa delajo ravno nasprotno. V bistvu ga širijo še na upokojence in na nezaposlene, le ime bo drugačno. In tako bodo pospravili v žep še nekaj na njihov račun in na račun znižanih stroškov tem preljubim štud. organizacijam. In misliš da če to izpeljejo, da bodo razbremenili navadno delo?
Ne, ampak delo naj bo enakovredno. Enako delo naj bo enako plačano in enako obdavčeno. Kaj je narobe s to logiko?
Staro 08.05.2010, 19:28
Unregistered Uporabnik Unregistered ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2007
Sporočila: 5

Še to napišem potem pa imam počasi dovolj študentov za danes;

kaj misliš da se bo zgodilo s študenti in tem zakonom?

Jaz predvidevam, da bodo zakon na vso silo sprejeli, potem pa z amadmajem lepo študente (ko se bo vse malce umirilo seveda) na "tiho" umaknili.
Pa ne zaradi demonstraciji; umaknili jih bodo zaradi pritiskov podjetij, ki te stranke in naše ljube politike podpirajo in financirajo.Kajti ti se šele sedaj, ko vidijo da gre zares, pričenjajo prebujati in kalkulirati stroške in ko bodo zakon malce bolj podrobno pogledali, bodo pa zaćeli dvigovati slušalke.
Staro 08.05.2010, 19:34
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.676

Študentje-povejte mi : Kdo bo delal za vaše študiranje ? Dela ni , se vam ne zdi ?
Staro 08.05.2010, 19:37
Banned

Citat:
Še to napišem potem pa imam počasi dovolj študentov za danes;

kaj misliš da se bo zgodilo s študenti in tem zakonom?

Jaz predvidevam, da bodo zakon na vso silo sprejeli, potem pa z amadmajem lepo študente (ko se bo vse malce umirilo seveda) na "tiho" umaknili.
Pa ne zaradi demonstraciji; umaknili jih bodo zaradi pritiskov podjetij, ki te stranke in naše ljube politike podpirajo in financirajo.Kajti ti se šele sedaj, ko vidijo da gre zares, pričenjajo prebujati in kalkulirati stroške in ko bodo zakon malce bolj podrobno pogledali, bodo pa zaćeli dvigovati slušalke.
Zakaj bi jaz kot delavec toleriral manj obdavčeno študentsko delo?

To je edini način, da volilno telo začne pritiskati na nižje davke. Do sedaj nižjih davkov sploh nihče ne omenja v predvolilnem času, Križanič pa je še celo poudaril, da jih je Bajuk preveč znižal. Če smo vsi v tem, naj bodo pa še študentje!!!!!

Nazadnje uredil PowRider : 08.05.2010 ob 19:42.
Staro 08.05.2010, 20:07
Novinec

Citat:
Objavil-a PowRider Prikaži sporočila
Sedaj pa povej iz katere organizacije si, ker tvoji stavki so zelo podobni stavkom v mailu, ki je bil poslan na različne firme v Sloveniji.
Glej, ti si prava malo podrepna muha s tem vprašanjem. Forum je namenjen debati In spoh ne razumem zakaj te to tako vroče zanima. Če ne bi bil tako simpatičen, bi se ti zlagal in povedal, da dalam v enem velikem proračunskem podjetju imenovanem javna uprava kot informatik. Ali pa da sem prej v ukc-ju, še pred tem na rtv-ju. Sami proračunci - in ne boš verjel; vsi ti so daleč največji uporabniki študentskega dela... Država bo sama sebi naredila s tem še večji minus, ki ga bomo plačevali mi davkoplačevalci, samo večina tega sploh ne bo opazila, saj bo zavito v celofan z kašnim novim davkom ali dajatvijo

Ampak ker si to ti: pon. in torek delam za šos, sre. in čet. za sou, ob petkih pa za škis. Sobote pa nedelja pa za manjše klube, odvisno od potrebe. Po 22. uri pa urejam številne proti.si strani

Odgovoriš pa tudi samo na tisto, kar se ti zazdi, tako bolj plehko, brez nekih argumentov, ta pomembne stvari pa kar izpustiš oz. prezreš.

Jaz sem se lepo potrudil in ti zelo lepo argumentirano razložil kako in kaj mislim, čeprav sem precej piker, ko vidim da nekdo govori neumnosti.
In to na nekem siol forumu z 5 aktivnimi uporabniki in nekaj takimi, ki hodijo sem ker jim internet ne dela (hej, med temi sem bil jaz, pa je začelo med tem delat). (mater mi je všeč ta smajli).
Staro 08.05.2010, 20:10
Novinec

Citat:
Objavil-a PowRider Prikaži sporočila
Zakaj bi jaz kot delavec toleriral manj obdavčeno študentsko delo?
Uh, še ni konec... Ja zakaj pa toleriraš tako visoko obdavčene plače? Ne bi bilo bolj fajn imeti 200-300 eur večje?
Staro 09.05.2010, 08:52
Banned

Citat:
Uh, še ni konec... Ja zakaj pa toleriraš tako visoko obdavčene plače? Ne bi bilo bolj fajn imeti 200-300 eur večje?
Ravno to je, ne toleriram jih. Zato se mi pa tudi ne zdi prav, da skupina priviligirancev ne deli moje usode. Kolikorat naj ti še to napišem?
Staro 09.05.2010, 09:16
Banned

Citat:
Glej, ti si prava malo podrepna muha s tem vprašanjem. Forum je namenjen debati In spoh ne razumem zakaj te to tako vroče zanima. Če ne bi bil tako simpatičen, bi se ti zlagal in povedal, da dalam v enem velikem proračunskem podjetju imenovanem javna uprava kot informatik. Ali pa da sem prej v ukc-ju, še pred tem na rtv-ju. Sami proračunci - in ne boš verjel; vsi ti so daleč največji uporabniki študentskega dela... Država bo sama sebi naredila s tem še večji minus, ki ga bomo plačevali mi davkoplačevalci, samo večina tega sploh ne bo opazila, saj bo zavito v celofan z kašnim novim davkom ali dajatvijo

Ampak ker si to ti: pon. in torek delam za šos, sre. in čet. za sou, ob petkih pa za škis. Sobote pa nedelja pa za manjše klube, odvisno od potrebe. Po 22. uri pa urejam številne proti.si strani

Odgovoriš pa tudi samo na tisto, kar se ti zazdi, tako bolj plehko, brez nekih argumentov, ta pomembne stvari pa kar izpustiš oz. prezreš.

Jaz sem se lepo potrudil in ti zelo lepo argumentirano razložil kako in kaj mislim, čeprav sem precej piker, ko vidim da nekdo govori neumnosti.
In to na nekem siol forumu z 5 aktivnimi uporabniki in nekaj takimi, ki hodijo sem ker jim internet ne dela (hej, med temi sem bil jaz, pa je začelo med tem delat). (mater mi je všeč ta smajli).
Če ne bi vedel, da si v preteklosti že pisal v IT sklopu (in si včeraj za nazaj zbrisal svoje odgovore), bi si mislil, da si šel na siol forum, ker ti internet ni delal in nisi mogel po netu surfat.

Skratka, prav imaš, ne poznam vseh podrobnosti študentskega dela. Hkrati sem tudi prepričan, da ti delaš nekje blizu ŠOSa in si kar pri koritu.

Ampak nič ne de. Dejstvo je, da bi študentsko delo lahko bilo vključeno v delovno dobo s polno plačanimi prispevki. Dejstvo je da sama ideja malega dela (ki ni nujno enaka predlogu) meni res ni napačna. V več firmah, bi part time delavci bili dobrodošli. Naslednje dejstvo pa je, da bi se lahko študentje pogajali za več delovnih ur na teden, za manjše prispevke....pa ste na soočenje z ministrom in Pahorjem prišli povsem nepripravljeni brez namena kakršengakoli pogajanja? Zakaj že? Ker vam kakršnokoli malo delo ne diši in hočete zaščititi svoje rente. To pa drži kot pribito.
Staro 19.05.2010, 14:38
amaze646 Uporabnik amaze646 ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce amaze646
Član od: Dec 2001
Naslov: Itq ne ves kje je to.
Sporočila: 10.558

Ravnokar gledam ta "protest". Polom od poloma. Ne samo, da se vidi, da vecina sploh ne ve zakaj je tam, ampak vidim da jih vecina niti ne ve kaj je protest. Pijane babe z pirom v roki, drugi roki cik, v ustah piscalka, poplesujejo pijane ... tole bo bol ena fajn festa kot pa protest. Trenutno gledano izkazujejo samo svoj idiotizem, ne pa svojega mnenja ...
Staro 19.05.2010, 18:42
Banned

Citat:
Objavil-a amaze646 Prikaži sporočila
Ravnokar gledam ta "protest". Polom od poloma. Ne samo, da se vidi, da vecina sploh ne ve zakaj je tam, ampak vidim da jih vecina niti ne ve kaj je protest. Pijane babe z pirom v roki, drugi roki cik, v ustah piscalka, poplesujejo pijane ... tole bo bol ena fajn festa kot pa protest. Trenutno gledano izkazujejo samo svoj idiotizem, ne pa svojega mnenja ...
Danes med izgredi sem bil na parkirišču pred parlamentom in videl na lastne oči te mentalne reveže. Res, prav žalostno jih je bilo gledati. Po moji oceni je bilo večino folka iz srednjih šol, nekaj malega študentov in nekaj čudakov/nasilnežev/bumbarjev. Za slednje dvomim, da sploh so študentje (no, mogoče obiskujejo filo fax ali FDV), so bili pa tam samo zarad podžiganja in vandalizma. No, pa veliko policajev v civilu je bilo med množico, ki so lepo odvažali nasilneže na rob protestov in jih tam "obdelali2 ))).

Skratka, študentje, dijak in ŠOS - SRAM VAS JE LAHKO

Značke
demonstracije, maja, Študentske

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
vprašanja, nasveti,potopisi + opozorila za popotnike + iščem sopotnike ... Girl16 Potovanja 362 18.09.2016 20:51
kratka vprašanja, nasveti, predavanja ... kalin Gospodarstvo 176 29.10.2009 20:39
Iran čudežni Svet 95 29.06.2009 22:22

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:15.