Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 08.05.2007, 13:00
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612
Privzeto Re: Plače v Sloveniji: kdaj bomo v EU?

Nobeno mondeno letovišče.
Najdražje je bilo v Milazzu, za katerega v LonelyPlanet piše, da je dolgočasno industrijsko mesto.
Sobe pod 120€ praktično ni. Nekje je bila 90 brez zajtrka. Na vprašanje, zakaj ni zajtrka, je bil odgovor, da zajtrk sicer ni problem, ampak v tako cenenost kot 90€ pač ne more biti vštet.
Drago je bilo tudi na Vulkanu, ki je (drag) kraj bogu za hrbtom. Malenkostno znosnejša sta bila Catania in Palermo.
Vse to je "nerazviti" italijanski jug (Sicilija), izven turistične sezone. Leni Italijani cenijo premik svoje riti dobesedno v zlatu.

Presenetila me je že prva cestnina pri Trstu, kjer je pisalo, da rjavih centov ne sprejemajo.

Lani sem bil na dragem grškem Santoriniju. Nemci na forumih pišejo, kako je tam vse drago (kar sicer drži), ampak glede na Italijo je vse pol ceneje (Santorini višek sezone : Sicilija izven sezone).

Včasih v času lir sem veliko potoval po Italiji in je bila čisto znosna. Celo Benetke, kjer ti zdaj plišasto igračko (v obliki obutega mačka) prodajajo za 500€.
Kaj je evro naredil iz nekaterih držav...

Sicer gremo mi istim putem. Pred dnevi sem šel v zanikrno lokalno vaško gostilno in si naročil čevapčiče. 8€ ! (po starem skoraj 2 jurja ). Ni dolgo ko so bili 1000 SIT.
Staro 08.05.2007, 13:04
DrOnyx Uporabnik DrOnyx ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce DrOnyx
Član od: Dec 2005
Naslov: New Zeland
Sporočila: 531

Citat:
Objavil-a kekez Prikaži sporočila
Sicer gremo mi istim putem. Pred dnevi sem šel v zanikrno lokalno vaško gostilno in si naročil čevapčiče. 8€ ! (po starem skoraj 2 jurja ). Ni dolgo ko so bili 1000 SIT.
Se hecaš? Sred Ljubljane dobiš čevapčiče v lepinji pod 4€. Zameni gostilno!
Staro 08.05.2007, 13:24
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Član od: Apr 2006
Sporočila: 980

Citat:
Objavil-a DrOnyx Prikaži sporočila
Pri Harambaši so toliko.
Staro 08.05.2007, 20:44
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Citat:
Objavil-a DrOnyx Prikaži sporočila
To je verjetno stoje.
Po novem plačaš tudi pri nas coperto (pogrinjek), kar ti zadevo solidno podraži.

Staro 09.05.2007, 07:01
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337

Odločitve so popolnoma enostavne, če bo sosednja gostilna imela hrano cenejšo se bo pač šlo tja, ponudba in povpraševanje. Tako je to tudi pri italijanih, če ne bi imeli zadostnega obiska potem ne bi zaračunavali tako na veliko, saj nihče nikogar ne sili v to da je in pije tukaj, lahko gre v drugo ali pa tretjo itd., dokler pa bodo ljudje, ki bodo to tako plačevali, pa bo kakor je.
Pri nas pa? Alkoholne pijače so v gostilnah v povprečju cenejše kot brezalkoholne, konkurence več kot preveč in tako imajo obiskovalci gostiln, restavracij to srečo da dobijo precej za svoj denar, bo pa z časom prišlo tudi pri nas drugače.
Jaz v glavnem imam upanje da bo boljše, problem pa bodo predstavljale predvsem nepremičnine

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/
Staro 10.05.2007, 21:35
zlato Uporabnik zlato ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce zlato
Član od: Jun 2005
Sporočila: 191

Citat:
Objavil-a elvis Prikaži sporočila
Zakaj so plače v Sloveniji tako nizke?

Poznam veliko ljudi, ki delajo na različnih področjih in njihovi osebni dohodki se gibljejo med 350 in 400 euri na mesec. Ponavadi se zadolžijo s krediti, da pridejo do 40m2 stanovanja in ko k temu prištejete še položnice, hrano, oblačila itd., je kriza.

Danes sem malo gledal tudi Trenja in se določeni delodajalci pritožujejo, da ne morejo dobiti dovolj kvalificiranih delavcev in so prisiljeni uvažati tujo delovno silo. gantar je celo trdil, da bomo čez dve leti govorili o priseljevanju, saj prebivalstvo Slovenije v biološko-reprodukcijskem smislu, ne dohaja ekonomskih zahtev.

Po drugi strani, nekateri niti nočejo delati. Zakaj bi nekdo, ki ima socialno podporo 250€ na mesec (in ne dela nič), iskal zaposlitev, kjer bo delal vsak dan (vsaj) 8 ur in dobil 350€ na mesec?

Po moje je velik problem tudi naše šolstvo. Kot po tekočem traku proizvajamo na tisoče ekonomistov, raznih univ.dipl. družbenih ved, ki potem ne morejo dobiti službe ali pa opravljajo poklice, ki nimajo nikakršne povezave z njihovo dejansko izobrazbo. Po drugi strani primanjkuje "tehnikov" in diplomantov s področja naravoslovnih ved.

Že kar nekaj mojih prijateljev je "emigriralo" na Irsko, kjer dobijo skoraj trikrat več kot v Sloveniji. Za isto službo.

What the heck...

Eni so bili v evropi še preden smo vanjo vstopili eni pa žal nikoli ne bomo vsaj po plači in prihodkih ne. Če bi naši novodobni kapitalisti, kaj več dali delavcem bi za njih ostalo premalo in pa za tiste, ki imajo 25 tisoč evrov mesečno reveži kako le lahko z tako malo preživijo, prav smilijo se mi dajte jim raje 100.000 da bodo morda imeli dovolj ali bo pa tudi to premalo.
Staro 11.05.2007, 22:01
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Citat:
Objavil-a zlato Prikaži sporočila
Eni so bili v evropi še preden smo vanjo vstopili eni pa žal nikoli ne bomo vsaj po plači in prihodkih ne. Če bi naši novodobni kapitalisti, kaj več dali delavcem bi za njih ostalo premalo in pa za tiste, ki imajo 25 tisoč evrov mesečno reveži kako le lahko z tako malo preživijo, prav smilijo se mi dajte jim raje 100.000 da bodo morda imeli dovolj ali bo pa tudi to premalo.
Ja nekaterim je tudi 100.000€ malo, se 500.000€ na mesec je nekako skori premalo za najbogatejsega slovenca, saj Mirko Tus je tako obogatel tekom svojih let, da je prisu do skromne vsote 240.000.000€, seveda je vredno vec njegovo premozenje, poleg tega, pa ni delal 50 let za zasluziti tak kapial, tako, da se njegov kapital veca krepko vec kot za 500.000€ na mesec in ne nisem prav nic falil valute in nule, so dokaj tocni podatki.

In tle govorimo o bogi Sloveniji, kaj sele o bogatasih v drugih razvitejsih drzavah, vsi pa delamo za drobiz, nekdo pac krade na veliko, pac na racun drugih.
Staro 11.05.2007, 22:35
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Citat:
Objavil-a anarchy Prikaži sporočila
Ja nekaterim je tudi 100.000€ malo, se 500.000€ na mesec je nekako skori premalo za najbogatejsega slovenca, saj Mirko Tus je tako obogatel tekom svojih let, da je prisu do skromne vsote 240.000.000€, seveda je vredno vec njegovo premozenje, poleg tega, pa ni delal 50 let za zasluziti tak kapial, tako, da se njegov kapital veca krepko vec kot za 500.000€ na mesec in ne nisem prav nic falil valute in nule, so dokaj tocni podatki.

In tle govorimo o bogi Sloveniji, kaj sele o bogatasih v drugih razvitejsih drzavah, vsi pa delamo za drobiz, nekdo pac krade na veliko, pac na racun drugih.
To je bistvo ameriškega tipa kapitalizma, katerega so nam vsilili. Če bomo hoteli kaj drugega, se bo treba dobro spotiti.
Za začetek bi morali prekiniti z največjim ostankom socializma. To pa so kmetijske subvencije. Ko jih bomo ukinili, se bo volilno telo občutno nagnilo na pravo stran.

Staro 11.05.2007, 23:29
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612

500.000€ je napačna predpostavka. Pri tem ne gre za linearno povečevanje ampak za eksponentno rast.
Kar je po eni strani logično in naravno. Drugače bi bilo težko.

Na primer, da imaš trgovino.
Od začetka je mala in prodaš malo. Prometa imaš toliko, da ti na koncu meseca ostane 1.000€ neto.
Potem ti zalaufa (imaš dober posel) in se ti promet poveča za 10x. Kaj boš zdaj, pocenil vse artikle, da ti bo na koncu meseca spet ostalo samo 1.000€ namesto 10.000? Posledično bi bil s tem cenejši od manjše konkurence in bi vse uničil.
Po drugi strani tudi nihče ni toliko pameten, da bi pri več milijonskih poslih uspel zračunati tako natančno, da bi na koncu spet ostalo samo pravičnih 1000€. Kaj pa če gre kaj narobe in imaš takoj nekaj 100 tisočakov izgube namesto pravičnih 1000€ dobička?
Ko so čedalje večji vložki, se povečuje tudi tveganje in odgovornost. Jasno, da so tudi zaslužki potem večji.
Staro 12.05.2007, 20:10
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Citat:
Objavil-a kekez Prikaži sporočila
500.000€ je napačna predpostavka. Pri tem ne gre za linearno povečevanje ampak za eksponentno rast.
Kar je po eni strani logično in naravno. Drugače bi bilo težko.
.
Recimo, da imas prav, ker sem pozabu reci v povprecju, no v povprecju se mu je kapital povecal za 500.000€ na mesec, to pa bo kr pravilna trditev. To je kr dosti, pa reci karkoli, ker se povprecna placa je zeloooooo majhna v primerjavi z povprecnimi 500.000, ce pa smo realisti in povemo bolj realne zadeve, potem vidimo, kako smo mi zelooooooooooooo revni, saj dobimo dosti manj od povprecne place, nas Mirko pa dobiva krepko cez 500.000 na mesec, okoli 1.000.000 € na mesec recimo. No, ne place, da ne bo ze spet pomote, placo lahko ima tudi 1000€ na mesec zaradi mene, njegov kapital se pa v koncni fazi itak dvigne za dodatnih 999.000€ vsak mesec in zmeraj vec, nase place pa ostajajo iste, oziroma marsikomu so sle celo dol, pa ne mislim se spuscati v podrobnosti ekonomije, ker res nima smisla, ker ljudje itak ne vidijo celotne slike, vsaj vecina ne in ne bi razumeli.

Značke
bomo, plače, sloveniji

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Do kdaj zanositi? jurka Zdravje 72 11.11.2010 10:41
Danes bomo jedli [Samo ideje z recepti] ... Cvetlični deček Gastronomija 108 28.09.2010 15:50
Širitev ponudbe na ostalih krajih v Sloveniji mon O storitvah 8 24.07.2007 09:33
Sinope - kdaj spet? schnapsi O storitvah 1 05.12.2006 15:03
Kdaj siol tv v občini Markovci miran74 SiOL TV 1 25.09.2006 21:02

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:15.