Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Znanost in okolje

Znanost in okolje za vse naravoslovne navdušence

Orodja za teme
Staro 07.11.2006, 23:26
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950
Privzeto Re: Lahko trk preprečimo?

in potem svizec zavije čokolado v folijo , ane...

No resno:
http://neo.jpl.nasa.gov/risk/
http://neo.jpl.nasa.gov/neo/

evo pa še :tarča Zemlja:
http://neo.jpl.nasa.gov/neo/target.html

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 08.11.2006, 18:33
Whitezero Uporabnik Whitezero ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Whitezero
Član od: May 2004
Naslov: Vis Uban
Sporočila: 194

mah vaše rešitve so neučinkovite.

- atomska bomba ne more priti ven iz Zemlje(precej težav zaradi kisika).
- trk a bombe z asteriodom ga ne bi uničil, ampak razpadel na več kosov, gravitacija pa bi jih združila v neko enoto več manjšiha steriodov - to bi tvorilo en asteriod.
- ostale ideje pa so bizarne in bedne šale

- opcije za uničenje asterioda:
- leča, ki iz sonca usmeri žarek direkt v asteriod in ga že prej ustavi oz. usmeri
- plovilo, ki bi spremeilo tirnico asterioda
- mega obrambni sčit Zemlje, ki bi toliko časa uničeval asteriod, da bi razpadel na več manjših kosov, ki bi zgoreli v atmosferi.

to so realne možnosti, vprašanje pa je tehnologija. Denar ni problem.

"Hallowed are the Ori!!!" :cool2:
Staro 08.11.2006, 19:38
mertseger Uporabnik mertseger ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce mertseger
Član od: Apr 2006
Naslov: LJ City
Sporočila: 241

jaz bi prisegel na tisto drugo z da bi spremenil tirnico vprašljiva pa je tehnologija. Raztrelitev asteroida bi bila mozna samo da bi bombo zakopali globoko v asteroid in ga raztrelili vendar atomska bomba verjetno nebi bila dovolj. verjetno bi bila potrebna kakšna zelo močna vodikova bomba ( pa ne sam ena) ker kamen z premerom 800m sploh ni majhen, seveda pa bi ga bilo potrebno raztreliti na majhne kose da nebi imel še kakih problemov.
Staro 08.11.2006, 20:41
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Citat:
Objavil-a Whitezero
mah vaše rešitve so neučinkovite.

- atomska bomba ne more priti ven iz Zemlje(precej težav zaradi kisika).
- trk a bombe z asteriodom ga ne bi uničil, ampak razpadel na več kosov, gravitacija pa bi jih združila v neko enoto več manjšiha steriodov - to bi tvorilo en asteriod.
- ostale ideje pa so bizarne in bedne šale

- opcije za uničenje asterioda:
- leča, ki iz sonca usmeri žarek direkt v asteriod in ga že prej ustavi oz. usmeri
- plovilo, ki bi spremeilo tirnico asterioda
- mega obrambni sčit Zemlje, ki bi toliko časa uničeval asteriod, da bi razpadel na več manjših kosov, ki bi zgoreli v atmosferi.

to so realne možnosti, vprašanje pa je tehnologija. Denar ni problem.
Ma jaz ne vem, ce je to res, zakaj, da je problem prenesti atomsko bombo izven zemlje, baje, da so atomske bombe ze v vesolju ruske ali ameriske, samo o temu se ne govori prevec.

Poleg tega, vprasanje, ce bi uni prah ze spet se dal skuapj in naredu asteroid, saj ob eksploziji atomske bombe biodleteli vsi koscki po svoje, ma gravitacija ni tako mocna, da bi lahko skupaj sestavila te koscke, ne verjamem.

Kaj ce enega astronavta v vesolju brcnem, bo odletel proc od mene, ali se mi bo potem nazaj vrnil?
Staro 09.11.2006, 10:50
Pripravnik

Citat:
Objavil-a anarchy
Ma jaz ne vem, ce je to res, zakaj, da je problem prenesti atomsko bombo izven zemlje, baje, da so atomske bombe ze v vesolju ruske ali ameriske, samo o temu se ne govori prevec.

Poleg tega, vprasanje, ce bi uni prah ze spet se dal skuapj in naredu asteroid, saj ob eksploziji atomske bombe biodleteli vsi koscki po svoje, ma gravitacija ni tako mocna, da bi lahko skupaj sestavila te koscke, ne verjamem.

Kaj ce enega astronavta v vesolju brcnem, bo odletel proc od mene, ali se mi bo potem nazaj vrnil?

Pravilno razmišljanje
Staro 09.11.2006, 12:18
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

Citat:
Objavil-a anarchy
Baje:D Zakaj jih pa imajo tam gor?
Citat:
Narobe si razumel. Ni bilo rečeno, da bi se karkoli nazaj sestavilo. Problem kakršnekoli bombe oz. razstreljevanja asteroida je v tem, da ga moraš razstreliti na dovolj majhne dele, ki bodo ob vstopu v atmosfero zgoreli. Če bi zgolj razstrelil na nekaj, scier manjših, ampak še vedno velikih delov, nisi nič kaj rešil. Trki posameztnih delov bodo sicer manj silni, jih bo pa za to več.

Scier pa čist za info. Ko so se pred desetletji američani in rusi igrali igro, kdo je močnejši, so rusi razvili nevtronsko bombo z 30mega tonami moči(bombi na Nagasaki in Hirošimo sta imeli cca 20kilo ton). Po izračunih bi eksplozija te bombe spremenila Zemljino tirnico. Na srečo se za poskus niso odločili.

Citat:
Enakomerno se bosta oddaljevala drug od drugega.

Sicer pa hecna tema.:D
Staro 09.11.2006, 13:09
Pripravnik

Citat:
Objavil-a nejc
Ba

Scier pa čist za info. Ko so se pred desetletji američani in rusi igrali igro, kdo je močnejši, so rusi razvili nevtronsko bombo z 30mega tonami moči(bombi na Nagasaki in Hirošimo sta imeli cca 20kilo ton). Po izračunih bi eksplozija te bombe spremenila Zemljino tirnico. Na srečo se za poskus niso odločili.
Najmočnejšo bombo so vrgli rusi 30.10.1961 na otoku novaja zemlja (nova zemlja) ki leži v severnem ledenem morju. Moč vodikove bombe je bila 50 mega ton. udarni val pa je trikrat obkrožil zemljo.

Nazadnje uredil mertseger : 09.11.2006 ob 13:12.
Staro 09.11.2006, 13:34
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

Zanimivo. Da nisem kake 0 premal napisal. Bom pobrskal po netu o moči te bombe, ki se je niso odločili stestirat.
Staro 09.11.2006, 19:19
Pripravnik

verjetno si pozabil kako ničlo nejc. ameriška vlada je med hladno vojno hotela naredit bombo z močjo 100 megaton vendar so znanstveniki rekli da nima smisla ker naj nebi imela veliko večjega učinka kot manjše bombe res pa je da bi lahko spremenila tirnico (?) enako so se uprli tudi nekateri ruski znanstveniki ko so po tem poizkusu hoteli vreči še močnejšo bombo. vir: internet
Staro 11.11.2006, 00:40
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Citat:
Objavil-a nejc
Baje:D Zakaj jih pa imajo tam gor?

Narobe si razumel. Ni bilo rečeno, da bi se karkoli nazaj sestavilo. Problem kakršnekoli bombe oz. razstreljevanja asteroida je v tem, da ga moraš razstreliti na dovolj majhne dele, ki bodo ob vstopu v atmosfero zgoreli. Če bi zgolj razstrelil na nekaj, scier manjših, ampak še vedno velikih delov, nisi nič kaj rešil. Trki posameztnih delov bodo sicer manj silni, jih bo pa za to več.

Enakomerno se bosta oddaljevala drug od drugega.

Sicer pa hecna tema.:D
Atomske bombe so dali gor baje za lazje izstrelitev iz vesolja, po potrebi, mozno pa je, da imajo se kaksne druge oblike orozja v vesolju, saj oborozitev vesolja je zelo dobra taktika.

Vec manjsih delcev vseeno lazje zgori v atmosferi kot en velik, torej bi bil ucinek sigurno dostiiiiiiiiii manjsi in atomska bomba bi kr posteno razstrelila en tak nevaren asteroid, poleg tega, pa ni nujno, da vrzemo samo eno bombo, lahko vec, oziroma j ezazeljeno vec.

Baje, da severna koreja skusa narediti nevronsko bombo, vsaj tako sem slisal.

Značke
lahko, preprečimo, trk

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:06.