Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Živalski svet

Živalski svet za ljubitelje vseh živalic, nasveti, slike, domači ljubimčki ...

Orodja za teme
Staro 04.01.2007, 17:48
Matilda Uporabnik Matilda ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Matilda
Član od: May 2002
Sporočila: 577
Privzeto kužki in javni lokali

Ok, mene pa nekaj zelo močno zanima, ker ne vem več ali je z menoj kaj narobe ali so drugi ovce (nič proti ovcam, ki imajo za to ceritifikat). Kakšno je vaše mnenje o vodenju hišnih psov v lokale kot so kavarne, restavracije, trgovine (izključujem trgovine z živili).
Sama sem zadnje čase presenečena, ko me nekateri gostinci mečejo ven iz lokalov , brez nekih jasnih razlogov, drugje se čudjo, ko vprašam a gre kuža lahko noter in ji potem takoj vodo prinesejo (redki, ampak so), drugje nimajo nalepk pa jih to ne moti, da te nahrulijo...skratka pri nas je ta zadeva zeloooo nejasna. V tujini grem z mojo kužo prav povsod.
Vem, da je normalno, da se vsak odloča o svoji politiki lokala, ki ga vodi, vendar me zanimajo vaše izkušnje. Npr. lokali kjer smo dobrodošli, kjer ni šans ipd...zanimajo me tudi razlogi, katere ste morda slišali, zakaj ne. Skratka izkušnje.

Pri vseh živalih, ki jih danes imamo doma in so pravzaprav člani naših družin in posledično našega vsakdanjika, se mi zdi slovenska srenja, kar se tega tiče zelo omejena. Vsaj na Obali.. Iluminirajte me.

Nazadnje uredil Matilda : 04.01.2007 ob 17:57.
Staro 04.01.2007, 20:02
Njuška Trap Uporabnik Njuška Trap ni prijavljen
Živa zmeda
Prikazne slike uporabnika/ce Njuška Trap
Član od: Dec 2005
Naslov: Vila Čira-Čara
Sporočila: 1.144
Privzeto Re: kužki in javni lokali

Delam v lokalu in pri nas imajo psi svojo posodo za vodo, ki jo redno menjamo. In večinoma zahajam v lokale, kjer so psi dobrodošli. Pravzaprav se v tem trenutku ne spomnim nobenega lokala, kjer bi izrecno prepovedovali vstop s psom. Očitno se takim lokalom nagonsko izognem. :D
Because, what's the difference?
Staro 04.01.2007, 21:34
The_beast Uporabnik The_beast ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce The_beast
Član od: May 2005
Naslov: bled
Sporočila: 51

U restavracijo se hodi jest,ne pa pse sprehajat.
Staro 04.01.2007, 23:26
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547

Psi v lokalih me prav nič ne motijo, če se znajo obnašat. Približno tako kot otroci...
Staro 05.01.2007, 06:40
Limml Uporabnik Limml ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Limml
Član od: Dec 2005
Sporočila: 149

psi niso za v lokal, će bi blo sam psom dovoljeno je potem, diskraminitorno do tistih k majo mravlje in ne vem če bi mu pustil terraij prinest v gostilno pa da bi pol še enga mokarja mu dal za njegove mravlje.....

p.s. glede ovc.... po moje je to tko... da une brez certifikata vozjo pse v oštarije
Staro 05.01.2007, 08:25
Uporabnik

Citat:
Objavil-a The_beast
U restavracijo se hodi jest,ne pa pse sprehajat.
Nikogar še nisem vidla, ki bi psa v restavraciji sprehajal:O
Staro 05.01.2007, 08:27
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Limml
psi niso za v lokal, će bi blo sam psom dovoljeno je potem, diskraminitorno do tistih k majo mravlje in ne vem če bi mu pustil terraij prinest v gostilno pa da bi pol še enga mokarja mu dal za njegove mravlje.....

p.s. glede ovc.... po moje je to tko... da une brez certifikata vozjo pse v oštarije
Ah, terarij ne bi nikogar motila, sam da ne maha z repom. Psi so pač del naše življenske kulture, mravljice pa mal manj

Mimogrede, tole z ovcami te je pa prizadelo
Staro 05.01.2007, 09:24
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Mislim, da je to najbolj odvisno od lastnika lokala. Lahko odpres lokala izrecno za ljubitelje mravelj, kot je to (po sprevrzeni logiki) izpostavil Limml. Lokal lahko deluje, dokler ne moti okolice, torej dokler se mravlje ne zacnejo razpasovati k sosedom.

Ce te moti, da so nekje psi, se moras glede tega pritoziti lastniku lokala ali restavracije (knjiga pritozb), ampak ultimativno gledano je odlocitev njegova. Pri restavracijah bi eventuelno lahko bil problem s sanitarno inspekcijo, ampak govorim malo na pamet, ker predpisov natancno ne poznam. Ce pa ti to dokoncno ni vsec, potem pac ne zahajas v ta lokal.
Staro 05.01.2007, 09:54
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Njuška Trap
Delam v lokalu in pri nas imajo psi svojo posodo za vodo, ki jo redno menjamo. In večinoma zahajam v lokale, kjer so psi dobrodošli. Pravzaprav se v tem trenutku ne spomnim nobenega lokala, kjer bi izrecno prepovedovali vstop s psom. Očitno se takim lokalom nagonsko izognem. :D
V Kopru nisi dobrodošel v Kavarni Kapitanija (brez nalepke), v Kavarni Triglav (brez nalepke), V piceriji Štorija na Tržnici si lahko na hodniku, kjer je prostor tudi za nekadilce (dve mizi).
Dobrodošel si v restavraciji Storia v Hotelu Triglav (postrežejo z vodo), Kavarna Caffe Teater v Piranu (postrežejo z vodo), gostilna Pri Mari v Piranu (postrežejo z vodo). Zdaj, ko to pišem, ugotovaljam, da so gostoljubni lokali predvsem tisti, ki imajo precej tujih gostov...le zakaj? :D ?

Aja, pa v Knjigarni Dom knjige v Kopru so nas tudi veseli.

Nazadnje uredil Matilda : 05.01.2007 ob 09:57.
Staro 05.01.2007, 10:00
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Najbrz bo pes bolj verjetno dobrodosel v lokalu, katerega lastnik je tudi sam lastnik psa...
Sam sicer nisem ljubitelj psov, me pa v lokalih ne motijo. Edino lastnike malo tezko razumem, zakaj bi zeleli svojo mrcino vlaciti v zakajen in naguzvan prostor (v ljubljani je pogosto tako). Kako potem psu smrdi kozuh po cigaretnem dimu, si tezko predstavljam, zihr pa ni fajn.

Značke
javni, kužki, lokali

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:53.