Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Živalski svet

Živalski svet za ljubitelje vseh živalic, nasveti, slike, domači ljubimčki ...

Orodja za teme
Staro 05.01.2007, 13:39
Matilda Uporabnik Matilda ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Matilda
Član od: May 2002
Sporočila: 577
Privzeto Re: kužki in javni lokali

Citat:
Objavil-a mrjerry
Najbrz bo pes bolj verjetno dobrodosel v lokalu, katerega lastnik je tudi sam lastnik psa...
Sam sicer nisem ljubitelj psov, me pa v lokalih ne motijo. Edino lastnike malo tezko razumem, zakaj bi zeleli svojo mrcino vlaciti v zakajen in naguzvan prostor (v ljubljani je pogosto tako). Kako potem psu smrdi kozuh po cigaretnem dimu, si tezko predstavljam, zihr pa ni fajn.
Ah, saj se ni za bati, da bi jih vlačili v zakajene lokale, tako kot otrok tja ne vlačimo. Ko pa greš na sobotni ali nedeljski sprehod , zapaše zaviti na kavo v kavarno ali si privoščiti kosilo, ko si kje na izletu. In ponavadi je takrat pes s teboj. Zakajeni lokali pa so pa ponavadi aktualni zvečer in zvečer je kuža pri stari mami

V Italiji so psi zakon, prav povsod jih vodijo s seboj...sem spadajo tudi trgovine z oblačili, kjer je zelo normalno srečati fino gospo s svojim kužijem (in ogromno je mešančkov, da si ne bi kdo predstavljal samo torbičnih terirečkov ipd.). Jaz sicer moje kuže ne bi s seboj vlekla v nakupovalni center (enkrat sem to naredila in jo je skoraj kap), vendar tudi drugače raje nakupujem sama ali v družbi prijateljice. Za take zadeve je namreč potrebna koncentracija

Nazadnje uredil Matilda : 05.01.2007 ob 13:43.
Staro 05.01.2007, 13:55
Goody Uporabnik Goody ni prijavljen
Goody
Prikazne slike uporabnika/ce Goody
Član od: May 2001
Naslov: Nekje k je lepu ...
Sporočila: 712

v tujini imajo to dovoljeno, psa (ali drugo malo domačo živalico) lahko pelješ tudi v trgovino z živili ali kako drugo trgovino ... Tudi v lokale ali službo in podobno.
Pri nas te kulture še ni, prost vstop je dovoljen samo psom pomočnikom, ki grejo lahko po enem od novejših zakonov v vse trgovine in podobno, kjer so na splošno prepovedani psi ali druge živali z nalepkami.
Jaz gledam tako, če v trgovini z oblekami ali čevlji ali pa v lokalu s pijačo prepovedujejo pse, tam ne hodim(tudi takrat kadar moja kužika ni z mano). Sicer je res, da večina lokalov, ki imajo terase zunaj (tudi restavracije večinoma) pustijo pse in res, nekateri mu prinesejo tudi vode.
Razumem, da bi bil mogoče problem v trgovinah, restavracijah s hrano, če smatrajo, da bodo sanitarni problemi, samo vseeno menim, da živali niso čisto nič bolj umazane oz ne smetijo čist nič bolj v štacuni k ljudje ali v restavraciji, ker itak leži pod mizo :D

Nazadnje uredil Goody : 05.01.2007 ob 13:57.
Staro 05.01.2007, 16:18
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Citat:
Objavil-a Goody
da živali niso čisto nič bolj umazane oz ne smetijo čist nič bolj v štacuni k ljudje ali v restavraciji, ker itak leži pod mizo :D
Po mojih izkusnjah ponavad lezijo pod TUJO mizo z ocmi na pecljih in pogledom, kot da ze od izmurtja dinozavrov niso dobili niti grizljaja
Staro 05.01.2007, 18:51
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547

Citat:
Objavil-a mrjerry
Kako potem psu smrdi kozuh po cigaretnem dimu, si tezko predstavljam, zihr pa ni fajn.
Ne mi govort! In pol se ne moreš niti objemat z njim, dokler se ne stušira...
Staro 05.01.2007, 18:54
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547

Citat:
Objavil-a mrjerry
Po mojih izkusnjah ponavad lezijo pod TUJO mizo z ocmi na pecljih in pogledom, kot da ze od izmurtja dinozavrov niso dobili niti grizljaja
Kjuuuut!!
Staro 05.01.2007, 21:11
The_beast Uporabnik The_beast ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce The_beast
Član od: May 2005
Naslov: bled
Sporočila: 51

Citat:
Objavil-a Matilda
Nikogar še nisem vidla, ki bi psa v restavraciji sprehajal:O
Storklja ga tud verjetno do mize ne prinese!? ajde ne brbljaj,k bojo sam temo zaklenil
Staro 08.01.2007, 13:33
Uporabnik

Citat:
Objavil-a The_beast
Storklja ga tud verjetno do mize ne prinese!? ajde ne brbljaj,k bojo sam temo zaklenil

Za sprehajanje naj bi štela pot ot od vrat do mize !?! Daj, daj, i ti meni o brbljanju. Mej se.

Nazadnje uredil Matilda : 08.01.2007 ob 16:14.
Staro 08.01.2007, 13:52
Uporabnik

Citat:
Objavil-a mrjerry
Hahhaha. Maš čisto prav! Če jim to pustiš. Ja pa tudi otroški mladički tako radi pri sosednji mizi preštevajo skodelice in sprašujejo kaj je na krožnikih, ali pa recimo kakšno pesmico zapojejo... Lastne izkušnje. Z lastnimi mladiči. Ne ene ne druge ne smeš z oči spustit. Ta prvi so lažji za dresirat in posledično bolj poslušni
Staro 09.02.2007, 23:12
doody Uporabnik doody ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce doody
Član od: Jan 2005
Naslov: Ljubljana - okolica
Sporočila: 2.208
Unhappy Re: kužki in javni lokali

Citat:
Objavil-a The_beast Prikaži sporočila
U restavracijo se hodi jest,ne pa pse sprehajat.
Ti si pa tolk brihten,da ti kar škodi.Ali si že videl koga v restavraciji,da sprehaja tam svojega psa.Jaz še nisem,pa veliko hodim z mojo psičko v lokale.Sprehajam jo namreč po gozdu in po pešpoteh,v lokalu pa samo pridno sedi ali leži ob moji nogi.Včasih dobi tudi krožniček sladke smetane od prijaznih natakaric ali prijaznih lastnikov lokala.Do sedaj sem imel samo en tak problem in to v nekem zanikrnem bifeju v Vnanjih Goricah.Pa še to na vrtu.Ker se najemnica lokla boji psov,mi ni hotela postreči s kavo na vrtu,kjer sem sedel z mojo psičko.ko sem jo pa prosil za skodelico vode,je pa skoraj dobila živčni zlom.
Od takrat naprej ne zahajam več tja,če prav so ostale natakarice prijazne do moje psičke.
Staro 10.02.2007, 14:29
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

No, ja, proti psom nimam nič, ga imam tudi sama, in tudi proti psom v bifejih in podobnem nimam nič, v restavracijah... hja, tudi gre, če je pač "pesetina" vzgojena - samo za boga milega mi povejte, ne s stališča tega, kaj je dovoljeno in kaj ne, ampak s stališča ljubljenca: zakaj bi psa vlačila v nakupovalna središča in supermarkete in trgovine z oblačili??? Tega pa res ne razumem... mogoče pač zato, ker grem s psom na sprehod v naravo, ne po nakupih.

Značke
javni, kužki, lokali

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:39.