Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Živalski svet

Živalski svet za ljubitelje vseh živalic, nasveti, slike, domači ljubimčki ...

Orodja za teme
Staro 11.02.2007, 10:13
d28 Uporabnik d28 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d28
Član od: Dec 2006
Sporočila: 460
Privzeto Re: kužki in javni lokali

Če ti lastnik gostilne dovoli in s tem ne motiš drugih ljudi potem imej psa v gostilni.

Čeprav se že v štartu sprašujem ali je peljati psa v gostilno sploh razumno.
Staro 11.02.2007, 10:59
šnela Uporabnik šnela ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce šnela
Član od: Jan 2005
Sporočila: 8.124

Citat:
Objavil-a Lencka Prikaži sporočila
No, ja, proti psom nimam nič, ga imam tudi sama, in tudi proti psom v bifejih in podobnem nimam nič, v restavracijah... hja, tudi gre, če je pač "pesetina" vzgojena - samo za boga milega mi povejte, ne s stališča tega, kaj je dovoljeno in kaj ne, ampak s stališča ljubljenca: zakaj bi psa vlačila v nakupovalna središča in supermarkete in trgovine z oblačili??? Tega pa res ne razumem... mogoče pač zato, ker grem s psom na sprehod v naravo, ne po nakupih.
To je res, da so kakšni nakupovalni centri ipd mučni za živali (v bistvu so že zame). Ampak na primer ... da moraš nujno po nekaj, psa pa nimaš nikamor za dat v tistem momentu. Jst ga ne bi nikol pustila zunaj privezanega za kakšno drevo ali pa tam, kjer puščajo kupci kolesa. Pač ne zaupam folku, da bi bli prijazni do njega. Tud otroka ne puščamo kr tko zunaj pred trgovino, ko gremo mi samo nekaj kupit.
Ne vem, to je moje mnenje. Da bi pač blo velik boljš, če bi se mentaliteta ljudi malce prilagodila oz. spremenila.
Ker če gledamo iz stališča higiene - ok, včasih ko se peljem na avtobusu, bi rekla, da je tudi potepuški pes bolj čist od koga tam
Staro 11.02.2007, 12:38
Pripravnik

Citat:
Objavil-a roxa Prikaži sporočila
Zakaj že?
No sej vedno pravim, da tisti, ki nimajo psov ne vedo, kaj je pes.
Pri nas doma smo veliki ljubitelji živali, saj imamo mačko in papigi ampak primerjati žival in otroka je res neumestno.

BTW, ko berem te vaše poste ali obstajajo animal-sitterji? :D :D :D
Staro 11.02.2007, 15:23
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

Citat:
Objavil-a d28 Prikaži sporočila
Brez zamere ampak takšni ljudje imajo ponavadi živali za človeški nadomestek.
Tule pa malo ustavi konje.
Staro 11.02.2007, 17:30
Mojster

d28 :D hja, če bi to razumeva v stilu kakih gospa, ki svojega pudeljčka oblačijo v otroška oblačila in pravijo "bo mamica dala papat", potem bi verjetno res priporočila terapijo
Ampak tega nisem razumela tako. Verjetno tebi težko razložim, mislim pa (čeprav se seveda lahko motim), da se z roxo razumeva. Gre za to, da pač psa ne dojemaš kot objekt. Seveda se zavedaš, da je žival in ne človek... ampak to je le en konec palice, drugi konec je tisti, za katerega se verjetno oba strinjava, da je nezdrav, ko se meja med bitjem v kožuščku in (čustveno neizpolnjenim) lastnikom izbriše - vmes pa je mnogo.
Naš pes je član družine - drugače ne morem reči, vsi ga tako dojemamo.
Staro 11.02.2007, 18:01
Faust Uporabnik Faust ni prijavljen
Administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Faust
Član od: Aug 2005
Sporočila: 134

Držite se teme, drugače bodo objave brisane!
Staro 11.02.2007, 18:09
Mojster

Citat:
Objavil-a d28 Prikaži sporočila
lencka, ne ga biksat. od majhnega sem obkrožen z živalmi in jih imam resnično rad. tudi trenutno imamo doma živali in jih ne dojemamo kot člane družine v istem smislu kot našega otroka. to je bistvo.

mogoče si brez otrok in tega ne razumeš, ne vem.

in ne obstajata samo dva pola-ali psa dojemaš kot objekt ali pa ga dojemaš kot "pravega" člana družine.
to je posploševanje, ki je krivično.

pozorno preberi predhodne poste in mi prosim povej ali je zdravo, da nekdo raje preživlja čas z živalmi kot z ljudmi?
sej to ne pomeni avtomatično, da je nekdo trčen ampak, da ima mogoče trenutno kakšne intimne stiske, ki se jih da dokaj enostavno rešiti. še vedno pa to ne pomeni, da je takšen način življenja zdrav.

jaz sem tudi jezen na ljudi, ker vidim toliko slabih stvari na svetu, ki smo jih povzročili ampak še vedno ne morem zaradi tega enačiti otroke z živalmi in raje preživljati čas z živalmi kot z ljudmi.

mislim, da prav ta zadnji stavek dovolj pove.
Saj to ti glih govorim - mogoče ti izraz "član družine" zveni skrajnostno... pa ni tako mišljeno.
Mislim, da tudi roxa ni mislila dobesedno pes = otrok v smislu, kot očitno razumeš ti. Vidiš, ravno zato sem rekla, da ti verjetno težko razložim... Ne gre ta to, da bi mu zvečer dali dudko v usta :D
Glede preživljanja časa pa - spet vidiš skrajnostno. Saj to ne pomeni, da je a priori raje s psom kot kakim človekom, včasih pa le, pač odvisno od človeka

Ampak mislim, da smo zdaj že precej odvili s teme. Vrnimo se.

Pripis: Pardon, Faust, sem ravno pisala odgovor.
Staro 11.02.2007, 19:36
Pripravnik

se strinjam, da je tole zgrešeno, ker sploh ni tema. mogoče je pa to ravno namen, da se zamegljuje, ne vem.

kot sem že napisal bi morali lastniki živali bolj spoštovati druge ljudi in bomo vsi zadovoljni. sam se prištevam med razumne in tolerantne lastnike živali. žal pa na nas drugi, ki niso takšni, mečejo slabo luč.
Staro 11.02.2007, 22:56
SuPerGiR| Uporabnik SuPerGiR| ni prijavljen
Pripravnik
Naslov: Pragersko
Sporočila: 104

Mi gremo tukaj pri nas lahko z našo psičko povsod.. Ljudje ne komplicirajo, dobi še ponavadi vodo.. Smo že bli tudi v MB v parih lokalih z njo, kjer ni bilo problemov.. Nekateri pa pač ne dovolijo..

Me je pa enkrat razjezil en primer, ko hočema it s fantom in s psičkom v en lokal na pijačo in gre on noter lepo vprašat, če lahko pridemo s psom noter in tako.. Reče lastnica ja brez problema itd.. Pa hočema it noter pol pa reče a tak pa ne bo šlo, ker se jaz takih psov bojim.. :D Moja psica se pa boji takih tet pa sem se raje kar obrnila

Je pa v Avstriji kul, da lahko greš povsod s psom.. Jaz itak podpiram take zakone in tak.. Pri nas je ful bedno, ko ne morš nikamor skoraj s psmi.
Staro 12.02.2007, 23:48
SuPerGiR| Uporabnik SuPerGiR| ni prijavljen
Pripravnik
Naslov: Pragersko
Sporočila: 104

Ja Razen v kakih bednih zakonih in cenah pa nismo za časom..

Značke
javni, kužki, lokali

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:44.