Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 18.05.2008, 15:23
davor92 Uporabnik davor92 ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2008
Sporočila: 21
Privzeto Windows Vista ANG to SLO

Kupil en prenosni računalnik pa ima naloženo Windows Vista Home Premium ANGLEŠKO verzijo.

Zanima me če se da to spremenit potem v SLOVENSKO verzijo in kako ?

Prosim za pomoč
lp davor92
Staro 18.05.2008, 19:25
MCblue Uporabnik MCblue ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2006
Sporočila: 186
Privzeto Re: Windows Vista ANG to SLO

Poglej pod Updates v nadzorni plošči, če obstajajo updati s slovenskim packom. Zdownloadaš in inštaliraš.
Staro 18.05.2008, 22:22
HOLLAND Uporabnik HOLLAND ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce HOLLAND
Član od: Nov 2006
Sporočila: 239

Kolkor je meni znano se v updaitu dobi language pack samo pri Ultimate verziji, razen, če niso zdaj kaj spremenili.
Staro 19.05.2008, 14:49
mckeky Uporabnik mckeky ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mckeky
Član od: Jul 2004
Sporočila: 752

Windows Vista Enterprise/Ultimate
1. Preprosto izberite jezikovni paket za vašo verzijo Viste, ga namestite in ponovno zaženite računalnik.
2. Če bo Vista še vedno v angleščini, pojdite v "StartSettingsControl Panel:
2.1. Moderni pogled: Clock, Language, and RegionChange display language".
2.2. Klasični pogled: Regional and Language OptionsKeyboards and Languages".
3. V meniju Display language si izberite slovenski jezik.

***** "nekje dobi" servisni paket
Windows Vista Home Basic, Premium/Business
1. Izklopite UAC (User Account Control).
1.1. Pojdite v "StartRun" in napišite "msconfig" (brez narekovajev) ter pritisnite "Enter".
1.2. V novem oknu pojdite na zadnji zavihek "Tools", poiščite "Disable UAC" in kliknite "Launch". Počakajte par sekund in ponovno zaženite računalnik. Zdaj je UAC izklopljen.
2. Prijavite se z računom, ki ima administratorske privilegije (če imate samo en račun, uporabite le tega).
3. Namestite Vista Multilingual User Interface Language Pack Tools 2.5.
4. Pojdite v "C:Program Files (x86)Vista.MUI.Installation.Tools" in zaženite Windows Vista MUI Tools v2.55 x64 ali Windows Vista MUI Tools v2.55 x86 (32Bit).
5. Pri prvi metodi kliknite na gumb "Install" in pojdite v mapo "Microsoft.Windows.Vista.SLO.LIPs" in izberite verzijo jezikovnega paketa za vašo Visto ter kliknite "Open".
6. Odprlo se vam bo okno, v katerem boste pokazali, kam se vam bo shranila vsebina jezikovnega paketa (.cab). Shranite to datoteko v "C:MUI".
7. Ko bo program končal ekstrahiranje jezikovnega paketa, se vam bo odprlo novo okno, v katerem izberite datoteko, ki ste jo prej ekstrahirali in kliknite "Open".
8. Počakajte 5-20 minut (odvisno od moči računalnika) da se pokaže napis, da je bile namestitev paketa uspešna.
9. Ko bo namestitev jezikovnega paketa končana, si v glavnem oknu (kjer ste kliknili na gumb »Install") pod napisom "Choose a display language" izberite " Slovenian" in kliknite na gumb "Apply".
10. Ponovno zaženite računalnik in vaša Vista bo v slovenskem jeziku.

ČE NA GUMB "APPLY" NE BOSTE MOGLI PRITISNITI
1. Pojdite v "StartRun" in napišite "regedit" (brez narekovajev) ter pritisnite "OK".
2. V novem oknu pojdite v "HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlM UIUILanguages" in če imate v tej mapi dve podmapi ("sl-SI" in "en-US" oz. v katerem jeziku je bila Vista na začetku), z desnim gumbom kliknite na mapo začetnega jezika in kliknite "Export" (to je za v primeru če vam jezik ne bo delal) in si shranite datoteko kamorkoli hočete.
3. Nato zbrišite mapi "en-US" (oz. mapo začetnega jezika) in "sl-SI".
4. Iz mape "Registry EntriesLanguage Switch" dodajte v register oba vnosa ("en-US" in "sl-SI").
5. Ponovno zaženite računalnik in vaša Vista bo v slovenskem jeziku.

Zdej pa diplomirat :D
Staro 15.09.2008, 20:43
pesimist Uporabnik pesimist ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce pesimist
Član od: May 2006
Sporočila: 36

na kratko,ne najdem "Microsoft.Windows.Vista.SLO.LIPs",kje iskat ?
Hvala !
Staro 21.09.2008, 23:06
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

V googla vpišeš: SLO.LIPs in mogoče uspeš na tej povezavi, imaš pa še nekaj rezervnih:

http://www.google.it/notebook/public...E8SgoQ3IXB270j
Staro 14.05.2009, 22:45
rojan Uporabnik rojan ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2009
Sporočila: 1

Lep pozdrav vsem.
Kupil sem računalnik hp v italiji in imam na njemu vista home basic, ki pa je žal v italijanščini. Sem razmišljal da bi sformatiral disk in na novo naložil vsaj angleške če ne slovenske, ampak mi je ful všeč pri hpjih da naložiš vindowse brez cdja.
V objavi od mckeky-ja, mi ni jasno prav nič kaj narediti. Še posebej me begata točki 3 in 4. Kje dobiti te programe?
Ali je komu že uspelo to narediti na vista home basic? Če je morda kdo iz okolice Ljubljane, da bi mi to naredil, bi bil zelo vesel. Jaz nimam kaj dosti pojma o računalnikih. Če je kdo zainteresiran mi naj prosim pošlje telefonsko številko da se zmeniva.

Hvala.....
Staro 18.05.2009, 10:39
maksimum Uporabnik maksimum ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce maksimum
Član od: May 2004
Sporočila: 1.484

Citat:
Objavil-a rojan Prikaži sporočila
Lep pozdrav vsem.
Kupil sem računalnik hp v italiji in imam na njemu vista home basic, ki pa je žal v italijanščini. Sem razmišljal da bi sformatiral disk in na novo naložil vsaj angleške če ne slovenske, ampak mi je ful všeč pri hpjih da naložiš vindowse brez cdja.
V objavi od mckeky-ja, mi ni jasno prav nič kaj narediti. Še posebej me begata točki 3 in 4. Kje dobiti te programe?
Ali je komu že uspelo to narediti na vista home basic? Če je morda kdo iz okolice Ljubljane, da bi mi to naredil, bi bil zelo vesel. Jaz nimam kaj dosti pojma o računalnikih. Če je kdo zainteresiran mi naj prosim pošlje telefonsko številko da se zmeniva.

Hvala.....
Mislim, da se da naložiti Angleški language pack.

Tudi sam sem blizu meje z Italijo in odkar smo v EU ne kupujem več v Italiji, kar se tiče tehnike imajo vse dražje kot pri nas (priporočam online nakup pri nas). Poleg tega če ti gre kaj falit, kot meni, vse komplicirajo in moraš sam poslati na servise.
Staro 18.05.2009, 12:08
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546

najprej snemi slo lips in shrani na disk (z uradne microsoftove strani bo še najbolje),pol pa uporabi tale vistalizator http://www.froggie.sk/

predno se lotiš preventivno naredi obnovitveno točko v sistem restore (za bognedaj) - vendar skor ni potrebe,ker zadeva preskušeno deluje
Staro 18.05.2009, 16:52
User Uporabnik User ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce User
Član od: Mar 2009
Sporočila: 128

če si pametn pust angleško, tud če daš slo language pack bo še zmer polovico v angleščini, slovenske se ti pa ne splača inštalirat k je še bolj crap kt pa angleška

Značke
ang, slo, vista, windows

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Windows Vista Marjetica66 Računalništvo in internet 161 10.01.2008 17:23
Bluetooth v Windows XP SP2 JohnnyEnglish Mobilna telefonija 0 07.02.2005 21:39

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:26.