Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 12.06.2009, 11:11
Andrei Uporabnik Andrei ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2009
Sporočila: 166
Privzeto Re: Pritožba zoper SIOL

1. Nikjer ne piše da jo moraš imeti 24 mesecev. Lahko jo kadarkoli zamenjaš.
2. To je samo nakup... Sepravi po tvoje če ti kupiš tv v BigBangu na 12 obrokov, ti mora ta zagotoviti tudi tv signal v tem času?
Odgovorite s citatom
Staro 12.06.2009, 12:14
Žiga99 Uporabnik Žiga99 ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2008
Sporočila: 13

1. Na svoje stroške ni problema.
2. To ni isto. Ker v BB ne ponujajo dostopa do TV, SIOL ga pa in to tudi piše v pogodbi. Oni pa bi ti morali to omogočati morda celo več kot samo 24 mesecev.
Odgovorite s citatom
Staro 12.06.2009, 12:35
Gaston Uporabnik Gaston ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Gaston
Član od: Oct 2006
Sporočila: 236

Bomo videli, Andrei, kako se bo zadeva končala. Počakajmo malo kaj bodo na poslovanje SiOLa rekli na zgoraj omenjenih institucijah. Prav?

Ampak nekaj drugega ti meni povej!

Kaj za vraga imaš ti od SiOL-a da tako vneto zagovarjaš njihovo izsiljevanje?
Dobiš vsak mesec plačo od njih?
Si morda le še en privoščljiv butl kot oni Knez12 ki je doživljal prave orgazme in razglašal svojo zmago ob izklopu Eurosporta?
Je zadaj kaj tretjega? Se morda počutiš tako bolj moški, bolj pomemben in večji frajerček?

Preprosto bi rad vedel zakaj za vraga nisi preprosto tiho, če nimaš enakih težav kot mi? Zakaj se ti zdi da moraš zagovarjati in navijati za tistega ki je v sporu močnejši?

Vstavi po želji!

Nazadnje uredil Gaston : 12.06.2009 ob 14:43.
Odgovorite s citatom
Staro 12.06.2009, 12:59
akrivec Uporabnik akrivec ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2009
Sporočila: 1

Siol nima prav nobene pravice enostransko spreminjati cene in ostalih pogodbenih pogojev ter naročnike avtomatsko preusmerjati v nove naročniške pakete. V kolikor pogodbenih obveznosti ni več sposoben zagotavljati, lahko z ustreznim odpovednim rokom enostransko odpove pogodbo in istočasno ponudi v podpis novo pogodbo. Pri tem seveda tvega, ali bo naročnik novo pogodbo podpisal ali pa bo raje presedlal k ugodnejši konkurenci. Poleg tega Siol v primeru, da pri tem pride do predčasne prekinitve vezave ni upravičen do kakršnihkolli penalov, saj je on tisti, ki spreminja pogoje.

Sam sem podpisal paket s polno programsko shemo, dvema urama brezplačnega telefoniranja v TS in in 1 Mbit/s internetnim dostopom za ceno 40 evrov. To mi popolnoma zadostuje in ne potrebujem kakršnihkoli igric, ohranjevalnikov zaslona ali izbirnih vsebin. Tudi ne mislim se ponovno vezati zaradi zamenjave opreme, ki jo Siol zahteva. V kolikor mi je Siol to sposoben tudi v bodočnosti zagotoviti, v redu, sicer pa pričakujem obvestilo o prekinitvi pogodbe in novo ponudbo. Če bo ugodna, bomo seveda sodelovali, sicer pa nič hudega – konkurenca me že kar nekaj časa mika.
Odgovorite s citatom
Staro 12.06.2009, 13:38
wishmaster Uporabnik wishmaster ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2004
Sporočila: 403

Citat:
Objavil-a akrivec Prikaži sporočila
Siol nima prav nobene pravice enostransko spreminjati cene in ostalih pogodbenih pogojev ter naročnike avtomatsko preusmerjati v nove naročniške pakete.
Kako ne ? V takih firmah, kot je Telekom je vse možno. Zakaj pa potem niso nam, ko smo imeli še "taprve stare" ADSL pakete, kar spremenili naročniško shemo in bi ceneje plačevali, brez da bi morali podpisat novo pogodbo in se vezat za 24 mesecev. Sedaj vsaj vezave ni. Tukaj pri Siol TV ko se bo pa podražal, bodo pa kar vsem podtaknali mačka v žaklju. Res pošteno od Telekoma, ni kaj. Mal preveč si ta Telekom zadnje čase dovoli. Takšne zadeve niso zrele samo za medije, ampak tudi za kakšno evropsko institucijo. APEK je pa ravno toliko skorumpiran, da ni hčerinska firma Telekoma. In ne storijo čisto nič. Namerno lahko pri nas vsi operaterji diskriminirajo tiste, ki ne živijo v centrih mest.Toliko o naši agenciji APEK in naj naj ISPju. T-2 pa konec koncev ni čisto nič boljši.
Odgovorite s citatom
Staro 12.06.2009, 18:08
Andrei Uporabnik Andrei ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2009
Sporočila: 166

Citat:
Objavil-a Gaston Prikaži sporočila
Ampak nekaj drugega ti meni povej!

Kaj za vraga imaš ti od SiOL-a da tako vneto zagovarjaš njihovo izsiljevanje?
Dobiš vsak mesec plačo od njih?
Si morda le še en privoščljiv butl kot oni Knez12 ki je doživljal prave orgazme in razglašal svojo zmago ob izklopu Eurosporta?
Je zadaj kaj tretjega? Se morda počutiš tako bolj moški, bolj pomemben in večji frajerček?

Preprosto bi rad vedel zakaj za vraga nisi preprosto tiho, če nimaš enakih težav kot mi? Zakaj se ti zdi da moraš zagovarjati in navijati za tistega ki je v sporu močnejši?
Citat:
Objavil-a Andrei Prikaži sporočila
Aja, pa jaz ne zagovarjam nikogar. Trdim samo da je Telekom prebral svoje pogodbe, preden je šel spreminjat in se zaveda kaj si lahko dovoli in kaj ne. Pravno seveda.
Če bi bil psihiater pa bi verjetno ugotavljal tudi, zakaj se vedno spravim na manj zastopano stran. V srednji sem se z enim dekletom vozil z vlakom in v vsakem pogovoru sem zavzel nasprotno stališče. Najverjetneje hranim svoj ego s prepirom in najpogostejšo zmago v njem. Tako nadomestim svoj mršav videz in povprečne posteljne sposobnosti, vednost da nikoli ne bom cool.

Ali pa sem dejansko vesel, da bom imel sedaj končno na voljo paket kakršnega si želim. In zato čutim neko čudno dolžnost, da nasprotujem kritikam. V standardu je vse kar rabim, nekaj malega vsega. Prej sem bil 'prisiljen' na polno shemo. Bodimo realni. Prej je bila osnovna in polna. Ne verjamem da je kdo imel en dodatek. Tako da bom zdaj imel celo cenejši paket od prejšnjega izsiljevalskega polnega.
Verjemi če bi samo podražili prejšnje sheme za 2-3€ bi bil tudi jaz v zraku. Tako pa so v novem polnem paketu boljši programi. Ko gledam zahteve na forumu, so jih 3/4 uresničili in jih kar nekaj dali tudi v manjši shemi. Imajo kanale, ki drugje niso na voljo in rečite, kar hočete ven so leteli bedni kanali (ki jih je skupaj gledal mogoče 1% naročnikov). In cenovno so pri triu še vedno med bolj ugodnimi.

Edit: Kar ne morem se ustaviti...
Citat:
Objavil-a Žiga99 Prikaži sporočila
2. To ni isto. Ker v BB ne ponujajo dostopa do TV, SIOL ga pa in to tudi piše v pogodbi. Oni pa bi ti morali to omogočati morda celo več kot samo 24 mesecev.
Sej ti ponujajo in omogočajo signal, ti pa moraš zagotoviti dekoder. (Pa sva pršla cel krog naokoli, ane?)
Oziroma zdaj boš ti rekel, da če ti dajo signal, da ti morajo dati tudi dekoder.
Pa bom jaz rekel, da a če ti dajo na bencinski gorivo, a ti morajo dati tudi motor? Oz. če ti dajo dostop do interneta ali ti morajo dati tudi računalnik?

Nazadnje uredil Andrei : 13.06.2009 ob 00:08.
Odgovorite s citatom
Staro 13.06.2009, 10:51
gloris Uporabnik gloris ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2001
Naslov: NM
Sporočila: 255

Citat:
Objavil-a Andrei Prikaži sporočila
.
Pa bom jaz rekel, da a če ti dajo na bencinski gorivo, a ti morajo dati tudi motor?
"Dali" so nam motor, morali smo ga kupiti (Amino STB), gorivo pa je kakršno je, vsak dan slabše in zaradi tega bo motor (Amino) crknil. To pa je nedopustno!
Razumeš?
Odgovorite s citatom
Staro 13.06.2009, 12:19
SimplyApe Uporabnik SimplyApe ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 66

V pogodbi piše, 120 brezplačnih minut. Ne vem, če je korektno, da ponudnik lahko odstopi od take ponudbe, brez privolitve uporabnika, sploh, če tak uporabnik ne sme odstopit od take pogodbe brez penala.

Zakaj pa ne, vas vprašam? Saj trenutna ponudba ne vsebuje pogodbenih storitev? Se pravi pogodba tudi ne obstaja?

Pri vseh ponudnikih (raznih storitev telekomunikacij) kjer so prenovili naročniške pakete (izkušnje; Simobil, Telemach) s(m)o obstoječi naročniki imeli stare tarife/storitve dokler nismo MI želeli presedlati na nov naročniški paket.

Če pa ne znate filtrirati storitev je pa vaš problem. Naj pa tehnik bedi za računalnikom in sproti ko pritiskam na daljinca omogoči ali onemogoči kanal.
Odgovorite s citatom
Staro 13.06.2009, 13:00
SimplyApe Uporabnik SimplyApe ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 66
Arrow Re: Pritožba zoper SIOL

V razmislek..

Citat:
Spoštovani,

veseli nas, da ste se z Vašim vprašanjem obrnili na nas.
V skladu s spomladansko spremembo ponudbe je Telekom Slovenije sprejel poslovno odločitev, da z dne 01.04.2009, vsem naročnikom, ki imajo v izbrane pakete vključeno IP telefonijo, ukine 120 minut brezplačnih klicev v omrežje Telekoma Slovenije. Hkrati z ukinitvijo pa naročnikom ponujamo dodatek Neomejena telefonija - neomejeni brezplačni klici v Telekomovo omrežje, za ceno zgolj 3 EUR z DDV, kar pomeni neomejeni brezplačni klici na kar 85% vseh fiksnih številk v Sloveniji. Zato v primeru, če fiksni telefon uporabljate pogosto, priporočamo aktivacijo Neomejene telefonije. Spremembo iz Osnovne v Neomejeno telefonijo lahko opravite preko servisnih strani ali pa se obrnete na našo brezplačno telefonsko številko 080 8000.
Obvestilo o tem, da bomo ponudbo spreminjali je bilo objavljeno dne 28.2.2009 na http://telekom.sii, pod rubriko AKTUALNO. Poleg tega pa smo vsem naročnikom SiOL storitev poslali preko elektronskega poročanja in z direktno pošto obvestilo o spremembi ponudbe (nadomeščanje 120 min z nižjo ceno neomejene telefonije).

Prilagamo Vam še 43 člen splošnih pogojev Telekoma Slovenije d.d.
43. člen
O spremembah pogojev, ki vplivajo na pravice in obveznosti naročnikov, bodo naročniki obveščeni najmanj trideset (30) dni pred njihovo uveljavitvijo. Spremembe bodo objavljene na spletnih straneh Telekoma Slovenije, preko javno objavljene brezplačne telefonske številke in v kontaktnih centrih Telekoma Slovenije. Naročnik lahko v tem roku pogodbo pisno odpove brez odpovednega roka in brez sankcije, če sprememba pogojev bistveno posega v pravice in obveznosti iz naročniškega razmerja.

V primeru dodatnih informacij nam lahko 24 ur na dan pišete na elektronski naslov info@siol.net ali nas pokličite na brezplačno številko 080 8000. Z veseljem Vam bomo pomagali.

Lep dan še naprej!

Maruša Molan
Služba za teleprodajo
Oddelek za internetne storitve
Telekom Slovenije d.d., Stegne 19, 1000 Ljubljana

T: 080 8000
F: + 386 1 500 65 93
E: info@siol.net
http://www.siol.net
http://www.moj.siol.net
http://www.siol.net/pomoc_in_podpora.aspx

From: ****** [mailto:******@siol.net]
Sent: Saturday, June 13, 2009 12:32 PM
To: info@siol.net
Subject: 120 minut brezplačnih pogovorov v stacionarno omrežje Telekoma

Pozdravljeni!

Na spletu sem odkril novico, da vključno s prenovo programskih shem ukinjate tudi 120 brezplačnih minut pogovorov v stacionarno omrežje. V pogodbi A******* med Telekomom Slovenije ter menoj alineja »Storitev vključuje mesečno 120 min brezplačnih klicev v PSTN in ISDN omrežja Telekoma Slovenije ter brezplačne klice med naročniki SIOL telefonije.« določa drugače.

Prosim za pojasnilo.

Hvala,

Vprašanje, ali to bistveno spremeni pogoje, ostaja na dlani
Odgovorite s citatom
Staro 13.06.2009, 16:31
caddy Uporabnik caddy ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2008
Sporočila: 92

Vsakemu pravniku je jasno da je to spreminjanje pogojev in v bistvu poskus podražitve (dodatek za neomejeno telefonijo) kar je po slovenski zakonodaji nezakonito početje. Ta namreč ščiti kupca kot šibkejšega ravno pred takimi dejanji podjetij. (sankcija je ničnost pogodbe). da o moralnih predsodkih takšnega početja državnega podjetja ne govorim...
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
pritožba, siol, zoper

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Težave s siol TV in siol telefonom Tadejgg Tehnična pomoč 4 07.07.2009 21:36
Spremembe na storitvi SiOL TV mihies SiOL TV 16 22.06.2009 22:41
Informacije v zvezi s SiOL storitvami 080 Urban O storitvah 2 31.10.2008 08:17
SIOL TV mi ne dela slikar Tehnična pomoč 4 22.09.2006 19:15

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:41.