Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 29.07.2010, 08:09
črni Pether Uporabnik črni Pether ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2006
Sporočila: 29
Privzeto Inštalacija Windows XP

Živjo!

Ze vse jutro poskušam inštalirati Windows, pa se vse skupaj samo vrti v pol ure trajajočem krogu. Se pravi, po pol ure formatiranja in pripadajočega
http://www.buildeasypc.com/pics/windows_xp/winxp11.jpg
http://www.buildeasypc.com/pics/windows_xp/winxp12.jpg
http://www.buildeasypc.com/pics/windows_xp/winxp13.jpg

... gre vse skupaj spet od začetka. Po zadnji sličici bi se moralo prikazati nekaj takšnega:
http://www.buildeasypc.com/pics/windows_xp/winxp14.jpg

... ampak se ne. Ve mogoče kdo, kaj točno storiti potem, ko se (po tretji sličici - sličici 13.jpg) izpiše da vzeti CD ven in da se bo računalnik resetiral? Če CD vzamem ven, se mi izpiše da "Operating System not found", če pa CD pustim, pa gre vse še enkrat čisto od začetka do tu, kjer opisujem.
Staro 29.07.2010, 08:14
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Član od: Oct 2008
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.689
Privzeto Re: Inštalacija Windows XP

Boot zagon uredi, zna biti tule catch. Prvi zagon s CD-ja, drugi zagon z diska, čeprav največkrat zadeva laufa normalno. Pa cd pusti noter, ga ni treba jemat ven. Mogoče bo šlo takole, ne vem. Meni zadeve delajo avtomatsko...
Staro 29.07.2010, 08:41
Novinec

To, da je zagon s CDja imam nastavljeno.
1. CD-ROM Drive
2. Hard Drive
3. ...

Včeraj sem nekaj prepovedal da se zažene ob zagonu (vsmon.exe, ali ctfmon.exe - ne vem zdaj) pa mi je zjutraj javljalo fatal error na modrem zaslonu (računalnika v safe mode tudi nisem mogel zagnati, ker mi kot kaže, ne dela tipkovnica ko se po klikanju naF8 pojavi možnost, da z gor-dol kurzorjem nastavim želeni boot in kliknem enter).

Imam dva HDD zato sem se odločil na enega (tistega brez Windows) namestiti nove, da bi potem imel dostop vsaj do podatkov na disku na katerem je originalno operacijski sistem (Windows). Odklopil sem "glavni disk" ...naprej pa sem že opisal kaj se dogaja.

Bi moral urediti nastavitve na tem, sedaj edinem HDD? Tistih konektorčkov ki določajo "slave" "master" itd namreč nisem nič spreminjal.
Staro 29.07.2010, 09:07
pinky Uporabnik pinky ni prijavljen
VIP član
Prikazne slike uporabnika/ce pinky
Član od: Mar 2002
Naslov: v rožcah....
Sporočila: 107.037

V biosu imaš kot drugi zagon nastavljen hdd. Ampak to je zelo verjetno disk, na katerem si imel windowse do sedaj. Nastavi ta drugi disk
Staro 29.07.2010, 09:39
Novinec

Pinky, samo en disk imam sedaj priklopljen. Ko mi uspe nanj inštalirati Windows, bom pa priklopil še drugi disk (tistega, na katerem že imam Windows, pa mi sporočajo "fatal error").
Disk mi zazna in nanj zapisuje, saj mi ga pravkar (že več kot šestič) formatira - tokrat sem ta HDD, na katerega želim inštalirati Windows prevezal na kable, ki so bili prej povezani na tisti HDD na katerem so Windows že inštaliranimi).

Zoprno je, ker vsak preizkus novega predloga narediti to ali ono, da bi inštalacija vendarle bila uspešna, skupaj traja več kot pol ure preden se izkaže, da tudi na tak način ne gre).

Pravkar si inštalacija želi še enkrat (sedmič) ponoviti vse od začletka. Ampak dost mam tega. Če ne gre, ne gre. Rambo in pinky, vseeno hvala za pomoč.

Panike pa ni. Popoldne pride prijatelj, ki se poklicno ukvarja z računalništvom. Najbrž bo uspel vse skupaj zagnati s prejšnje, originalne konfiguracije. Vsaj občutek imam da sem povsem po nepotrebnem izbrisal podatke z drugega diska.
Staro 29.07.2010, 10:06
Novinec

Neverjetno

Vseeno sem poskusil še spremeniti tiste konektorčke na omenjenem HHDju in jih nastavil kot "master". Ko sem potem zagnal računalnik, se je takoj pojavilo "klikni eni kej to rebout" (nekaj približno takega), p kliku na "space" tipko pa se je skoraj takoj pokazalo tole na ekranu:
http://www.buildeasypc.com/pics/windows_xp/winxp14.jpg

Kot kaže, so predpriprave bile v redu, le nastavitev HDDja ne. Sedaj se Windows že veselo inštalirajo.

Hvala še enkrat obema za pomoč (ni bila povsem mimo).
Staro 29.07.2010, 18:55
Shotky Uporabnik Shotky ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Shotky
Član od: Jan 2005
Naslov: Na kavču
Sporočila: 1.047

seveda se ti vse ponavlja od začetka, ker se vedno znova bota iz CD-ja,
Iz CD-ja se mora botat samo prvič, naslednji zagon mora biti iz trdega diska kamor so se predhodno prekopirale datoteke potrebne za začetek instalacije.
CD-ja ne smeš vzeti ven, namesto tega nastavi da bo samo prvo zagon iz cd.
punavadi lahko pri zagonu prek F2 oziroma F10.... izbereš od kod se bota, v biosu pa nastavi na hdd.
Sicer pa je to odvisno od tega kateri bios imaš, itemu primerno nastaviš bot
Staro 30.07.2010, 08:44
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Član od: Oct 2008
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.689

Kiksnil je, ko je odklopil primarni disk. Sicer je pa sam ugotovil in zadevo (upam) pošlihtal.
Staro 30.07.2010, 08:50
Novinec

Citat:
seveda se ti vse ponavlja od začetka, ker se vedno znova bota iz CD-ja
Ne morem se dovolj načuditi kako da mi ni takoj potegnilo zakaj ne gre
Staro 30.07.2010, 09:02
Novinec

Citat:
Kiksnil je, ko je odklopil primarni disk. Sicer je pa sam ugotovil in zadevo (upam) pošlihtal.
Ja, to je bilo. Preden sem naštimal tiste "konektorčke" na "master", mi sploh ni zaznalo diska. Povsod je pisalo "none" (razen pri floppy disku), potem, ko sem pa popravil, pa je pisalo - ne vem točno kaj - ampak napisana bila tudi velikost tega (enega) diska.
Pošlihtano zdaj. Zadeva deluje, pa še precej datotek sem se znebil. Če ne, bi jih še vedno čuval kot "pomembne". zdaj so pa že čisto pozabljene. Gesla itd so pa bila na drugem disku, ki sem ga po uspešni inštalaciji (tok tok) Windows priklopil kot "slave" in imam zdaj tudi do njega dostop.

Značke
inštalacija, windows

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SIOL TV preko Windows Media Centra matejdro SiOL TV 266 18.12.2012 07:31
Formatiranje in nalaganje xp Pablo Računalništvo in internet 9 31.10.2009 16:28
Problem pri Instalaciji Viste luky Računalništvo in internet 37 05.01.2009 05:30
Bluetooth v Windows XP SP2 JohnnyEnglish Mobilna telefonija 0 07.02.2005 20:39

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:34.