Nazaj   Siol.net forumi > Zabava > Mediji

Mediji časopisi, oddaje, serije, televizija, radio ...

Orodja za teme
Staro 13.04.2008, 23:25
bluesy Uporabnik bluesy ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce bluesy
Član od: Jul 2001
Sporočila: 11.297
Privzeto Re: Fenomen instant medijske prepoznavnosti v Sloveniji

Meni se pa zdi da samo pri nas lahko čisto vsak trotl in vsaka bimba pride na tv (ker se mi zdi da je drugod vendarle malce večja selekcija in velikost ni vedno izgovor), čeprav nima ne voditeljskih ne drugih sposobnostih ki NAJ bi jih le ti imeli za neko normalno opravljanje funkcije (recimo šolsko znanje slovenščine med drugim, da ne govorim o drugih strokovnih kriterijih ki bi jih morali imeti). Ampak vsak ki izpade iz bara v prvem tednu, BB in odleti pri sanjski in sanjskemu je pri nas že "zvezda", "vip", "celebrity" in ne vem kaj še, oni so lahko vse - "mojstri" za kuharske oddaje, razvedrilne oddaje, novinarji, pevci, igralci, celo uredniki kmalu, vse jasno znajo (oz si tako mislijo). Ljudje ki pa jih spustijo not pa itak nobenih kriterijev nimajo glede tega, važno da so "popularni" nima veze kako to dejansko izpade v očeh tistih ki premorejo vsaj malo kritične distance do tega. Mislim, podn od totalnega podna. Nej še svoje hišnje ljubljenčke privlečejo, da še oni lahk ratajo tv zvezde in "voditelji". Dost ne manjka do tega da bodo začel lajat pa mjavkat pri tv poročilih in vremenu..

Ampak to je že stara zgodba kako daleč je prišlo pri nas glede medijev, komercializacija na najslabši možni način in temu kar jaz pravim "rumenizacija" (na različnih nivojih) skoraj celotnega medijskega prostora (vsa čast izjemam kot je Mladina ki to uspe bolj direktno naslovit) še celo z nacionalko vred (in je plačana za to da ravno to ne bi bila) ki vedno bolj kopira ravno najslabše stvari od komercialnih medijev. Slabš res ne more bit...izbire pa nekdo ki tega ne mara na tv, itak nima, klikaš od ene variante bb do druge, od rumenega programa komercialk do vedno bolj rumene nacionalke (o regionalnih in lokalnih postajah ala paprika, pika in auerjev tv pa sploh ne mislim zgubljat besed). In jaz sem naivno nekoč mislil da ko se je poptv in kanal a pojavil da bo to neka alternativa nacionalki, prinesla sta pa samo še več sranja in povzpela debilnost na tv na nivo čaščenja in (kako vneto se to forsira), nečesa kar je "cool". Slovenija gre naprej, ahaaa....
Staro 14.04.2008, 19:35
PoisonIvy Uporabnik PoisonIvy ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce PoisonIvy
Član od: Feb 2003
Sporočila: 17.142

pride že, sam potem ponavadi tudi hitro izpuhti..... razen tiste ki jih veze porivajo naprej.....

komercialna televizija je pač komercialna televizija... morajo ustvarjat pomp, da lahko potem od njega živijo... kvaiteta pompa je pa precej odvisna od zahtev publike..in naša publika pač hoče gledat puhlice, zato jim/nam komercialna TV servira puhlice.... in ker je gledanost visoka, potem to seveda zamika tudi ostale medije.... welcom to american way of life...

kaj nam je že falil v dobri stari Jugi da smo tko zlo hitel stran????
Staro 14.04.2008, 19:51
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Citat:
Objavil-a PoisonIvy Prikaži sporočila
kaj nam je že falil v dobri stari Jugi da smo tko zlo hitel stran????
Verjetno poneumljanje:
Ukradena sreča (Acorralada) 134.del, Venezuela, Rebelde, 160. del, Mehika, Srce, ki odpušča (Luna la heredera) 47. del, Kolumbija, Razigrani par (Sos mi vida) 162. del, Argentina..............in tako naprej.
Staro 16.04.2008, 11:08
CeausescuFan Uporabnik CeausescuFan ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce CeausescuFan
Član od: Feb 2008
Sporočila: 16

Se strinjam z Bluzijem, pri enih tv poročilih za večjo gledanost imajo že ženske voditeljice ki topless (ali pa v celoti gole) poročajo o najbolj debilnih stvareh, ker se zavedajo, da se ne gre za to, o čem se poroča, ampak je vse v goloti.
Staro 16.04.2008, 17:54
Obsedenec

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Verjetno poneumljanje:
Ukradena sreča (Acorralada) 134.del, Venezuela, Rebelde, 160. del, Mehika, Srce, ki odpušča (Luna la heredera) 47. del, Kolumbija, Razigrani par (Sos mi vida) 162. del, Argentina..............in tako naprej.
ne morem verjet da si pozabla na esmeraldo
Staro 17.04.2008, 00:23
Mojster

Citat:
ne morem verjet da si pozabla na esmeraldo
Upam, da mi boš odpustila to veliko napako, se hitro odkupim z dvema predhodnicama; Dolgim vročim poletjem in Dallas.
Staro 17.04.2008, 09:37
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Prideš v en cajtung, pa si avtomatično v vseh ostalih, ker žolte bejbike, ki novice (kaj je že to?) lovijo, nočejo zaostajati za konkurenco. Mal težav je samo z Vzajemnostjo...

Staro 17.04.2008, 14:03
Obsedenec

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Upam, da mi boš odpustila to veliko napako, se hitro odkupim z dvema predhodnicama; Dolgim vročim poletjem in Dallas.
nej ti bo, ko si glih ti....

mougli, ko je atomik špelca joške na plano vrgla, ti sigurno ni blo odveč da si jih lahko na vsaki stalaži buljil
Staro 17.04.2008, 14:55
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Citat:
nej ti bo, ko si glih ti....

mougli, ko je atomik špelca joške na plano vrgla, ti sigurno ni blo odveč da si jih lahko na vsaki stalaži buljil
Ja, res nisem v življenju še nobene bolj fejst videl in mi je bila to edina zabava. Zraven nje so bile pa revije, polne nasvetov glede dijet...

Staro 17.04.2008, 22:04
Mojster

........in na TV Ljubljana Saša Lendero podrobno pojasni tehniko masaže, ki te pripelje do košarice D ............

Značke
fenomen, instant, medijske, prepoznavnosti, sloveniji

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Instant Internet / satelitski internet - predlogi, ponudba, vprašanja in podobno randius Računalništvo in internet 36 03.03.2010 14:46

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:42.