Nazaj   Siol.net forumi > Zabava > Mediji

Mediji časopisi, oddaje, serije, televizija, radio ...

Orodja za teme
Staro 19.04.2008, 10:59
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329
Privzeto Re: Fenomen instant medijske prepoznavnosti v Sloveniji

Citat:
Objavil-a bluesy Prikaži sporočila
Meni se pa zdi da samo pri nas lahko čisto vsak trotl in vsaka bimba pride na tv (ker se mi zdi da je drugod vendarle malce večja selekcija in velikost ni vedno izgovor), čeprav nima ne voditeljskih ne drugih sposobnostih ki NAJ bi jih le ti imeli za neko normalno opravljanje funkcije (recimo šolsko znanje slovenščine med drugim, da ne govorim o drugih strokovnih kriterijih ki bi jih morali imeti). Ampak vsak ki izpade iz bara v prvem tednu, BB in odleti pri sanjski in sanjskemu je pri nas že "zvezda", "vip", "celebrity" in ne vem kaj še, oni so lahko vse - "mojstri" za kuharske oddaje, razvedrilne oddaje, novinarji, pevci, igralci, celo uredniki kmalu, vse jasno znajo (oz si tako mislijo). Ljudje ki pa jih spustijo not pa itak nobenih kriterijev nimajo glede tega, važno da so "popularni" nima veze kako to dejansko izpade v očeh tistih ki premorejo vsaj malo kritične distance do tega. Mislim, podn od totalnega podna. Nej še svoje hišnje ljubljenčke privlečejo, da še oni lahk ratajo tv zvezde in "voditelji". Dost ne manjka do tega da bodo začel lajat pa mjavkat pri tv poročilih in vremenu..

Ampak to je že stara zgodba kako daleč je prišlo pri nas glede medijev, komercializacija na najslabši možni način in temu kar jaz pravim "rumenizacija" (na različnih nivojih) skoraj celotnega medijskega prostora (vsa čast izjemam kot je Mladina ki to uspe bolj direktno naslovit) še celo z nacionalko vred (in je plačana za to da ravno to ne bi bila) ki vedno bolj kopira ravno najslabše stvari od komercialnih medijev. Slabš res ne more bit...izbire pa nekdo ki tega ne mara na tv, itak nima, klikaš od ene variante bb do druge, od rumenega programa komercialk do vedno bolj rumene nacionalke (o regionalnih in lokalnih postajah ala paprika, pika in auerjev tv pa sploh ne mislim zgubljat besed). In jaz sem naivno nekoč mislil da ko se je poptv in kanal a pojavil da bo to neka alternativa nacionalki, prinesla sta pa samo še več sranja in povzpela debilnost na tv na nivo čaščenja in (kako vneto se to forsira), nečesa kar je "cool". Slovenija gre naprej, ahaaa....
se čist strinjam ...

še dobro, da se na htv kako pametno reč videt ... čeprav tudi tam počasi tone ladja z dobrimi moderatorji ... bog poživi Denisa Latina ...

sem enkrat na boniški popoldne kliknila po tv-ju ... pa se je ena bejba rosnih 20-tih, nekje na nekem kanalu ob neki nagradni igri drla v ekran ... "povejte mi pravilni odgovor... jaz hočem takoj zdaj pravilni odgovor" ... sem mislila da ne slišim dobro ... od takrat prižigam samo še ob nogometu in denisu... jap, pa hajacint me fascinira ...

Nazadnje uredil nattka : 19.04.2008 ob 11:02.
Staro 21.04.2008, 16:51
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Osebke iz malih ekranov nekdo modro izbira in izbere. Tega je treba po jeziku valjat...

Staro 21.04.2008, 19:06
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Kakšna patetika, prepis popoldanskega TV programa, ki ga moram po črki zakona finansirati. Seveda je v Jugi tudi bilo nekaj tovrstnega "razvedrilnega" programa, verjetno pa ne v tolikšnih količinah.

Naj TV hiše uvedejo sistem "kolikor gledaš, toliko plačaš" in nato naj zaradi mene vrte kar jim srce poželi, če jim bo to zneslo.
Staro 22.04.2008, 10:26
Mojster

Potrpi še malo, da bo dežurni Lažnivi Kljukec Grims vse sinhroniziral, pa boš lahko enkrat gledala, drugič pa le poslušala

Staro 22.04.2008, 17:48
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Kaj bo počel gospod Grims v bodoče, vezano na TV program, me pravzaprav ne zanima več, ob preselitvi ne bom prijavila TV sprejemnika in to je to.

Nazadnje uredil Irina : 22.04.2008 ob 21:13.
Staro 22.04.2008, 21:11
monster Uporabnik monster ni prijavljen
Gofljač
Prikazne slike uporabnika/ce monster
Član od: Jun 2003
Naslov: Dungeons
Sporočila: 53.365

meni je vseeno zmagovalka Alma, ki razen svojega izpada iz Bara in stavka "show must go" ni naredila še nič, pe je "zvezdnica"

V podobni kategoriji so lahko tudi Muca maca Tina Gorenjak, slovenski žigolo Demeter Bitenc, večni Erazem Pintar in recimo Werner ...

glede pošiljanja fotk na rumene medije pa je seveda to čisto res. Recimo z dopusta skoraj vsi pošljejo komplet fotkic v bikinkah itd itd

Zanimiv fenomen sta Sonja javornik in Marlenna, kar je Požar precej lepo razdelal v svojem on-line cajtngu ... ena drugo fino promovirata, marlenna pa je šla še korak dlje, ko v Lady piše pod svojim pravim imenom, v "kolumni" pa opisuje dogodke Marlenne ... hehe

za trač loverje ... http://www.pozareport.si/?Id=mediji&...&novicaID=7755

Nazadnje uredil monster : 22.04.2008 ob 21:21.
Staro 23.04.2008, 15:46
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Every publicity is good publicity...
Staro 25.04.2008, 13:34
Mojster

...so we publish ourselves

Staro 25.04.2008, 14:30
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

Citat:
Objavil-a Knez Prikaži sporočila
Spet ti in tvoja patetika..juga sem juga tja kme kme...

Ko da v Jugi ni bilo Dinastije..

a dej no ... ena dinastija in en dallas če se ne motim, pa še to vsak teden ena epizoda ...

danes pa "por favorke" 10 ur na dan ...

sam ti si prezelen ( mislim na razmišljanje), da bi razumel razliko ...
Staro 26.04.2008, 08:51
Mojster

"No pasaran" je starejši od Juge

Značke
fenomen, instant, medijske, prepoznavnosti, sloveniji

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Instant Internet / satelitski internet - predlogi, ponudba, vprašanja in podobno randius Računalništvo in internet 36 03.03.2010 14:46

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:51.