Nazaj   Siol.net forumi > Zabava > Filmi

Filmi vse o filmih, DVD, video, kino ...

Orodja za teme
Staro 16.01.2007, 13:47
grantica Uporabnik grantica ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce grantica
Član od: Sep 2004
Naslov: Downtown
Sporočila: 708
Privzeto Re: Oskarji 2007 & ostale nagrade

Citat:
Objavil-a iri
Martyju pa pomoje letos ne uide oskar. Glede na verjetne nominirance mu ga lahko spelje samo kakšen Inarritu, pa da bi Scorsese dobil oskarja za film, ampak po vsej verjetnosti bo obratno, tako kot na globusih. Samo enemu filmu pa ne bodo dali obeh oskarjev, pomoje, noben tako zelo ne "prevlada". In Eastwoodu itak ne bodo dali oskarja, ga je dobil že lani in sploh so bili zadnja leta ekstremno dobri do njega
se zelo strinjam... najprej mislim, da si ga za režijo Scorsese tokrat zares zasluži in je boljši od konkurence (z razliko prejšnjih let), Inarritu je še mlad (velik dobrih filmov bo naredu, brez skrbi), eastwood ima dovolj :D in kot pravi iri so bli pri akademiji dobri (jst bi dodala zasluženo) do njega, nolan je tako kot cuaron še na začetku... altmanov film ni tak podvig, da bi lahko zasenčil departed...drugje so pa naredili igralci in zgodbe več kot režiserji sami...ne vidim, da bi imel kako resno konkurenco.

pri igralcih sem pa vidla veliko premalo filmov za komentar... tudi sama sem presenečena nad temi dreamgirls... vendar sem obupala nad oceno akademije glede mjuziklov... meni en boljših: moulin rouge ni dobil niti slučajno dovolj "obeležij" kot kasnejše "chicago" sranje... big disappointment... tako da bom šla kot pravijo italijani z železnimi nogami v ogled tega filma
Staro 16.01.2007, 18:49
bluesy Uporabnik bluesy ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce bluesy
Član od: Jul 2001
Sporočila: 11.297

Četudi odmislim že samo omembo Beyonce in Murphya kot kandidatov za oskarje in pofl kot je Dreamgirls (what's next?), je pa dodatna sramota da tokrat pod tujo kategorijo (edino kjer so vsaj prej priznali kvaliteto NEameriški produkciji) kar svoje filme kot glavne kandidate navajajo (Eastwood je Američan, film je Ameriški in denar je od tam, to da govorijo tuji jezik je bizaren razlog za umestitev). Kot da hočejo povedat da je vse kar je vredno ameriškega, in kar je dobrega v tujem jeziku posnetega ravno tako ameriško? Ugh ugh ugh bi bil moj mil komentar na to. Že tko mi Oskarji (in Globusi tudi vedno manj) bolj mal pomenijo kar se vrednotenja letne filmske produkcije tiče, ampak z tovrstnimi kategoriziranji in kvazigralcem ki jih ne samo kot nominirance ampak zmagovalce v določenih kategoriji omenjajo pa vsa stvar že smešna rata. Nej tole preimenujejo v popularity pretty face contest (kmal bodo kot MTV filmske nagrade ki so že tako smeh od smeha), z vrednotenjem umetniške vrednosti filma ipd za kar NAJ bi šlo to že dolgo nima nobene veze. In v dodatno sramoto je tisti tuji tisk tm, njihov okus je ravno tako zamerikaniziran in popcorniziran do kraja, kot da bi hteli kopirati in ne dejansko predstavljati kritiški pogled in kaj je dobro v ZDA in drugje iz tuje perspektive.

Totalno mimo....

Nazadnje uredil bluesy : 16.01.2007 ob 19:30.
Staro 16.01.2007, 19:52
castor Uporabnik castor ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce castor
Član od: Jul 2004
Sporočila: 11.923

Bravo Scorsese!
Staro 16.01.2007, 21:13
foco Uporabnik foco ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce foco
Član od: Jan 2006
Sporočila: 58

Citat:
Objavil-a iri
Beyonce se pri oskarjih pomoje skoraj zagotovo ne bo pojavila, Muprhy in Hudsonova pa skoraj zagotovo da.
to itak! ko sm gledu film mi sploh ni blo jasno zakaj so beyonce strpali v glavno kategorijo, sej je njena vloga (po mojem skromnem mnenju) veliko manj vredna od hudsonove. da sploh ne omenjam njenga igralskega "prispevka"!! v bistvu je igrala samo sebe... in zato dobila nominacijo! mislim, da si ni zaslužila niti tega, da jo je meryl omenila v zahvalnem govoru! velika črna pika za HFPA z moje strani!
Staro 20.01.2007, 00:01
iri Uporabnik iri ni prijavljen
Moderator
Prikazne slike uporabnika/ce iri
Član od: Mar 2004
Naslov: barrel of a gun
Sporočila: 14.338

Kar mene najbolj moti pri oskarjih (in ostalih nagradah) je to, da nominacije nikoli niso kaj dosti razpršene, ampak se razen izjem vedno koncentrirajo okoli parih filmov, ki potem pač poberejo nominacije tako za igro, kot za scenarij, režijo in film. Še posebej režija in film izgledata praktično nerazdružljivi kategoriji.

Enivej, Clint očitno ne bo mogel dobiti tujejezičnega oskarja, ker ni na short listi. Sta pa El Laberinto del Fauno in Volver. Ostali so še alžirski Indigènes, kanadski Water, danski After the Wedding, francoski Avenue Montaigne, nizozemski Black Book (režiral Verhoeven), švicarski Vitus (viden tudi na lanskem LIFFu) in nemški Das Leben der Anderen, sicer evropski film leta.

+ še ena zanimivost: odkar je Whitaker dobil še zlati globus, se Last King of Scotland čez lužo namesto v štirih (ja, štirih!) kinih vrti v 495 dvoranah. Isto je tudi pri drugih zmagovalcih - Babel je napredoval iz 173 platen na 889, The Queen pa iz 344 na 1586. Sploh ne morem verjeti, na kako malo platnih držijo filme, ki pač niso romantične komedije ali družinske komedije ali whatever.
Staro 20.01.2007, 08:37
castor Uporabnik castor ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce castor
Član od: Jul 2004
Sporočila: 11.923

Na Štirih se je vrtel!? :O

Noč v muzeji pa ziher na vseh kar jih je, ane
Staro 21.01.2007, 17:07
Scudder Uporabnik Scudder ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Scudder
Član od: Dec 2006
Sporočila: 47

No ja, meni pri Departed ni vsec da je pravzaprav remake. Pa tudi nasploh se mi ne zdi ravno kot oskarjevski film. Ima luknje v scenariju in montaži.

Bolj navijam za Babilon, ki me je vceraj res ocaral.. Inarritu je car. Zanima me tudi kaksna sta Eastwoodova filma.

Za tujejezicni film pa mora zmagati Pan's Labyrinth.
Staro 21.01.2007, 21:49
prerok Uporabnik prerok ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jun 2006
Sporočila: 123

Citat:
Objavil-a bluesy
Četudi odmislim že samo omembo Beyonce in Murphya kot kandidatov za oskarje.
če nisi vidu filma ne moreš oporekat Eddiju
to je njegova najboljša vloga in navsezadnje karakter, ki ga je parodiral že v standupih

pogled pred iglo je fenomenalen

čeprav komike redno preskakujejo pri oskarjih (Jim že ve)
upam da ga dobi
Staro 21.01.2007, 23:58
foco Uporabnik foco ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce foco
Član od: Jan 2006
Sporočila: 58

ceh poducentov je nagradil Little Miss Sunshine! precej šokanto, čeprav je to ena najbolj izvirnih komedij kar sm jih videl zadnje čase. verjetno nima šans pri oskarjih, pa vendar... presenečenja so mogoča!
Cars je zmagal med animiranci.
Staro 22.01.2007, 07:34
iri Uporabnik iri ni prijavljen
Moderator
Prikazne slike uporabnika/ce iri
Član od: Mar 2004
Naslov: barrel of a gun
Sporočila: 14.338

Citat:
Objavil-a prerok
čeprav komike redno preskakujejo pri oskarjih (Jim že ve)
Ampak sej ta njegova vloga ni komična, ali pač?

Značke
2007, nagrade, oskarji, ostale

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:42.