Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 01.01.2007, 00:13
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139
Privzeto Re: Kakšen LCD ali Plazmo imate?

Citat:
Objavil-a Gorkichev
ali je mogoče da upravljam komunikator z dalincom od TVja. posukusu sem že vse nastavitve pa ne dela?
ja kaka varjanta - koda????
Poizkusi obratno. Z daljincem komunikatorja rihtat TV. Jaz sem se odkrižal daljinca za TV in uporabljam le daljinc od komunikatorja (beli daljinc). Seveda sem pri daljincu za TV pobral ven baterije in ga spravil v predal, tko, za vsak slučaj.
Odgovorite s citatom
Staro 03.01.2007, 14:54
mbr Uporabnik mbr ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2006
Sporočila: 32

aktualiziram tole temo, ker me zanima, kaksna je dejanska kvaliteta SiOL TV na povprecnem LCD TVju.

v nekaterih forumih se pojavljajo zapisi, da ima IPTV na povprecnem LCD TVju precej slabso kvaliteto slike kot na navadnem CRT TVju. relativno tezko je preveriti kvaliteto slike kje v kaksni trgovini, ker tam najraje kazejo kaksne promocijske DVD (visoke kvalitete), tv signal je pa kabelski...

vasa mnenja in osebne izkusnje nadvse dobrodosle.
Odgovorite s citatom
Staro 03.01.2007, 21:40
japke Uporabnik japke ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce japke
Član od: Oct 2006
Sporočila: 183

slika je na lcd bedna.
Odgovorite s citatom
Staro 05.01.2007, 08:50
bcar Uporabnik bcar ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 30

Prvi teden gledanja na LCD-ju je bil kar malo čuden, vidiš vse napače,
ampak potem se pa privadiš in je problem gledat spet na CRT-ju ker se mi zdi slika motna.
Odgovorite s citatom
Staro 05.01.2007, 13:36
sojus Uporabnik sojus ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 131

Namen imam kupiti LCD TV PHILIPS, kaj potem bolje da ga ne kupim, ker ne maram imeti motne slike. Kako je pa pri PLAZMI??

hvala
Odgovorite s citatom
Staro 05.01.2007, 14:15
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Ko se enkrat navadiš LCD je CRT muka. Pa naj gre za monitor ali TV. Odkar sem pred cca. 4 leti nabavu LCD za k računalniku mi je povsod muka spremljat utripanje na klasičnih monitorjih in TV.
Mislim, da je za "mpeg TV" kar smiselen nakp LCD TV ker so EPG in novice veliko bolje berljive na 32" LCD kot na 26"-28" CRT. Slika pa, ko se je navadiš je vsaj enaka CRT v večini primerov pa bolša. Seveda pa se pri večji diagonali od blizu pozna, da zmanka ločljivosti pri PAL signalu. Neglede na to ali je mpeg kodiran ali ne. Se pa občasno pri mal hitrejših kadrih pozna mal "kockic". Pač za hip mal zmanjka pasovne širine, ko se slika od slike preveč razlikuje. Na CRT je to mal manj opazno.
Mi je pa slika Siol TV očem bolj prijazna prek računalnika kot prek STB-ja. Se pač da mal barve in ostrine skorigirat ter po svoje filtre nastavit čeprav je VLC relativno slab kar se tega tiče.
Kot sem že napisal imam sedaj drugega ob drugem 19" monitor in 32" TV. Vpraktično vse kr se teksta tiče delam prek TV z dobrega metra in pol..
Dejstvo pa je da bodo šle cene LCD dol.
Ima smisu čakat da cena 1080p ekranom pade na 1000€?
Pojma nimam. Razlika je a nikakor ne taka kot je in verjetno še nekaj časa bo pri ceni. Kdo in kdaj nam bo dobavlov 1080p HD signal s tem da bo seveda zedava tudi posneta v tej ločljivosti je pa še en velik ???
Glede modelov kaj kupit pa nimam namena čist nič pisat.
Vsake oči imajo svojga malarja. Imam model in znamko, ki je po SLO forumih ne pretirano popularen oz, kar odsvetovan a se najde tudi kar nekaj ljudi, ki so prepričani da smo se prav odločili.
Vse kar mu fali je, da nisem uspel čist 100& nastavit clear type fontov a naj bi filter v Visti glede to precej rešil.
Odgovorite s citatom
Staro 05.01.2007, 19:35
mbr Uporabnik mbr ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2006
Sporočila: 32

v teletrgovini sem gledal siol tv na unem akcijskem samsungu (32")
prvi vtis res ni impresiven... treba gledat vsaj z ene 4 metrov, da ne opazis vseh kock.

ampak potem ko gledas 10 minut pa zgleda ze bolj znosno.. verjetno se je res treba navadit.
Odgovorite s citatom
Staro 05.01.2007, 21:32
DaDo13 Uporabnik DaDo13 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce DaDo13
Član od: Jan 2005
Sporočila: 44

Ne vem kake kocke vidte. Jaz mam plazmo 42¨ pa je slika brez kock in sigurno boljša kot na navadnem TV-ju.
Odgovorite s citatom
Staro 05.01.2007, 21:53
uporabnik2 Uporabnik uporabnik2 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2005
Sporočila: 367

SD TV slika ne bo na LCD in plazmi nikoli tako dobra kot na CRT zaslonu, ker sta prva dva progresivna, CRT pa ne. Za prikaz prepletene SD slike na takšnih zaslonih je potreben postopek, ki se mu reče "deinterlace" in pri gibajoči se sliki (!) le-ta posledično po vertikali vedno efektivno razpolovi ločljivost (to ne velja za statično sliko, ampak pri TV ta ne prevladuje). Kar pomeni, da na LCD in plazma zaslonih ne gledaš 576 vrstic (SD 576i), ampak efektivno polovico manj. Pa ne glede na ločljivost zaslona. Za primerjavo, na takšnih zaslonih bo za HD signal 1080i za gibajoče se slike prikazanih le polovico vrstic, kar pomeni manjše število kot pri navadni TV na CRT zaslonih. Pa še to: CRT zasloni prikažejo bolj pravilne barve kot pa LCD zaslonih (to ne velja za plazme). Res imajo plazme in LCD-ji veliko prednosti (ploskost, pravilno geometrijo, velikost), vendar je za gledanje SD TV (ne glede na to kako pride do uporabnika: antena, kabel, IPTV, satelit ...) bolj primerna katodna cev s prepletenim prikazom slike, morda že zaradi tega, ker je takšen zaslon narejen za takšno sliko (ali obratno).

Kot je pa že rock napisal, bo pa nekaj tudi na tem, kako se človek navadi na stvari :-)
Odgovorite s citatom
Staro 05.01.2007, 23:00
Gorkichev Uporabnik Gorkichev ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Gorkichev
Član od: Dec 2006
Sporočila: 25

Citat:
Objavil-a storz
si klical kdaj na 0801000? Probaj, drugače pa meni javi na PM.

lp,
storz
ker mi tista oznaka HDMI ni dala miru sm kupu HDMI kabel (3500 sit) in morm rečt da je slika za otenek bolša kot če je priklopljena na scart. nevem kako saj baje da noben kanal ne dela v HD tehnologiji.

ker smo že pri kvaliteti slike. zanimalo me je kaka je slika na kabelski anteni in ko sm vidu kaka je sm se kar potolažu. pri kvaliteti mislim da je siolova dosti bolša (al pa imajo usi tisti gnile televizje ).
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
imate, kakšen, lcd, plazmo

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Tla v kuhinji in dnevni - kaj bi dali vi, kaj imate Kaco Dom in družina 53 30.04.2011 21:18
Kakšen šotor uporabljate? perdi Potovanja 17 29.06.2009 12:58
Imate izkušnje z gipsom (mavcem)? jurka Zdravje 13 30.10.2006 09:32

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:34.