Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 13.03.2007, 06:40
DrOnyx Uporabnik DrOnyx ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce DrOnyx
Član od: Dec 2005
Naslov: New Zeland
Sporočila: 531
Privzeto Re: Kako dolgo smemo živet?

Citat:
Objavil-a yamamoto Prikaži sporočila
. Kaj k vsemu temu pravi RKC, glede na to, da je celotna vlada globoko krščansko verna? :O Kje je tukaj tisto krščansko usmiljenje. Ali se res izraža samo v tem, da jih ne motijo z gradbenimi deli?
Vlada je krščansko verna samo toliko, kolikor lahko k javnemu mnenju prispevajo župniki iz prižnic med nedeljsko mašo. Tu gre za čisti oportunizem. RKC ne more reči ničesra, ker rešuje problem z gozdovi in lubadarji.:D

Evtanazija je tehnologija prihodnosti, tako kot so krematoriji vrgli na smetišče lesene krste. Sistem preprosto ne bo zdržal, če bodo ljudje živeli v povprečju prek 100 let, pri čemer bodo zadnjih 20 let preživeli po bolnišnicah. To nima veze z krščanskim usmiljenjem. To je čista logika za telebane.

Hiše prihodnosti bodo nekoč tako kot so imeli nekoč vsi finci v hiši savne imele poseben prostor za evtanazijo. Soba brez oken in vrat, velikosti 2 x 2 metra z žarom na oglje in CO metrom. Tako imenovana "ONE WAY ROOM TO HEAVEN." Sem že prijavil patent.
Staro 13.03.2007, 06:44
strašljivka Uporabnik strašljivka ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce strašljivka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 711

moški 63 let, ženske 65 let....
Staro 13.03.2007, 07:27
SonoLei Uporabnik SonoLei ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce SonoLei
Član od: Oct 2006
Sporočila: 90

Se strinjam. Za državo je najbolš, da umreš prvi dan penzije. Prej pa seveda delaš brez bolniških in čim manj obiski zdravnikov.

Sicer nisem za privatizacijo zdravstva, sam v zdajšnjih razmerah bi blo pa to še najbolj primerno.
Staro 13.03.2007, 08:42
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337

Citat:
Objavil-a SonoLei Prikaži sporočila
Se strinjam. Za državo je najbolš, da umreš prvi dan penzije. Prej pa seveda delaš brez bolniških in čim manj obiski zdravnikov.

Sicer nisem za privatizacijo zdravstva, sam v zdajšnjih razmerah bi blo pa to še najbolj primerno.
Z privatizacijo se ne strinjam, ker bo stanje še slabše, saj si bodo lahko samo bogati privoščili zdravje in teh bo ostalo samo še nekaj.

Država dela skrbno na tem da umremo čim prej, zato se niti malo ne pobriga za skrajšanje čakalnih vrst ker če bi čakalne vrste bile krajše bi porabili preveč denarja iz zdravstvene blagajne.
Sedaj pa en konkreten primer in pa izračun škode, ki je povzročil ta primer:
Pred dobrim letom sem bil še s.p. saj sem tujo podjetje zastopal na trgih bivše Jugoslavije. Mesečno sem dobil 2300€ fiksa imel službeno vozilo, telefon in plačane vse potne stroške. Na to sem letno odvedel preko 5000€ dajatev in pa 1500€ davkov. Potem sem dobil probleme z hrbtom in nisem mogel več delati, saj je bila vsaka vožnja z avtom prava muka. Grem k zdravniku, kjer dobim najprej tablete proti bolečini, skupaj tri škatlice po 10 tablet cena za škatlico je bila cca. 6€ skupaj 18€ - to je bilo novembra 2005. Ker so bolečine bile še vedno prisotne postale so celo močnejše sem se decembra vrnil k zdravnici dobil napotnico za rentgen in seveda ponovno tablete 3 škatlice enake ponovno cena 18€. Na rentgen sem čakal 26 dni preden sem prišel na vrsto. Medtem času so se bolečine še povečale in začel me je boleti tudi želodec. Januarja so potem bolečine postale že tako močne da nisem nasploh več sam voziti avto in sem bil odvisen od tega koliko časa je imela žena. Ker sem bil s.p. in nisem mogel opravljati dela me je tuji delodajalec kar hitro zamenjal z drugim. Ko sem dobil rentgenske slike sem se ponovno odpravil k svoji zdravnici in dobil ponovno tablete proti bolečinam in sedaj še tablete za želodec sedaj je skupaj to bilo 42€ in pa napotnico za fizikalno terapijo v toplicah. Na vrsto bi prišel za pregled šele septembra 2006, jaz pa sem bil tam januarja 2006, torej sem se odločil da bom samoplačniško še na terapijo kar me je skupaj stalo 275€. Po terapiji me je za kakih 14 dni manj bolelo vendar sem bolečine še vedno imel. Ker sem medtem ostal brez dela in se tudi zelo težko premikal sem moral s.p. zapreti, kar je za državo pomenilo da so ostali brez cca. 500€ na mesec in z osebo, ki ne samo da je sedaj na zavodu za zaposlovanje, celo brez dolgotrajne monosti za zaposlitev. Tako sem od marca 2006 do Januarja 2007 bil brez zaposlitve in seveda z bolečinami.
Tako sem 10 mesecev namesto da bi vplačeval 500€ v državno blagajno stal državno blagajno 600€ na mesec, porabil za 826€ zdravil, bolečine so še vedno prisotne, pregled pri ortopedu pa imam šele novembra 2007, bolečine so še vedno prisotne v ne zmanjšani obliki, ki jih lahko premagujem samo z veliko količino zdravil. Denarja za samoplačništvo nimam, saj imam družino ki mora preživeti, žena pa kot prodajalka zasluži vsega skupaj z malico in prevozom na delo 600€ in rezerv tako rekoč ni.
Pa poglejmo strošek, ki je nastal zaradi dolgih čakalnih dob in slabe reakcije zdravstva na bolezni:
- tablete skupaj do sedaj 826€
- predvideni stroški za tablete v letu 2007 cca. 1025€
- odhodek za državo zaradi izgube dela cca. 5000€
- stroški države zaradi nezaposlenosti cca. 6500€
- stroški terapij in rentgena cca. 300€
- stroški za pregled želodca in gastroskopijo cca. 200€
Skupaj stroškov za državo 13851 €
Kolikšna bo končna vsota še ne vem, ker če bo se tako nadaljevalo me bo čakala še dolga tortura. Že sigurno je da bom imel do konca življenja probleme z želodcem, povzročeni zaradi tablet proti bolečinam in imam povečan rizik za nastanek raka na želodcu ali drugih prebavnih organih. Zaradi bolečin v hrbtu pa so se zmanjšale tudi druge aktivnosti in sem pridobil kilograme, ki lahko ponovno povzročijo druge zdravstvene težave. Gibati se skoraj ne morem saj čez teden delam za vikende pa moram ležati zaradi premočnih bolečin tako da lahko naslednji teden ponovno delam . Delodajalcu pa seveda nisem povedal za moje težave, saj sem službo nujno potreboval in jo moram za preživetje družine tudi obdržati.
Takšnih in podobnih primerov je v Sloveniji na tisoče in ker ljudje "bolni" hodijo v službo ne morejo doseči 100% svojega potenciala kar povzroča zmanjšanje produktivnosti in z tem zvečanje stroškov za delodajalca, da le te ulovi se OD ne zviša ampak ostane enak čez leta, kar dejansko z inflacijo pomeni zmanjšanje družinskega dohodka.

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/
Staro 13.03.2007, 09:44
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Biz, ni ravno izvirna ideja, ampak vprašala te bom, ali si opravil magnetno resonanco. Kaj pa tvoje psihično stanje. Si kdaj razmišljal, da se telo z bolečino/boleznijo upre prevelikim naporom. Si v teku za čim višji zaslužek preveč pričakoval od svojega telesa.
Staro 13.03.2007, 10:02
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Biz, ni ravno izvirna ideja, ampak vprašala te bom, ali si opravil magnetno resonanco. Kaj pa tvoje psihično stanje. Si kdaj razmišljal, da se telo z bolečino/boleznijo upre prevelikim naporom. Si v teku za čim višji zaslužek preveč pričakoval od svojega telesa.
Na magnetno resonanco me še niso dali, to bo če bo naredil ortoped torej če bom prišel konec 2007 do ortopeda bom verjetno nekje 2008 prišel do magnetne resonance. Napori so tu, čim višji zaslužek mi ni bil važen, bolj da zaslužim in dostojno preživim družino in osiguram prihodnost meni in moji ženi. Psihično stanje je bilo nekaj časa popolnoma na psu, sedaj z novo službe se je le to ponovno dvignilo

Staro 13.03.2007, 10:18
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Slej ko prej bo nekomu počil film in se bo, namesto čakanja pred ordinacijam, odločil za čakanje na sodiščih. Slej ko prej bo tako priromal do evropskega in država bo spet lepo plačevala...

Staro 13.03.2007, 10:24
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Mowgli Prikaži sporočila
Slej ko prej bo nekomu počil film in se bo, namesto čakanja pred ordinacijam, odločil za čakanje na sodiščih. Slej ko prej bo tako priromal do evropskega in država bo spet lepo plačevala...
Če bi imel potrebne finance, bi to že storil.

Staro 13.03.2007, 10:46
DrOnyx Uporabnik DrOnyx ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce DrOnyx
Član od: Dec 2005
Naslov: New Zeland
Sporočila: 531

Citat:
Objavil-a biz Prikaži sporočila
Saj tu se skriva glavni PARADOX PRAVNEGA VARSTVA. Vsi državljani imamo ustavno zagotovljeno pravno varstvo, samo če ga zares želiš, potrebuješ odvetnika, ki po možnosti še pozna veliko sodnikov in so tako imenovani frendi, prijatli v poslu. TO PA STANE in le redki si jih lahko privoščijo. Običajno samo najbolj donosni kriminalci.

Ta država je PODEN OD PODNA. Pa naj Janša reče kar hoče. Tako pač je. FACE IT.

Mimogrede poznam nekoga, ki je pustil službo, šel med s.p., potem pa prvi mesec doživel epileptični napad in prepoved vožnje motornega vozila za pol leta.

Ljudje danes ne razumejo, da so zelo krhka bitja.
Staro 13.03.2007, 10:59
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Citat:
Objavil-a biz Prikaži sporočila
Ne mislim te provocirati, ampak se ti zdi, da so edini razlog res le finance? Narod še banke ali ponudnika telefonije ne zamenja in nepotrebne stroške plačuje, da ne govorim o zamenavi osebnega zdravnika, ki je brezplačen. (Primer zdravnika je sicer slučajen, mi je pač prvi na pamet padel in nima veze s siceršnjo temo.)

Meni se sicer niti ne sanja, koliko znese vloga tožbe na sodišče, ampak se mi tudi zdi, da so tožbe drage. Pa ne vem zakaj tako vnaprejšnje prepričanje!? Res da so velikokrat jalovo početje, ampak a moram res vse požreti? Koliko se prihrani, ko te bolezen dotolče?

Ne glede ali določeno opcijo voliš sam ali jo izvoli jo drugače misleči, nikjer ni razlik. Vsem pogled le še v višave sega, navzdol nikoli. Mislim, da se nam enostavno ne da več. Postali smo tako prekleto apatični, da le še gledamo, kaj se dogaja okoli nas in niti ne poskušamo zadev spremeniti.

Značke
dolgo, kako, smemo, živet

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Kako poteka reklamacija? d28 Tehnična pomoč 30 11.04.2008 07:04

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:59.