Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 21.04.2007, 22:32
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Član od: Apr 2006
Sporočila: 980
Privzeto Slovenska policija - uspešnost???

Vse življenje se že trudim biti dober državljan in s policijo se le redko srečujem. No... Dobil sem že kakšno globo za plačat, vendar nič pretresljivega.
No, danes sem se zamislil nad tem, ko sem se zjutraj usedel v avto in glej ga zlomka.. Avto parkiran na sosednjem parkirnem prostoru (mislim, da je bil passat) je bil postavljen na opeke in brez koles. Nisem si mogel kaj, ne da bi ga slikal, ob tem pa je prišel gospod - lastnik tega avta, ker ga je zanimalo, zakaj slikam. Sem pojasnil, da samo dokumentiram, v kako varni soseski živim. In se je strinjal, da je soseska dokaj varna, le on pač to noč ni imel sreče...
Pred 14 dnevi se je pa tudi sodelavcu zgodilo, da so mu iz avta, čez noč dobesedno ukradli vse, kar se je ukrast dalo... Sprednji odbijač, hladilnik, airbage... Drugemu sodelavcu so pred mesecem iz garaže odpeljali sicer 7 let star avto itd... Zanimivo mi je pa to, da policija najde tako zanemarljiv % odtujenih stvari, da se čudim, kako da jih ni sram, da si to sploh upajo povedati. Takrat pa človeka zagrabi malce jeza, da policaje vidiš poleg šole, kjer merijo preveliko hitrost ob 1h zjutraj, čez dan pa nobenega ni blizu (ker imajo pač drugo delo, ob enih pa je čas za polnenje proračuna na lahek način), ljudje pa smo tisti, ki ostanemo brez svojih stvari. Ja saj vem, da prometna policija ni isto kot kriminalna, vendar, če lahko plačujem za plače policajem, potem ne vem, zakaj ne morem mirno spati in me je strah, če bom imel zjutraj še avto, za katerega sem zdajal denar ali ne... Če pa samo prelistam Salamonov oglasnik, kako se tam lepo prodajajo deli... A kateri policaj kdaj to prelista? Ma seveda, da ne... Ker za nas "plejbejce" se ne splača trudit... Če bi pa odtujili avto kakšnemu VIPu bi zelo kmalu bil ta avto najden.
Prav tako sem zadnjič poslušal g. Žlendra (prometnega psihologa) in g. Zajca (bivšega policaja), ki sta trdila, kako uspešno "so oni" zmanjšali (toliko, da nista rekla.. "Midva sva to naredila.") število prometnih nesreč in število mrtvih od leta 1994. Noben pa ne pove, da si takrat redkokdaj našel avto z airbagom, zdaj pa enostavno ne dobiš novega avta brez njega, pa tudi avtocestni križ je že skoraj čisto zgrajen, kar je takrat bilo na nivoju 20% itd.. Ampak.. Glavno, da sta "super duper najjača"! Po njihovem bi samo ostro kaznovanje prispevalo k večji varnosti, kaj drugega pa tako ali tako ne...
Saj vem, da se policija ukvarja še z marsičim.. (Btw.. zaradi prijave neke tatvine je mati bila na policiji 2 uri - 2 URI JE POLICAJ PISAL ZAPISNIK!!!)... In kaj naj človek si po vsem tem skupaj misli? Naj še ti postaneš lopov, ker z volkovi je najboljše tulit v isti rog?

Je to cena demokracije in "približevanja razvitemu zahodu"?
Staro 21.04.2007, 22:48
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641
Privzeto Re: Slovenska policija - uspešnost???

Hoteli smo imet Ameriko. Sedaj jo imamo.
Pa še malo resno. Zadnjič je nekdo omenil ukinitev rajonskih policajev, katerim so ljudje zaupali in jih na marsikatero čudno zadevo tudi opozorili. Sedaj pa se policajem, če jih sploh še kdaj kje srečaš, ne upaš niti ziniti, saj te najprej legitimirajo, potem temeljito izprašajo in na koncu, če ostane kaj časa, tudi malo poslušajo. Kot si že sam ugotovil, običajno policaje srečaš samo še tam kjer je hitrost brez razloga omejena na 40 km/h. Če pa jih ponoči kje vidiš, so v avtomobilu, ki ga lumpi vidijo že na kilometer daleč.
Očitno nas počasi navajajo na to, da bo treba naročiti privat varnostnike. Tako kot v Ameriki, seveda.

Staro 21.04.2007, 23:11
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612

Policija ni zato, da ščiti državljane. Policija je, da ščiti državo. Če je treba, tudi pred lastnimi državljani.
Staro 22.04.2007, 07:25
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.676

Citat:
Objavil-a kekez Prikaži sporočila
Policija ni zato, da ščiti državljane. Policija je, da ščiti državo. Če je treba, tudi pred lastnimi državljani.
__________________________________________________ ____________________________________
Podpišem
Staro 22.04.2007, 07:28
strašljivka Uporabnik strašljivka ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce strašljivka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 711

jp. upam da bodo občinski redarji deloma zmanjšali vse pogostejše nedelovanje in neućinkovite izpade. seveda za to pričakujem tud znižanje davkov za vsaj 10 %....
Staro 22.04.2007, 16:01
Mojster

Citat:
Objavil-a strašljivka Prikaži sporočila
jp. upam da bodo občinski redarji deloma zmanjšali vse pogostejše nedelovanje in neućinkovite izpade. seveda za to pričakujem tud znižanje davkov za vsaj 10 %....
Tvoje upanje je prazno.
Ko so se policaji polenili in postali nesposobni, so njihove naloge poverili privatnim varnostnikom in občinskim redarjem. Pri nas, na Primorskem, jim pravimo guardiaradiči (čuvaji radiča) po nalogah, ki so jih imeli doslej.
Ko se bodo polenili tudi slednji, bo treba spet najti koga, da bi mu poverili čuvanje državljanov in njihovega imetja. Verjetno bodo to smetarji.

Staro 22.04.2007, 17:53
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Jaz bi se pa rajš vprašal, koliko sploh nadrejeni pustijo policajem opravljati svojega dela???

Sam verjamem, da bi policaj na cesti ali v drugem resorju dal veliko več od sebe, če bi bil primerno zaščiten, ne pa da ga potem, ko ulovi barabo, preganjajo, češ, zakaj si pa tako hiter. Policaji, saj tisti na cesti, pa tudi kriminalisti, pač delajo po nalogah nadrejenih. Kaj se tam dogaja, je pa vprašanje. In, če jih parkrat dobiš po pi.č..ki, ker si dobro delal, boš, če si normalen, sigurno v določenih primerih mižal na eno oko, če pa znaš oceniti, kakšne bodo posledice, pa tudi na oba in se rajši zaletiš v štango, kot narediš sebi probleme. Vedno je tako, da navaden delavec na***e na račun ........

Izpostavljat svoje življenje, zato, da se ti baraba naslednji dan ponovno reži na cesti v obraz, ja kdo pa je še tolk neumen, da bo letal v nevarnost Samo bedak, kar pa policaji ravno niso. Tud v firmi niso vsi na istem položaju, enako je pri policajih. Dela vsak na določenem področju, res pa je, da koga oblast v rokah tudi premami za kaka druga dejanja. Tukaj si ne smemo zatiskati oči.

Ampak v glavnem, če lovijo in pritisnejo na barabina, če delajo točno po zakonu, če ne delajo razlik med ljudmi, jih ti popluvajo z vseh strani. Če pa ne naredijo, kar ljudje pričakujemo od njih, jih pa popluvajo še s tiste strani s katere se jih prej ni dalo. Torej kako delati, da bi bili zadovoljni z njimi in njihovim delom Če ga serješ in te štrafajo, je kriv policaj, če te napadejo in želiš njihovo zaščito, je spet hudič, če že v tistem trenutku ne stoji pri tebi, pa ne glede kakšno delo opravlja. Če ti pomaga je dober policaj, pa koj ko malo bolj zagrabi barabo, kateri ga napade in se potem pred novinarji dela nedožno ovčko, pozabi, da je njemu naredil nekaj dobrega in že iz kar tako ponovno tolče po policaju, brez, da bi sploh vedel za kaj točno se gre. Torej???? Kdaj je policaj kot policaj sploh vreden državljan oziroma represiven organ
Staro 22.04.2007, 20:58
slončica Uporabnik slončica ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce slončica
Član od: Nov 2005
Sporočila: 63

Nimam nobene posebne simpatije do policistov, ampak mislim, da problem ni samo v naših policistih, temveč v predvsem v zakonih. Po večini pobere veliko energije in časa, da nekega takšnega neprediprava uloviš. Potem pa gre le ta na sodišča in ga tam izpustijo ali dajo kakšno globo ali opozorilo ali zapor za kakšen mesec. In kaj po tem? Delajo še vedno po starem. Le komu se da loviti vedno iste ljudi, da bodo ti potem na sodišču šli lepo skozi in potem ga bomo pa ponovno lovili...
Staro 22.04.2007, 21:16
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612

Citat:
Objavil-a Vsemogočni Prikaži sporočila
... Samo bedak, kar pa policaji ravno niso... Kdaj je policaj kot policaj sploh vreden državljan oziroma represiven organ
Aja, da niso?
Se spomnim, da sva v mladih letih s kolegom pri vožnji skozi Tacen (kjer je bila pol. šola) pogruntala besedno zvezo, ki najbolje opisuje tisti kraj: inteligenčni vakuum

Policaj itak ni nikoli polno vreden državljan. (Nekje so neki členi o opravilni sposobnosti ... )
Ob toliko šalah pa že mora biti ščepec resnice v tistem, kar nam sporočajo.

Osebno imam vse polno neprijetnih prigod s policaji.
Od tega, da me je avtomobil zbil, ker je takoj, ko je za ovinkom videl policaja, ustavil in šaltal vzvratno in potem pobegnil (jaz sem vozil za njim z motorjem). Imel sem ogromno prič, kaj se je zgodilo, policaj pa kar po svoje, "kako to jaz vozim".
Do tega, da so mi v mladih letih grozili, da me bodo namakali v bližnjem potoku, ker jim nočem izdati onih, ki so jim ušli (jaz pa sploh nisem vedel, zakaj gre).
Ko sem jim naznanil vlom ali škodo, so ponavadi samo ZAPLENILI vse dokaze in napisali zapisnik. (dokazi so bili tako evidentni, da bi jaz sam lahko odkril povzročitelje, samo kaj, ko jih pa nisem več imel).
Ko sem bil oškodovanec v prometni nesreči, meni niso hoteli povedati, kdo je povzročitelj (varovanje osebnih podatkov itd.), njemu pa so dali moje podatke.
...

Nazadnje uredil kekez : 22.04.2007 ob 21:24.
Staro 22.04.2007, 21:32
Mojster

Citat:
Objavil-a Vsemogočni Prikaži sporočila
Jaz bi se pa rajš vprašal, koliko sploh nadrejeni pustijo policajem opravljati svojega dela???

Sam verjamem, da bi policaj na cesti ali v drugem resorju dal veliko več od sebe, če bi bil primerno zaščiten, ne pa da ga potem, ko ulovi barabo, preganjajo, češ, zakaj si pa tako hiter. Policaji, saj tisti na cesti, pa tudi kriminalisti, pač delajo po nalogah nadrejenih. Kaj se tam dogaja, je pa vprašanje. In, če jih parkrat dobiš po pi.č..ki, ker si dobro delal, boš, če si normalen, sigurno v določenih primerih mižal na eno oko, če pa znaš oceniti, kakšne bodo posledice, pa tudi na oba in se rajši zaletiš v štango, kot narediš sebi probleme. Vedno je tako, da navaden delavec na***e na račun ........

Izpostavljat svoje življenje, zato, da se ti baraba naslednji dan ponovno reži na cesti v obraz, ja kdo pa je še tolk neumen, da bo letal v nevarnost Samo bedak, kar pa policaji ravno niso. Tud v firmi niso vsi na istem položaju, enako je pri policajih. Dela vsak na določenem področju, res pa je, da koga oblast v rokah tudi premami za kaka druga dejanja. Tukaj si ne smemo zatiskati oči.

Ampak v glavnem, če lovijo in pritisnejo na barabina, če delajo točno po zakonu, če ne delajo razlik med ljudmi, jih ti popluvajo z vseh strani. Če pa ne naredijo, kar ljudje pričakujemo od njih, jih pa popluvajo še s tiste strani s katere se jih prej ni dalo. Torej kako delati, da bi bili zadovoljni z njimi in njihovim delom Če ga serješ in te štrafajo, je kriv policaj, če te napadejo in želiš njihovo zaščito, je spet hudič, če že v tistem trenutku ne stoji pri tebi, pa ne glede kakšno delo opravlja. Če ti pomaga je dober policaj, pa koj ko malo bolj zagrabi barabo, kateri ga napade in se potem pred novinarji dela nedožno ovčko, pozabi, da je njemu naredil nekaj dobrega in že iz kar tako ponovno tolče po policaju, brez, da bi sploh vedel za kaj točno se gre. Torej???? Kdaj je policaj kot policaj sploh vreden državljan oziroma represiven organ
Ja, veliko resnic si povedal...
Kot povsod velja tudi tukaj staro pravilo: Riba začne smrdeti pri glavi.

Značke
policija, slovenska, uspešnost

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Slovenska nogometna reprezentanca dadod Šport 324 20.06.2007 12:58
Ema 2007 ... iri Glasba 343 07.02.2007 12:45
policija isce nasilneza lady_lucifer Slovenija 3 23.01.2007 19:58
Skupina intelektualcev zahteva odstop ministra Mateja Mikimuster5 Slovenija 102 30.11.2006 19:13
Spet konfuzna slovenska zunanja politika Knez Slovenija 12 24.11.2006 13:39

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:15.