Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 02.12.2007, 20:54
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292
Privzeto Re: Centri za socialno delo - vprašanja, delo, pripombe ...

Škoda, da sorodniki ne morejo sprejeti otroka. Otrok v bistvu potrebuje zelo malo in tisto malo se ne meri v materijalnih dobrinah. Varnost, ljubezen, toplino in bližino osebe (oseb), ki ji zaupa.

Srčno upam, da bosta čimprej posvojena in ne samo rejenca, da bo njun sedanji dom tudi edini in resnični dom in ju ne bodo preseljevali. Težko sodim o nečem kar ne poznam, ampak sama bi težko dala svoja sorodnika k tujim ljudem.
Staro 03.12.2007, 20:00
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Citat:
Objavil-a monster Prikaži sporočila
freya. sorodniki ne morejo iz objektivnih razlogov sprejeti otrok. tudi zato niso v igri za skrbnike ...

Irina, po moej pač ne molči, je bila gostja v zadnji oddaji o isti tematiki in nima več kaj povedati v konkretnem primeru,
Niso v igri samo v tem primeru, sicer so verjetno sorodniki prvi v igri za skrbnike...ali se tudi tukaj motim???

Glede nastopanja direktorjev centrov na TV....jaz dam direktorici prav, da se ni udeležila Trenj, navsezadnje je strokovna delavka in ne piarovka. V tako osebnih primerih se mi zdi vpletanje javnosti na tak način neumestno,
Staro 03.12.2007, 20:06
monster Uporabnik monster ni prijavljen
Gofljač
Prikazne slike uporabnika/ce monster
Član od: Jun 2003
Naslov: Dungeons
Sporočila: 53.365

ne motiš se ... so prva izbira, če izpolnjujejo pogoje, oh spet zakona kajneda!

ponavljam, skrbnik je začasna funkcija, častna in neplačana ...od skrbnika se pričakuje, da je relativno dobro orientiran tudi v zadevah prava. Ne zdaj, da je pravnik, ampak povprečno dobro splošno orientiran človek, ki bo znal pravice otrok smisleno razumeti in po potrebi tudi braniti ... skrbnik NI nadomestek staršev, roditeljska pravica lahko preide z bioloških staršev (zaradi smrti ali odvzema roditeljske pravice) spet trajno na posvojitelje in tam tudi ostane. Pika.
Staro 15.12.2007, 12:06
Gofljač

Danes 15.12.2007 imate v sobotni prilogi Dela odličen članek novinarke Sonje Merljak
Staro 26.12.2007, 17:09
kristi Uporabnik kristi ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2007
Sporočila: 15

No takole bom začela..do letošnjaga Julija nisem imela nikakršnih pripomb na CSDje,vendar lahko rečem da se je v zadnjem pol leta obrnil moj svet na glavo..
Čist na kratko-imam hčerko,ki ima 8let,očetovstvo urejeno,dogovor o plačilu preživnine narejen,le tega se ni izvrševalo,stikov z hčerko oče ni imel stikov ,seveda po svoji lastni želji..Še prej pa moram povedati,da je bila hčerka dana v rejništvo,po skupnem dogovoru,zaradi zaščite otroka pred agresivnim očetom,ki jo je on izvajal nad mano in seveda tudi nerojenim in kasneje rojenim otrokom.Vse lepo in prav,dokler se CSD ni odločil da očeta poišče-saj tudi naslova nihče ni vedel- razen seveda tistega,kjer je bil prijavljen in tudi pošto dobival od CSDja ,no in tako se gospod oče odloči priti na IPS in se gospod obnaša,kot da ni bilo nič..seveda zraven pripelje tudi gospo,ki se vtika povsod oziroma se obnaša,kot da ima vse pravice...
Kot prvo,hoče biti povsod zraven,na IPS ji preprečim,no kasneje se ONA zanima v bolnici o zdravstvenem stanju mojega očima,kar še ni dovolj napada mojo hčerko-da sploh ne govorim kako...
No jezi me to,ker njegova žena ni stranka v upravnem postopku in je lahko povsod zraven,kljub moji prepovedi(baje ji je dal mož pooblastilo,da je lahko vsepovsod zraven)
Ko kaj vprašam,zakaj jaz nimam besede pri tem oziroma zakaj mora biti ona zraven in ne more on sam povedati,mi rečejo samo-je pooblaščena...ima pravice
Ampak sedaj je pa ponovno tu še eno vprašanje:Zakaj pa potem moj mož ne more biti zraven???
V glavnem sprašujem se,kje so otrokove pravice in moje kot mati,saj je očitno sedaj oče na prvem mestu,kljub temu da je sam zapravil vse možnosti pri hčerki....
Staro 26.12.2007, 19:55
Gofljač

kristi ...na IPSu nima žena tvojega bivšega KAj početi ...tudi, če bi bila pooblaščenka/zagovornica NE, ker IPS ni ustna obravnava! Predlagam troje:
1. obvestiti direktorja/direktorico CSDja
2. hkrati obvestiti svet tvojega CSDja, ki je najvišji organ CSDja ... v roku enega meseca morajo odgovoriti, drugače nastopi molk organa
3. po potrebi obvestiti Ministrstvo in/ali Socialno inšpekcijo!

To je napačno ravnanje in ga je potrebno ustaviti.
Staro 25.01.2008, 00:38
Gofljač

že nekaj časa nič novega.

Kaj pravite o prenosu štipendij iz Zavodov za zaposlovanje na CSDje?
Staro 25.01.2008, 18:35
ponga Uporabnik ponga ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce ponga
Član od: Oct 2004
Sporočila: 2.970

Citat:
Objavil-a monster Prikaži sporočila
že nekaj časa nič novega.

Kaj pravite o prenosu štipendij iz Zavodov za zaposlovanje na CSDje?
Ha ha, monster, dobro vprašanje.
Ste CSDji že pripravili prostor za zdajšnje zavodske delavke da se preselijo k vam? In da se skupaj pripravite na "težke mesece" - julij, avgust in september.
Staro 25.01.2008, 20:34
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Nč ne pravmo...je to res?
Tudi Ziosove?
Staro 25.01.2008, 20:40
ponga Uporabnik ponga ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce ponga
Član od: Oct 2004
Sporočila: 2.970

Vse štipendije naj bi šle po novem zakonu ven iz zavoda.
Republiške (po novem zakonu - državne) na CSD, Zoisove pa na javni sklad.
To seveda piše na papirju, v praksi se meni osebno zdi to neizvedljivo. Javni sklad ima sedež le v LJ in kako bodo obdelali predloge iz cele Slovenije - ob dejstvu, da bo predlogov mnogo več, kot jih je bilo do sedaj - zaradi spremenjenih pogojev.

Značke
centri, delo, pripombe, socialno, vprašanja

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Informacije & vprašanja + pripombe iri Filmi 461 30.04.2014 00:45
CSD -centri za socialno delo (tragedija pri Grosuplju) SlovenskiSlavcek Slovenija 108 08.03.2007 08:15
vprašanja na intervjuju za delo kalin Gospodarstvo 124 01.08.2006 10:13

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:07.