Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Prikaži rezultate anket: S predvajanjem HD programov na PC nimam težav.
zelo se strinjam 4 25,00%
se strinjam 4 25,00%
delno se strinjam 3 18,75%
se ne strinjam 2 12,50%
sploh se strinjam 3 18,75%
Glasovalci: 16. V tej anketi ne moreš sodelovati

Odgovori

Orodja za teme
Staro 16.03.2009, 11:28
geekman Uporabnik geekman ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2009
Naslov: Dragomer
Sporočila: 69
Privzeto Re: VLC in HD programi

Citat:
Objavil-a toro69 Prikaži sporočila
Problem je v VLC H.264 decoderju, ki je integriran in ga ne moreš zamenjati s kakim drugim kot ffdshow, CoreAVC....
Z drugim codecom bi brez problema špilalo na starem Pentium 4 3.0 MHZ....

Trenutno iščem enostavno rešitev....

Prosim za objavo rešitve, če ti jo uspe najt

LP

Life is not a beeatch, it's only us faaking it.
Odgovorite s citatom
Staro 16.03.2009, 12:08
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Citat:
Objavil-a geekman Prikaži sporočila
@rock - kot kaže zdaj lahko gledaš HD jaz pa še vedno ne...mi lahko od a-ž opišeš kaj si naredil, sicer mam vista 32bit, ampak razlike ne bo.

Jaz sem že skoraj obupal, edino še na nekaj mašinah bom zadevo sprobal.
Samo zanimivo je da sem posnel HD kanale v .ts file z VLC(raw) in file dal kolegu, ki na t-2 gledat. Še vedno je problem v dekodiranju h264 z VLC in še vedno ne vem kako bi mu določil kateri drug kodek npr. ffdshow ali coreavc ali karkoli, ker jih mam že zdaj preveč na mašini... :D
Od A do Ž niti vem ne saj je šlo precej histerijsko, ko je blo kaj cajta klikakt. Odinštaliral sem vse kodeke in nazaj namestil le zadnji ffdshov mislim da ima datum 10.3.09. Kako VLC-ju dpovedat točno kter nameščen kodek naj rabi pojma nimam. Vključil sem le nastavitev naj uporabi zunanje kodeke. Zgleda da bo enkrat treba konkretno VLC forum in še kaj zraven prebrat!

Dejstvo je da se mi je nekaj fajn kregalo saj noben video ni bil v zadnjem času taprav. Vse se je nekaj zatikalo. HDAVC s kamere sploh nisem predvajat mogel z nobenim programom... Najbolj čudno mi je to da so se težave kar naenkrat začele in jih nikakor nisem uspel povezt z neko spremembo. Ko sem zamenjal gonilnik grafične pa je bilo samo še slabše.

Skratka čimmanj kodekov. Od K-lite sem pustil le player. Kaj mi sedaj ne bo delalo še nisem ugotovil. Sigurno pa se bo drugje pojavila težava, kot se je še vedno z le enim codecom.
Odgovorite s citatom
Staro 16.03.2009, 14:08
Novinec

@rock - hvala za info, ni kaj bom poskusil kot si opisal..pa upajmo..

na forumih VLC
pa vse kar sem našel govora o tem je zakaj VLCju ne uspe GPU podpora, in da kot kaže še nekaj časa to ne bo za pričakovat. Največ težav je namreč zaradi dveh CPU-jev na mašini, če bi VLC znal podpirat GPU se ne bi mi zaje..... s kodeki.

V glavnem tudi na VLC foruimh je razbrati težave s predvajanjem HD materiala v VLC, tudi z diska ali drugih medijev. Glavni razlog je omenjeni GPU, drugi pa izbira kodekov, ki jih VLC izbira(pod privzete).

Ko bom diplomiral iz tega shajsa boste lahko prepisali :D

Odgovorite s citatom
Staro 16.03.2009, 14:48
Frenky Uporabnik Frenky ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Frenky
Član od: Jan 2008
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 2.014

Mah, idealno bi bilo, če bi se dalo to lepo v Media Player Classic Home Cinema uštimat. Mislim SiolTV. S tem programom vse dela tako kot mora.
Odgovorite s citatom
Staro 16.03.2009, 23:13
Novinec

hah, nekdo bi se moral it malce reverse engineeringa pa na win mc backendu narest programček za nas nadebudneže hehe

Odgovorite s citatom
Staro 25.03.2009, 12:11
Novinec

Rečeno storjeno, sem s pomočjo kolegov našel reštev in sedaj gledam HD kanale kot se šika. V VLC je še nekaj nastavitev, poudarek je na tisti, ki sem jo označil.
Tam je default nastavitev na "nič" oz. "null", to nastavite na "vse" oz "all", shranite nastavitve in potem še restirajte mašino(priporočeno). Ne pozabite dobit zadnjo playlisto(glej na začetku foruma - Siol TV) in to bi moralo špilat, ker dela tudi na mojem laptop-u za katerega smo menili, da je preslab in tudi na slabši mašini je šlo z malce slabšo kvaliteto.
In še to: zraven omenjene nastavitve so še druge, če se z miško postavite nad opcijo se vam prikaže nekaj pomoči in s tem se lahko še poigrate, kar ne razumete pustite tako kot je, ker ne igra vloge.

in slikca:
http://www.facebook.com/photo.php?pi...&id=1034286658

Odgovorite s citatom
Staro 26.03.2009, 06:29
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Zanimivo! Tole res krepko razbremeni procesor ampak slika pa postane obupna! Na kakem manjšem monitorju 19-24" je verjetno še kar OK.
No če drugače na gre uporabna rešeitev a prav dolgo na ta način ne bo pomoje nihče TV-ja gledal.
Odgovorite s citatom
Staro 26.03.2009, 12:35
Novinec

Ja kvaliteta je slabša, ampak to vsaj meni ni tako pomembno, saj sem hotel vedeti le kako je s samo sinhronizacijo HD signala. Ker so kanali zgolj v testni fazi tudi nisem pričakoval, da jih bom lahko spremljal v realni kakovosti.

Sploh pa se mi ne zdi kakovost (za nekaj let še) kaj prida pomembna, ker je še vedno 75% materiala, ki se predvaja na takih programih, zgolj upscale-anega(posneto v SDI formatu in konvertirano v HD) in še to večinoma na 720p distribuciji.
Kompresija pa je na Siolu tako ali tako relativno nizka za HD(10-13Mbps).
Rezlika bi bila najbolj opazna Nat.Geo.HD tam je ves material visoke ločljivosti in resolucija je 1080i. Žal pa ga ni več. Na history HD je razlika med spremljanjem v živo(slabša slika) kot gledanje samega RAW posnetka istega programa.
VLC ima pač tu eno samo slabost, ne zna izkoristiti dveh jeder oz. CPU-jev in zato nekaj izgubiš na kakovosti pri gledanju v živo, posname pa še vedno super.
Ampak vsaj jaz sem zdaj zadovoljen, glede na to, da prej sploh nisem mogel gledat HD kanalov. Niti MelodyZen ni šel skoz.

Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
hd na pc, hd program, programi, vlc, zatikanje hd

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
§ Torrent strani in ostalo kar se tiče torrentov weha Računalništvo in internet 488 11.11.2010 09:35
programi za gledanje SiolTV dekoman SiOL TV 4 12.01.2009 15:18
kratki info o živalih vilivolcini Živalski svet 95 30.11.2008 15:24
SiOL TV programi zobarca SiOL TV 3 28.11.2008 16:50
programi "za odrasle" - koda iz navodil ne deluje sinner SiOL TV 3 22.12.2006 21:13

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:45.