Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 19.09.2008, 19:16
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139
Privzeto Re: pvc okna

Ne bom govoril o kvaliteti firme MIK, ker še nimam vgrajenih oken in stene, ampak cena je pa popolnoma enaka, če primerjam ponudbi MIK in AJM. Striže le za 20 EUR, s tem, da so pri MIKu upoštevali vse moje želje (če to lahko potrdim, bom zapisal po montaži), pri AJM so mi malce spremenili mere (v ponudbi) pri steni s čemer se nikakor ne morem strinjati.
Sem pa prepričan, da kake velike razlike med spodobnimi firmami ni ne v ceni, ne v materialu. Bolj problematični so ostali, ki vidijo enkraten dober zaslužek z veliko nižjo ceno in temu tudi primerno kvaliteto, predvsem dela! Material kot sem videl, imajo tako vsi skoraj ali popolnoma enak.
Tudi meni so sosedje, katerim je delal AJM pohvalili tako delavce kot izvedbo samo in so zadovoljni s končnim rezultatom. Ampak pač, odločili smo se za MIK, kaj bo, bomo pa še vidli.

Za kondenz ne verjamem, če bi lahko druga firma naredila kako drugače, če pa teče voda ob deževju v notranjost se pa ve kje je napaka. Skozi beton ali poden sigurno ne more priteči.

Sam te bojazni, da bi voda tekla v dnevno sobo zaenkrat še nimam, ker naša stena loči dnevno od balkona in je stena 1,5 m znotraj balkona. Kar pomeni, da dež nikakor ne bo mogel teči v dnevno, ker običajno ne pade niti v balkon. Bolj problematičen je lahko kondenz, kar pa je splošno znano za PVC vgradnjo. To pa je ponavadi zaradi prevelike razlike v absorciji toplotne/mraza v stikih različnih materialov.

Upam na najboljše, veliko je odvisno tudi od usposobljenosti in prakse ter zavzetosti izvajalcev dela. Tako, da zaenkrat na to temo nimam komentarja.
Odgovorite s citatom
Staro 20.09.2008, 13:16
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

@ vsemogočni ... želela sem ti samo povedati, kaj se zgodi tudi najboljšim firmam ...
sama sem pač izbrala drugo kot ti, pa to ni point ... le izkušnja drugih me je poučila, da sem pred podpisom pogodbe postavila kar nekaj konkretnih vprašanj ...

sicer pa jasno, tudi tebi vse najboljše ... saj gre konec koncev za velike denarje ...
Staro 20.09.2008, 16:08
Mojster

Hvala za želje, nikakor te nisem želel spraviti v aut, ampak le debatirati. Mogoče, malček nerodno, če je to to, se opravičujem.

Res je možno vse in dokler dela niso zaključena nikoli ne veš pri čem boš pristal. Vsekakor pa zanimive debate predvsem za take, ki jih taka in podobna dela še čakajo. Veliko lažje se je odločiti, če prebereš tukaj pohvale ali graje, kot da sam ugibaš, ali boš izbral prav ali se zaj....

Zato je moj namen vedno predebatirati in z debato kaj koristnega odnesti, ne pa koga spravljati v nič
Odgovorite s citatom
Staro 23.10.2008, 21:59
Mojster

No tkole. Danes se je zaključila dvodnevna montaža: 3 okna, ena stena v dolžini 4,5 m s štirimi elementi (tri fiksne plus balkonska vrata).
Ker ima stavba nekako "posrano" zeleno obleko (fasado), sva se odločila, da se izdela, na zunaj rjava barva elementov, znotraj bela, kar tudi paše, saj so stene znotraj v sobah v glavnem bele ali zelo svetle. Nekako čudno mi zgledajo okna sosedov, ki na tako barvo fasade vgradijo elemente tudi na zunaj v beli barvi.
Prišla sta dva izvajalca, prvi dan podrla steno, ki loči dnevno in balkon, nato pa zmontirala novo plastično, ter dva okna. Enega večjega in enega manjšega (manjši v kopalnici). Drugi dan, sta zamenjala še tretje okno, vse obrobila, prilagodila in finalizirala. Doma sva z opravljenim delom zadovoljna, vse pride po pričakovanju, oba sta se potrudila maksimalno. S tem, da so plastični deli ožji od prej lesenih, sem se dogovoril z izvajalcema, da tiste robčke okoli zaključene plastike pobarvam sam. Zelo sva zadovoljna z izvajalcema del, ki sta bila prijazna in pripravljena na pogovor ali raztolmačiti nekatera vprašanja. No, maltretirov ju nisem preveč, ker pač delo zahteva zbranost, ne moreš se jima stalno valjati pod nogami in biti "težek", kot to znajo biti nekateri. Edino smolo, ki sem jo imel, ta dva dneva izvajanja del sem bil, močno nahoden, tako da sigurno 15 ali več let ne. Zato sem se jima tudi kolikor se je le dalo umikal, da ju ne bi spravil v bolniško.
Skratka, delo zaključeno, zadovoljstvo na višku, čaka me le še ureditev prostorov, čiščenje, napeljave kablov, žic, malce barvanja zidu, sicer pa v tem delu tudi uživam.

Nazadnje uredil Vsemogočni : 23.10.2008 ob 22:01.
Odgovorite s citatom
Staro 28.10.2008, 12:14
niaa Uporabnik niaa ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1

Mi imamo AJM že 10 let, pa so kot nova.
Odgovorite s citatom
Staro 29.10.2008, 16:39
Mojster

Mi imamo pa doma staro mamo, k ima že 15 let umetne zobe, pa so še ko novi.

Nazadnje uredil Vsemogočni : 29.10.2008 ob 16:41.
Odgovorite s citatom
Staro 06.12.2008, 00:56
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Citat:
Objavil-a Barossa Prikaži sporočila
Pvc okna so se zelo izboljšala v nekaj letih, saj je to precej nova zadeva naprav lesu ali aluminiju. Z leti pa zbledi vsako okno oziroma plastika ali barva. Ali pvc, leseno barvano ali pa alu plastificirano...vse se enkrat postara. Za nobenega proizvajalca ne moreš reči, da je pa zares prvi in najboljši...
Dobro preveri njihove podatke ki jih dajo za proizvajalca teh prifilov s katerimi potem sestavijo okna ...kajti večina jih dobavlja iz Nemčije, tudi celo isto firmo...tko da bi ti lahko okna montirale tri firme, pa bi videl da imajo vbistvu isti material.
Vglavnem,upam da se boš dobro odločil in da ti bodo okna dobro služila.
Wrong pob...zdaj pa si naletel na enega, ki je delal na področju ekstruzije.

Plastična okna se niso izboljšala....gre za staro tehnologijo preko 50 let, kjer se mešanica pvc prahu in aditivov, lahko tudi končanih granulatov pod toploto ca. 180 stopinj C transformira v ekstrudorju v tekočo maso (plastično).

Samo obliko dobi okenski profil iz več delov orodja; prvotno iz dize na izhodu ekstrudorja (cona 4 ali 5), nato skozi kalibrirno orodje in še na koncu čez vakumske bane vse do izvleka.

Okenski profili so klasika 82 Sh D in Vicat 79 - 81 stopinj. Nič novega in nič fenomenalnega, da ne bo pomote. Izboljšanje bi bilo le v primeru, če bi dodali Alfa-San za povišanje natezne trdnosti materiala in Vicata, kar pa se v Sloveniji ne prakticira.

Ljudje v SI kupujejo tako staro tehnologijo, katera pa vsebuje le okoli 0.02 % težkih kovin po direktivah ROHs-a. S tem, da so "izdelovalci oken" le "konfekcionerji plastike" in ne delajo ničesar drugega, kot da kupujejo stroje za rezanje in varjenje plastike. To pa je zadeva, ki se da kupiti na sejmu plastike....recimo v Nürnbergu. Nič extra...Profile pa Slovenci res kupujejo na tujem...ampak nič več iz Nemčije....ampak z V Evrope, pa tudi Ukrajina je že zraven, ker je enostavno zadeva postala predraga.

Kateri so najboljši profili...tudi ne obstaja. Odvisno je od kvalitete izdelave konfekcionerja kako in kaj naredi okno. Kupiti steklo pri Reflexu pa tudi ni nobena umetnost....ampak eni očitno iz tako standardnega proizvoda res znajo narediti filozofijo.
Odgovorite s citatom
Staro 04.01.2009, 08:26
jaja3 Uporabnik jaja3 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2006
Sporočila: 67

"Bolj problematičen je lahko kondenz, kar pa je splošno znano za PVC vgradnjo. "

Mene pa zanima, kaj lahko naredim v zvezi s tem kondenzom, ce sploh kaj. Na polici se mi nabirajo cele luze vode, danes zjutraj pa se je ena celo prelila cez rob in namocila parket... Ali je res edina moznost stalno brisanje ?
Odgovorite s citatom
Staro 04.01.2009, 10:12
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547

Kondenz = vlaga v zraku v prostoru, ki se zaradi temperaturne razlike utekočinja na najbolj mrzlem delu prostora = steklu na oknu. Logična rešitev je, da ali zmanjšaš temperaturno razliko med notraj in zunaj ali izločiš vlago iz prostora, najboljše pa je uporabiti delno oboje + nekaj brisanja
Odgovorite s citatom
Staro 05.01.2009, 22:41
Mojster

Najprej, če se da ta del izolirati je to zelo Ok. V nasprotnem, pri nas zaenkrat nimamo nič vlage, res pa je, da je okno stalno odprto na oberlift. V tem mrazu ga zapremo le ponoči. Ampak to oberliftanje ne gre na račun močnejšega gretja, kajti radiator imamo stalno odprt le v kopalnici, v vseh drugih prostorih jih čez noč zapiramo, čez dan pa so odprti nekako manj kot na polovici, če sploh so. Tako, da že težko čakam, da bomo toliko enotni in montirali kalorimetre.

Verjetno ima tvoj monter oz. firma, ki je vgradila okna v tvoje stanovanje s tem kake izkušnje in kak dober nasvet. Pri nas imamo betonske stene pa zaenkrat o vlagi ne duha ne sluha. Sicer se trkam po lesu, da tako tudi ostane. Mogoče bi na tistem delu, spomladi ali ko se stena presuši (veliko zračenja) nalepili ali pluto ali stiropor, da se zmanjša kot je napisala že Katrin, prehuda razlika toplo/mrzlo.

V nasprotnem trenutno lahko narediš nek mali navidezni rob, tako da vodo spelješ v kot, tam pa nastaviš kako posodo in s police v posod kako plastično prozorno cevko ali kaj podobnega, da se voda preliva v posodo. In da ne bo zelo vidno. To boš laže spraznila vsake kvatre.

Če bi se sam ukvarjal s stiroporom, bi dal rajši nekoliko dražji stirodur ali nekaj podobnega, ker ima boljšo toplotno izolacijo. Čez pa lahko nalepiš ali ploščice ali kaj drugega. Tko da poizkušaj se izogniti cunji, ker vedno tisti hip, ko se pocedi voda, pa tudi ne moreš stati poleg in jo loviti.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
okna, pvc

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
strešna okna in obroba SloCop Dom in družina 3 19.03.2007 17:04

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:36.