Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 12.06.2006, 21:30
Jake Uporabnik Jake ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2006
Naslov: doma
Sporočila: 25
Privzeto Re: Nestrpnost med mladimi

Jaz si mislim, da ta 'nestrpnost' izhaja globje iz človeka. Dvomim, da je to le dolgočasje - mogoče tudi, bom pa povedal, kako jaz vidim zadevo

Mislim si, da je povezano z samo-ohranitvenim nagonom (če bi lahko temu sploh tako rekel). Nekdo se mora počutit ogroženega zaradi nekoga - od tod strah - morda sledi celo napad. Nekateri morajo v tem videt neposredno grožnjo in zato napadejo (da se branijo drugačnega, ki bi lahko prevzel njihovo 'pozicijo')

Zgornji odstavek bi lahko bil primer posameznikove patologije, vendar je agresija v vseh ljudeh - le da jo nekateri znajo sproščati konstruktivno, drugi manj

Drugi pogled, pa bi lahko bil ta, ki ga omenjate. V vsaki družbi, so najbolj obrekovani (v smislu družabnega pikanja z besedami) ekstremi. Biti drugačen in izstopati v množici pomeni ekstrem. Biti drugačen pomeni 'plavati proti toku' ne glede na 'liberalnost' današnje družbe. Družba pa rabi kosti
Staro 12.06.2006, 21:49
mertseger Uporabnik mertseger ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce mertseger
Član od: Apr 2006
Naslov: LJ City
Sporočila: 241

Ker debil...........
Staro 12.06.2006, 22:37
d3vil_b4b3 Uporabnik d3vil_b4b3 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d3vil_b4b3
Član od: Jun 2006
Sporočila: 105

Citat:
Objavil-a mertseger
Ker debil...........
Zaka pa debil?? Sej ma človek svobodo govora ....sicr pa poglej v SSKJ kdo je debil
Staro 13.06.2006, 09:23
ozayrus Uporabnik ozayrus ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce ozayrus
Član od: Sep 2001
Naslov: Looking for Vivid studio
Sporočila: 700

Citat:
Objavil-a Jake
Jaz si mislim, da ta 'nestrpnost' izhaja globje iz človeka. Dvomim, da je to le dolgočasje - mogoče tudi, bom pa povedal, kako jaz vidim zadevo

Mislim si, da je povezano z samo-ohranitvenim nagonom (če bi lahko temu sploh tako rekel). Nekdo se mora počutit ogroženega zaradi nekoga - od tod strah - morda sledi celo napad. Nekateri morajo v tem videt neposredno grožnjo in zato napadejo (da se branijo drugačnega, ki bi lahko prevzel njihovo 'pozicijo')

Zgornji odstavek bi lahko bil primer posameznikove patologije, vendar je agresija v vseh ljudeh - le da jo nekateri znajo sproščati konstruktivno, drugi manj

Drugi pogled, pa bi lahko bil ta, ki ga omenjate. V vsaki družbi, so najbolj obrekovani (v smislu družabnega pikanja z besedami) ekstremi. Biti drugačen in izstopati v množici pomeni ekstrem. Biti drugačen pomeni 'plavati proti toku' ne glede na 'liberalnost' današnje družbe. Družba pa rabi kosti

To da je agresivnost vrojena in namenjena ohranitvi sebe oz "obrambi" --old news. Prav tako o sporščanje agresivnosti... Problem pa je tukaj da gre za povezavo med agresivnostjo in nestrpnostjo. Vmešavanje ekstremov kot si jih ti se mi zdi nesmiselno, saj musliman, južnak, črnc ni ekstremen - ker ekstremen si zaradi produkta lastnih dejanj in ne zaradi rasne ali verske determiniranosti oz ker si se pač tak rodil. Zakaj družba ne mara drugačnih... Lahko spet govoriš o strahu pred nepoznanim, željami dominacije, potrebe po več vrednosti,...
Staro 13.06.2006, 10:55
Matjaz26 Uporabnik Matjaz26 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Matjaz26
Član od: Mar 2006
Sporočila: 109

Ko se bomo nehal ukvarjat s temi malenkostmi, ne bo vec tega t.i. problema. Jaz ga ne cutim posebno, mogoce ker nimam ful nekih predsodkov... nekaj jih vedno ostane.
Staro 13.06.2006, 11:39
lady_lucifer
Guest
Sporočila: n/a

jst pa vcas recem "siptar" ampak izkljucno v povezavi s sladoledom in slascicami, kar ma vse prej kot negativni pomen :D
Staro 13.06.2006, 11:55
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

dovolj je da se zarolaš malo po tem forumu in ti je čisto jasno, da je danes več kot preveč nestrpnosti ...

ta stari mislijo, da bodo z poniževanjem in zmerjanjem dosegli tisto, kar načeloma lepa beseda, mladina pa itak nima več meja ...
nikjer ... zato tudi ne v govoru, medsebojnih odnosih in drugje ...

ne kupujem zgodbic o priroreni agresivnosti, boju za obstanek in podobno ... ker če bi bilo to res, potem bi bilo že od nekdaj tako, pa ni ...
res je da so obstajali ljudje, ki so netili vojne, ampak ni v tem point ...
stvar je v tem, da ljudje ne znajo več potrpeti, da so nevzgojeni, da jim je veliko dovoljeno ... permisivna vzgoja, ko otroka ne smeš v nič siliti, je prinesla skrajnosti, ki jim starši niso več kos ...

tako so otroci neješči --- mislim, otrok ima prirojen čut za obstanek ... nekaj ur star se dere in dere dokler ga ne nahraniš, starši pa znajo to umetniško uničiti v prvem letu starosti ...
potem so nesocialni --- kakšen strokovni izraz za nevzgojenega otroka, ki nima postavljenih meja ...
zdolgočaseni --- jasno, saj se jim ni treba za nič več potruditi ...
izpostavljeni nasilnim igricam, reklamam in podobno ...

da ne govorim o filizofiji, da je vedno nekdo kriv ...
najbolj beden stavek mi je ... "če me ne sprejmeš takega kot sem, imaš ti težavo"...

a seveda ... eni bodo zoprni in agresivni, drugi jih bodo pa sprejemali ... nobene logike ...
eni lahko pol ure stojijo v merkatorju v vrsti, drugim se pa tooookkkk mudi ...
eni loh na mačkovi eno uro čakamo ... drugi bodo pa kričali na vse in vsakogar " ker noben nikjer nič ne dela "...

odraz gnilobe v družbi in nesposobnosti, da bi staršem in šoli vrnili to, kar jim pripada ... vzgajati otroke po načelu, da imamo pravice takrat, ko opravimo dolžnosti ...

Nazadnje uredil nattka : 13.06.2006 ob 12:04.
Staro 13.06.2006, 13:13
Novinec

Kar se nevzgojenosti tiče, se popolnoma strinjam. Brez mej, brez občutka, brez volje za trud - ker jim je vse prinešeno na pladnju.

Glede ekstremov sem pa mislil na npr. rave-like-maskote ki hodijo po mestu in "kričijo za pozornostjo". Poizkušam navezat problematiko napadnaja drugačnih - te žurerji so drugačni z vso pravico, ampak so prej tarče ljudi, ki radi sproščajo svojo energijo drugje kot bi jo morali in težijo okrog ljudem zarad svojih komplekosv manjvrednosti. V tem pogledu njihova rasa, vera in še kakšna druga opredeljenost nimajo pomena za potencialnega 'slabovoljneža' ki se ga bo lotil... dovolj je da izstopa iz črede
Staro 13.06.2006, 13:17
lady_lucifer
Guest
Sporočila: n/a

kaj pa recimo stara baba, k ji odstopis zic na troli, pa ti se hvala ne zna rect? ja, to je pa z mejami, z občutkom in z voljo in nic jim ni bilo prinesenega na pladnju
Staro 13.06.2006, 13:19
Novinec

To glede vrivanja in nestrpnosti ljudi pri vsakodnevnih opravilih, je pa prisotna tut med starimi. Sem doživel že pravi šok, ko se je stara mama vrinla pred mene - pa samo obrnil sem se stran, za novim artiklom - medtem ko je voziček ostal v vrsti. Nisem mogel verjet. Nekateri mislijo da z starostjo pridobivajo tudi nekešne 'starostne pravice' (zame je to čista aroganca in nič drugega)

No, ne rečem da so vredni spoštovanja, da ne bo pomote ampak predrznosti si pa ne dovolim tudi s strani starčkov ne. To sem dal gospej tudi jasno vedet, kar jo je popolnoma frapiralo - kar je čisto njen problem, kaj se pa vriva

Če bi me kdorkoli prosil, če lahko stopi pred mano iz tega ali onega razloga, bi to najverjetneje brez razmisleka dovolil vsakomur, kar se pa podtuhnjenega vrivanja tiče sem pa popoln nasprotnik

Značke
mladimi, nestrpnost

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:50.