Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 13.06.2006, 14:14
ozayrus Uporabnik ozayrus ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce ozayrus
Član od: Sep 2001
Naslov: Looking for Vivid studio
Sporočila: 700
Privzeto Re: Nestrpnost med mladimi

Citat:
Objavil-a Jake
Kar se nevzgojenosti tiče, se popolnoma strinjam. Brez mej, brez občutka, brez volje za trud - ker jim je vse prinešeno na pladnju.

Glede ekstremov sem pa mislil na npr. rave-like-maskote ki hodijo po mestu in "kričijo za pozornostjo". Poizkušam navezat problematiko napadnaja drugačnih
Če tko pogledaš je pa logično

Sam a je to kričanje za pozornost
Staro 13.06.2006, 16:10
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

Citat:
Objavil-a Jake
To glede vrivanja in nestrpnosti ljudi pri vsakodnevnih opravilih, je pa prisotna tut med starimi. Sem doživel že pravi šok, ko se je stara mama vrinla pred mene - pa samo obrnil sem se stran, za novim artiklom - medtem ko je voziček ostal v vrsti. Nisem mogel verjet. Nekateri mislijo da z starostjo pridobivajo tudi nekešne 'starostne pravice' (zame je to čista aroganca in nič drugega)

No, ne rečem da so vredni spoštovanja, da ne bo pomote ampak predrznosti si pa ne dovolim tudi s strani starčkov ne. To sem dal gospej tudi jasno vedet, kar jo je popolnoma frapiralo - kar je čisto njen problem, kaj se pa vriva

Če bi me kdorkoli prosil, če lahko stopi pred mano iz tega ali onega razloga, bi to najverjetneje brez razmisleka dovolil vsakomur, kar se pa podtuhnjenega vrivanja tiče sem pa popoln nasprotnik

jaz opozorim vsakega ki se vrine pred mene ... ne glede na starost ... samo način na katerega povemo je tisti, ki nas uvrsti med strpne ali ne ...
Staro 13.06.2006, 16:46
d3vil_b4b3 Uporabnik d3vil_b4b3 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d3vil_b4b3
Član od: Jun 2006
Sporočila: 105

Nestrpni niso samo mladi ampak nedvomno tudi veliko starejših, čeprav starejši ne pozvročajo pretepov in podobnih zadev. Lep primer nestrpnosti so nekateri arogantni profesorji v šoli, ki se brez trohice slabe vesti spravijo na kakšnega dijaka ki ima slabše ocene ali jim ni simpatičen in ga obtožujejo za stvari ki so popolnoma neresnične in jih 100% naredil (to sem videla na lastne oči) nato pa se še pretvarjajo da so žrtve neke zarote dijakov, ki je v bistvu ni nikoli bilo.
Menim da je bistvena razlika v tem, da nekateri mladi zaradi nestrpnosti prehitro "popenijo" in se začnejo izživljati nad popolnoma nedolžnimi.To niso samo romi al pripadniki drugih ras/ver ampak na žalost tudi (prepogosto) otroci iz socialno ogroženih družin, katerih revščina je vidna na zunaj.
Staro 14.06.2006, 00:32
Jake Uporabnik Jake ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2006
Naslov: doma
Sporočila: 25

Citat:
Objavil-a mertseger
Ker debil...........
ja, se tut jst sprašujem od kod pacjenti, k nimajo svojga mnenja razen bednih opazk, ki dokazujejo le to, da znajo brat... hmmm
Staro 14.06.2006, 09:30
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026

V bistvu, če govorimo o "južnjakih"..

A ste opazili, da so oni najbolj vidni in najbolj izstopajo ravno v Ljubljani in na Gorenjskem?

Ste že razmišljali zakaj?

A je to mogoče zato, ker so tamkajšnji Slovenci najbolj zadrti in nezaupljivi do vsega drugačnega in nikogar ne sprejemajo?

Ljubljančani (veliko njih) še drugih Slovencev ne marajo, torej sploh ni čudno, da imajo težave s priseljenci iz juga.
Staro 14.06.2006, 09:46
roxa Uporabnik roxa ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce roxa
Član od: Mar 2006
Sporočila: 2.201

največji problem južnjakov je neprilagodljivost...
Staro 14.06.2006, 09:50
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

nimam nobenih težav s priseljenci z juga ... dokler to ne postane izgovor za to, da vsako neumnost, ki se zgodi v bloku opravičujejo s tem ...
Staro 14.06.2006, 09:58
roxa Uporabnik roxa ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce roxa
Član od: Mar 2006
Sporočila: 2.201

Citat:
Objavil-a nattka
nimam nobenih težav s priseljenci z juga ... dokler to ne postane izgovor za to, da vsako neumnost, ki se zgodi v bloku opravičujejo s tem ...
jaz tudi ne...
drugo ker si pa napisala je pa del, zame, nerazvitih možganov, ki jih nekateri uporabljajo...pač folk je zaostal...tudi to je treba sprejeti...in spreminjati na način, ki ga je MDG že nekje omenil...
Staro 14.06.2006, 10:52
Njuška Trap Uporabnik Njuška Trap ni prijavljen
Živa zmeda
Prikazne slike uporabnika/ce Njuška Trap
Član od: Dec 2005
Naslov: Vila Čira-Čara
Sporočila: 1.144

Citat:
Objavil-a roxa
največji problem južnjakov je neprilagodljivost...

Ojoj.
Because, what's the difference?
Staro 14.06.2006, 10:53
Njuška Trap Uporabnik Njuška Trap ni prijavljen
Živa zmeda
Prikazne slike uporabnika/ce Njuška Trap
Član od: Dec 2005
Naslov: Vila Čira-Čara
Sporočila: 1.144

Citat:
Objavil-a Knez
V bistvu, če govorimo o "južnjakih"..

A ste opazili, da so oni najbolj vidni in najbolj izstopajo ravno v Ljubljani in na Gorenjskem?

Ste že razmišljali zakaj?

A je to mogoče zato, ker so tamkajšnji Slovenci najbolj zadrti in nezaupljivi do vsega drugačnega in nikogar ne sprejemajo?

Ljubljančani (veliko njih) še drugih Slovencev ne marajo, torej sploh ni čudno, da imajo težave s priseljenci iz juga.
V to smer sem tudi že jaz razmišljala - da gre pravzaprav za obrambni mehanizem, ne pa za "neprilagodljivost"...
Because, what's the difference?

Značke
mladimi, nestrpnost

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:50.