Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 17.10.2006, 10:21
Jakec Uporabnik Jakec ni prijavljen
Mojster
Član od: Mar 2004
Sporočila: 2.194
Privzeto Re: slovenska vojska

loooool, pa tut če nas napadejo?kaj pa bomo. dejte ga srat...vi nas boste rešili, seveeeeda (pol pa pride svizec)

jaz sem že rekel. vse neke generalčke pa polkovni in ostalo navlako ki nam samo na veliko cuza denar iz proračuna bi lepo ukinil.

pustil bi samo eno 15-20 lepih dečkotov z lepimi uniforamami in zglancanimi puškami. ti bi bili pa za razne sprejeme itd. samo da bi se pokazali, ajaaaa saj to že delate, samo zraven porabljate milijarde....
Staro 17.10.2006, 16:19
IceY Uporabnik IceY ni prijavljen
Moderator
Prikazne slike uporabnika/ce IceY
Član od: Jan 2003
Sporočila: 4.053

Sj a samo vojska porablja denar? Prosim te...
Staro 17.10.2006, 16:30
Soleil Uporabnik Soleil ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Soleil
Član od: Jan 2005
Naslov: Kransterdaam
Sporočila: 9.840

Citat:
Objavil-a Goody
Da ne bom limala linkov, pri vsaki kategorizaciji vojaka - profesionalni, prostovoljec in pogodbeni, ko se ti odpre meni, piše plačila: http://www.slovenskavojska.si/opk/vojak/placila.htm (za profesionalce) in ugodnosti ...
Plače so pa slabe! Torej gre folk v vojsko res zaradi veselja do dela?
Staro 17.10.2006, 18:32
Stric Matic Uporabnik Stric Matic ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2003
Sporočila: 47

Citat:
Objavil-a Jakec
loooool, pa tut če nas napadejo?kaj pa bomo. dejte ga srat...vi nas boste rešili, seveeeeda
...hipiji in bodoči kolaboracionsti definitivno ne

...podoben odnos do odpora so imeli komunisti in LDSovci leta 91, in če je takratna TO s policijo lahko nevtralizirala (ne premagala) JNA, lahko sedanja redna vojska mirno opravi z nekajkrat večjim navalom... sploh ni primerjave.

seveda pa, za nepoučene, naborništvo ni dokončno ukinjeno, v primeru povečane ogroženosti se naborništvo znova vpostavi zaradi česar se še vedno vodi tudi vojaška evidenca, tako da kdorkoli že Gruzija, Mars, Turkenistan ali Kajmanski otoki, vsi smo lahko veseli da nas ne napadejo... če pa že, je*at ga, jst se bom znajdu...

Nazadnje uredil Stric Matic : 17.10.2006 ob 18:37.
Staro 17.10.2006, 20:52
SVNarmy Uporabnik SVNarmy ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 15

Citat:
Objavil-a snežko
kdo nas bo pa napadel??? azedžarbanci?? gruzijci al vesoljci??

eno pametno stvar smo že naredili, ko smo vojsko naredili profesionalno. sedaj je treba samo še spraviti to na minimum pa bodo zelo v redu. začeli bi lahko z zniževanjem vojaškega proračuna vsako leto 10% dol pa bo.
ne pa da nabavljamo celga hudiča kolesnikov in sedaj še transportna letala.... ko da bomo šli mi v napad...
Ljudje kot si ti,seveda ne opazijo, kaj se dogaja 400 - 500 km od nas, imajo kratek zgodovinski spomin... Prav zaradi takšnih kot si ti, bi jaz rad videl, kaj bi se zgodilo tisti trenutek, ko bi ukinili vojsko. Ti boš rekel - seveda nič. Jaz se bom umaknil nekam, kjer bom lahko zaščitil svoje interese. Tebi je tako vseeno, kaj se dogaja. Glavno da imaš svoj forum.
Mislim, da sem že nekje na drugi strani napisal, da je debata nekoliko čudna. Kar nekam tja v tri dni, samo, da se piše. Nekoga je zanimala plača in pogoji, sedaj smo že na tem, da je vojsko treba ukiniti. Tovrstna komunikacija je seveda brez veze.
Da bi razumeli, zakaj sodobna država potrebuje lastne oborožene sile, ki jih je potrebno povezati v nadnacionalne, regionalne koalicije, je treba vedeti nekaj več, kot vsake toliko cajta prebrati Direkt in nakladati na forumu. Drugače sem pa tudi jaz za to, da ukinemo vojsko in verjamem, da jo bomo tisti trenutek, ko bo družba na takšni razvojni stopnji, da bomo imeli le šole in zdravstvo, vse ostalo (policija, dacarji, upravni organi....) pa ne bo potrebno, saj bomo vsi tako pošteni, da bomo skupne zadeve urejali, ne da bi nam kdo poslal položnice.
Citat:
Objavil-a Jakec
loooool, pa tut če nas napadejo?kaj pa bomo. dejte ga srat...vi nas boste rešili, seveeeeda (pol pa pride svizec)

jaz sem že rekel. vse neke generalčke pa polkovni in ostalo navlako ki nam samo na veliko cuza denar iz proračuna bi lepo ukinil.

pustil bi samo eno 15-20 lepih dečkotov z lepimi uniforamami in zglancanimi puškami. ti bi bili pa za razne sprejeme itd. samo da bi se pokazali, ajaaaa saj to že delate, samo zraven porabljate milijarde....
Take polpisneme tičke pa si prav predstavljam; nagnjenje je očitno, kaj bi še želel, zglancani pendrek?
Staro 17.10.2006, 21:49
Stric Matic Uporabnik Stric Matic ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2003
Sporočila: 47

Citat:
Objavil-a SVNarmy
Ljudje kot si ti,seveda ne opazijo, kaj se dogaja 400 - 500 km od nas, imajo kratek zgodovinski spomin... Prav zaradi takšnih kot si ti, bi jaz rad videl, kaj bi se zgodilo tisti trenutek, ko bi ukinili vojsko. Ti boš rekel - seveda nič. Jaz se bom umaknil nekam, kjer bom lahko zaščitil svoje interese. Tebi je tako vseeno, kaj se dogaja. Glavno da imaš svoj forum.
Mislim, da sem že nekje na drugi strani napisal, da je debata nekoliko čudna. Kar nekam tja v tri dni, samo, da se piše. Nekoga je zanimala plača in pogoji, sedaj smo že na tem, da je vojsko treba ukiniti. Tovrstna komunikacija je seveda brez veze.
Da bi razumeli, zakaj sodobna država potrebuje lastne oborožene sile, ki jih je potrebno povezati v nadnacionalne, regionalne koalicije, je treba vedeti nekaj več, kot vsake toliko cajta prebrati Direkt in nakladati na forumu. Drugače sem pa tudi jaz za to, da ukinemo vojsko in verjamem, da jo bomo tisti trenutek, ko bo družba na takšni razvojni stopnji, da bomo imeli le šole in zdravstvo, vse ostalo (policija, dacarji, upravni organi....)...
misliš na taki stopnji kot Danska, Norveška in Nizozemska leta 1939
...ali Francija ki je šla po isti poti v 30ih letih, ko je razorožila pol svoje armade in nehala posodabljati ostalo polovico ... vse to z fenomenalno neizvirnim argumentom da jih tako ali tako nihče ne bo nikoli napadel, tako kot nihče nikoli ni niti pomislil da bi napadel Tibet.
brez apokaliptičnosti, ampak kdo bi si mislil da se zunanje-politične razmere sem ter tja celo spremenijo... mogoče ne v letu ali dveh ampak čez dvajste trideset, pa vseeno... predaleč v prihodnosti za mnoge, ki komaj dohajajo sedanjost
Staro 17.10.2006, 22:04
zverina Uporabnik zverina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce zverina
Član od: Jun 2005
Naslov: Out of Nowhere
Sporočila: 1.664

Citat:
Objavil-a SVNarmy
Da bi razumeli, zakaj sodobna država potrebuje lastne oborožene sile, ki jih je potrebno povezati v nadnacionalne, regionalne koalicije, je treba vedeti nekaj več, kot vsake toliko cajta prebrati Direkt in nakladati na forumu. Drugače sem pa tudi jaz za to, da ukinemo vojsko in verjamem, da jo bomo tisti trenutek, ko bo družba na takšni razvojni stopnji, da bomo imeli le šole in zdravstvo, vse ostalo (policija, dacarji, upravni organi....) pa ne bo potrebno, saj bomo vsi tako pošteni, da bomo skupne zadeve urejali, ne da bi nam kdo poslal položnice.

Take polpisneme tičke pa si prav predstavljam; nagnjenje je očitno, kaj bi še želel, zglancani pendrek?
zakaj te tako zglancani pendrek impresionira?
Staro 18.10.2006, 00:13
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.065

Citat:
Objavil-a roxa
tretje leto ga že ni več
100% ne vsaj na vstopu ne...menda je kasneje ko si že not in streniran 3200m teka
a cooperja ni? sramota! verjetno zato, ker ga noben ob sprejemu ni mogel pretečt v določenem času... (nič čudnega, mi je vse jasno, ko gledam to našo "vojsko")...
Staro 18.10.2006, 10:07
roxa Uporabnik roxa ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce roxa
Član od: Mar 2006
Sporočila: 2.201

Citat:
Objavil-a Soleil
Plače so pa slabe! Torej gre folk v vojsko res zaradi veselja do dela?
mah...sploh ni tko kot pravijo oziroma obljubljajo
Staro 19.10.2006, 17:03
IceY Uporabnik IceY ni prijavljen
Moderator
Prikazne slike uporabnika/ce IceY
Član od: Jan 2003
Sporočila: 4.053

Evo dons so me klical, da sm sprejet v vojsko :D se datum cakam

Značke
slovenska, vojska

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:32.