Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 10.11.2006, 13:20
VR3 Uporabnik VR3 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce VR3
Član od: Mar 2006
Sporočila: 223
Privzeto Re: test z mikrowalovno pečico?

Citat:
Objavil-a lila5
Seveda lahko daš noter hrano v zaprti posodi......seveda ne iz kovinskih materialov......folijo pa moraš prej preluknjati......
ne mislim tistih jedi, ki jih kupiš prekrite s folijo in so namenjene pripravi v mikrovalovki - ampak v plastični posodi s pokrovom, npr. skuhaš golaž v večji količini, daš v male posodice in zamrzneš. potem ko odtajaš v mikrovalovki moraš dat sam posodico, brez pokrova. vsaj tako piše v navodilih od moje mikrovalovke. da slučajno kej ne eksplodira...
Staro 10.11.2006, 13:25
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Citat:
Objavil-a VR3
ne mislim tistih jedi, ki jih kupiš prekrite s folijo in so namenjene pripravi v mikrovalovki - ampak v plastični posodi s pokrovom, npr. skuhaš golaž v večji količini, daš v male posodice in zamrzneš. potem ko odtajaš v mikrovalovki moraš dat sam posodico, brez pokrova. vsaj tako piše v navodilih od moje mikrovalovke. da slučajno kej ne eksplodira...
Če piše v navodilih od mikrovalovke potem pač ne pokrivaj.....jaz običajno pokrijem s steklenim pokrovom.....da se pečica ne pošprica......
Staro 10.11.2006, 13:42
Pripravnik

mislim da s steklenimi ni problem, ker ni čisto fiksno zaprto. pri plastični posodi pa lahko pritisk v posodi preveč naraste in kar naenkrat BUM... isto po moje velja flaško če bi bila fiksno zaprta s plastičnim pokrovčkom z navojem.
Staro 10.11.2006, 13:50
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Pa pokrij zamrznjen golaž tudi s takim pokrovom, da ni fiksno zaprto......
Staro 10.11.2006, 13:55
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234

Citat:
Objavil-a VR3
Pokrov je sicer lahko, ampak mora biti tak poseben, prav zato narejen pokrov-zvon, ki pa ne zapira posode neprodusno.
Staro 10.11.2006, 14:17
Pripravnik

snickers je spraševal kaj se zgodi če segrevaš zaprto flaško, pa sem hotela samo pripomnit da se ne segreva fiskno zaprtih jedi v mikrovalovki...

lahko pa poskusi, pa naj sporoči a je moral kupt novo mikrovalovko.

Nazadnje uredil VR3 : 10.11.2006 ob 14:19.
Staro 10.11.2006, 14:26
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234

Citat:
Objavil-a VR3
snickers je spraševal kaj se zgodi če segrevaš zaprto flaško, pa sem hotela samo pripomnit da se ne segreva fiskno zaprtih jedi v mikrovalovki.. .
Odgovor je odvisen od materiala tega pokrova. Zato pa sprasujem Snikersa iz cesa je pokrovcek. Ce je plasticen, ga bo samo dol vrglo. Ce pa je kovinski, bo pa najmanj se nekaj iskrenja preden ga bo dol vrglo in ce ne bo pred tem mikrovalovka "crknila".
Staro 10.11.2006, 15:40
San-Sen Uporabnik San-Sen ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce San-Sen
Sporočila: 11
Smile Re: test z mikrowalovno pečico?

Če je v flaški sok... če bi uspel dost pogret, bi flaša verjetno počila, pa še pokrovček bi imel za svetlobne efekte z iskricami. Sicer pa so za iskrice dovolj že kakšne zlate (in ostale kovinske) obrobe na krožnikih in skodelicah...

Hehe.. snickers.. najdi si kakšno staro cheap mikrovalovko in eksperimentiraj - npr. v garaži. Če daš CD notr in nastaviš na ful za par sekund, dobiš super light-show (zaradi aluminija v cdju); sam če pretiravaš zgori in ornk smrdi
Staro 10.11.2006, 16:30
SloCop Uporabnik SloCop ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce SloCop
Član od: Mar 2004
Sporočila: 2.684

A je kakšen junak ki si upa dat v mikrovalovko kurje jajce in jo dat na 800 za pr minut?

Me prov zanima kaj bi blo... bi probal doma pa ne bi rad potem cel dan čistil zadeve
Staro 10.11.2006, 17:14
snickers Uporabnik snickers ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce snickers
Član od: Dec 2005
Sporočila: 103
Question Re: test z mikrowalovno pečico?

ja kakšna flaška??!
Steklena, pokrov pa ne vem a je kovina, aluminij...al kaj. Stari kot da nikoli niste slišal za pijačo fructal, pa ravno tako sem zbral za katero sem bil 100% d boste poznal. V gostilni ko naročiš jagodni sok, dobiš tako majhno modro flaško s sokom....
kot se mi je zdelo...nobody knows...:O

Značke
mikrowalovno, pečico, test

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:53.