Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 25.08.2014, 23:20
luros Uporabnik luros ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2014
Sporočila: 2
Privzeto linksys router po menjavi modema ne dela

Pozdravljeni!

Pred 3 tedni nam je stari modem crknil in dobili smo novega Sinope 568 +R4.

Takrat se bil ravno na dopustu zato nisem bil prisoten pri menjavi. Na stari modem smo imeli priklopljen linksys router WRT54GL. Po menjavi modema pa so se začele težave.

Router enostavno ni omogočal vzpostavitve povezave z internetom. Signal je bil, naprava se je uspešno povezala, interneta pa ni mogla uporabljati. Nato sem kontaktiral siol pomoč in skupaj smo zamenjali povezavo modema in routerja na način da router deluje kot switc. Stvar je delovala natanko en večer!

Nato so sledili ponovni klici na siol pomoč, kjer so nam zatrjevali da je vse OK (trikrat!).

problem je tudi v sami liniji, ki večkrat na dan pade. Nato sledi resetiranje modema in stvar spet deluje.

Da pa je stvar še bolj čudna pa naslednje. Na linksysov router se uspešno povezujem preko prenosnega računalnika, ki nima noben težav pri povezavi. Na ostalih mobilnih napravah (telofi in Ipad) pa se povezava vzpostavi vendar interneta ni možno uporabljati.

V kolikor želim spreminjati nastavitve routerja moram biti izredno hiter, saj se mi stran 192.168.1.1 zruši po cca 30 sekundah. Če želim ponovno vstopiti moram vedno znova resetirati router.

Potrpljenje me res mineva in ne vem več na koga se obrnit. (razmišljam celo da bi zamenjal ponudnika interneta saj tako nima smisla da dvojno plačujem (siolu in mobitelu))

Prosim za kakšen dober nasvet!

lp
Odgovorite s citatom
Staro 26.08.2014, 09:50
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: linksys router po menjavi modema ne dela

Probaj dati router na drug rang. 192.168.0.1. Morda se kaj "tepe".
Ko je ob preklopu na VDSL2b menjal modem me je tehnik spraševal na katerem IP imam ruter, da bo modem nastavil na drug rang. ?? Zakaj točno se je šlo se ne spomnim več.
Staro 26.08.2014, 09:58
l0jzi17 Uporabnik l0jzi17 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 109

"luros"

Probaj tole saj je pri meni zadeva potem delovala brez kakršne koli težave.

Nastavitve za linksys wrt54gl !!!

-Automatic confugartion dchp je ena varjanta
1. Damo na automatic confugartion dhcp, ip na 192.168.2.1 timezone na greece(ker slovenije ni na spisku) !!!
2. Gremo na Mac adress clone prvo klik na clone Your Pc mac potem klikknemo na enable in shrani !!!
3. Gremo na status- kliknemo na dhcp realese počakamo 20 sekund in potem še dhcp renew in počakamo 20 sekund in internet in wifi ti mora sedaj delati brez problema kar še pa tiče siola padanja linije pa kar znor pa ti nej zrihtajo tako kot mora bit.

- PPPoe je druga varjanta
1. damo username pa password od telekoma spremenimo ip na 192.168.2.1 timezone na greece
2. gremo na status pa kliknemo na connect !!!

LP

Nazadnje uredil l0jzi17 : 26.08.2014 ob 10:07.
Odgovorite s citatom
Staro 26.08.2014, 13:23
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 852

Če želiš mi lahko pišeš na ZS in poizkusiva zadevo urediti preko TW.
Odgovorite s citatom
Staro 26.08.2014, 21:10
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.556

Predvsem je odvisno kako je nastavljen sam router. Ali je nastavljen, da pridobi internet po DHCP-ju ali vzpostavlja PPPoE sam? Glede na opisane težave z linijo bo najbolje, da nam posreduješ na ZS podatke in opis težav, tako da malce bolj podrobno preverimo zadeve.

lp Mitja
Staro 26.08.2014, 23:55
luros Uporabnik luros ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2014
Sporočila: 2

Živjo,

hvala za nasvete, vendar zadeve ne morem popraviti. Enostavno je nemogoče spreminjati nastavitve routerja saj se ob poskusu preklopa med zavihki (status, basic, network, time zome...itd) stran izkopi (me zabriše ven) ponovni vstop na stran ni več mogoč dokler ne resetiram routerja in zgodba se ponovi. l0jzi17 hvala za navodila ki jih pa žal ne morem aplicirat na mojem primeru. Prišel sem do spremembe IP-ja, (192.168.2.1) vendar me stran opozori da IP ni v rangu dovoljenih. Nato pa me zabriše ven

Sicer imam nastavljeno da router pridobi internet po DHCP-ju.

Res se mi zdi vse skupaj zelo čudno zakaj se PC poveže preko WI FI povezave, telefoni in tablice pa ne?????

Mitja, pošljem podatke.....

lp
Odgovorite s citatom
Staro 27.08.2014, 07:26
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 852

Ponastavi usmerjevalnik na tovarniške nastavitve. Tako ven te ne sme metati pa če je pred njim direktna povezava v NASO. Ali je okvarjen ali pa je kaj zablokiral, ...
Odgovorite s citatom
Staro 02.09.2014, 22:13
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580

Morda ga ven meče, ker ima na Modemu Sinope IP 192.168.1.1, na routerju, ki ga uporablja kot Acess point, če sem prav razumel, pa prav tako 192.168.1.1

Spremeni ip v routerju v npr. 192.168.1.10
Še prej izklopi povezavo med modemom in routerjem in bodi priklopljen samo na router in te ne bi smelo metati ven ob spremembi, potem pa poveži vse skupaj nazaj.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
dela, linksys, menjavi, modema, router

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Internet ne dela tudi po zamenjavi modema meniskus Tehnična pomoč 7 26.06.2010 23:30
Nastavitev routerja Linksys WRT54GC? pk Tehnična pomoč 2 05.07.2009 21:53
Internet ne dela lp1 Računalništvo in internet 22 26.03.2008 18:32
Kaj je tole naredil Podobnik? Mad Gandhi Slovenija 115 30.03.2007 12:15
Sagem kot router, ne dela povezava agolavsek Tehnična pomoč 2 17.12.2006 21:15

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:44.