Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 15.12.2007, 19:42
clutch Uporabnik clutch ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 95
Privzeto Re: Nesposobnost odprave napak in neuporabnost tehnične pomoči SiOL

IP telefonija je tudi s trenutno SiOLovo opremo zanesljiva.. ce ce ce in ce...

Nihce pa ne more primerjat IP telefonije z ISDN ali PSTN telefonijo... Zanesljivost slednjih je na precej visjem nivoju, glede na to, da gre za prakticno namensko zadevo.
Odgovorite s citatom
Staro 23.02.2008, 00:18
sioluser Uporabnik sioluser ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce sioluser
Član od: Feb 2006
Sporočila: 11

Tale del foruma je pa obetujoč...verjetno bo sčasoma postal eden bolj obiskanih delov foruma - glede na stalno nedelovanje.....
Odgovorite s citatom
Staro 23.02.2008, 06:18
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Takele teme pridejo in grejo. So kot veter.
Odgovorite s citatom
Staro 23.02.2008, 11:53
arjad Uporabnik arjad ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 38

Da, če jih SIOL ne bi sproti krmil.
Odgovorite s citatom
Staro 23.02.2008, 13:17
Babi2 Uporabnik Babi2 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Babi2
Član od: Dec 2007
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 555

Saj ne vem ali je tole za jok ali za smeh ...
Danes sem poklicala tako imenovano tehnično pomoč, da bi jih vprašala, kdaj naj bi se vrnil program Phoenix, za katerega vem (pa ne samo jaz, zapisano je bilo tudi že na forumu), da ne dela že kakšna 2 tedna.

Po približno 20-minutnem čakanju na liniji (sem pa vztrajna, kajne), se je oglasil siolovec, ki sem mu povedala, da bi končno že spet rada gledala Phoenix, če so že ARD ukinili, pa se je začudil "a vam že VES DAN ne dela?" Grrr ... Pa saj to ni res ....
Staro 23.02.2008, 13:55
tiny Uporabnik tiny ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2008
Sporočila: 25

Citat:
Objavil-a JakaZvan Prikaži sporočila
Pišem z razlogom obvestiti ostale uporabnike oz. vsaj tiste, ki berejo te strani o nesposobnosti delavcev SiOL-a.

Naj na hitro opišem zgodovino mojih težav z ADSL SiOL priključkom.

Sem dolgoletni naročnik, do nekaj mesecev nazaj je stvar delovala dokaj ok, razen da je bilo potrebno vsake toliko časa (1-10 krat na teden resetirati modem).

Pred nekaj meseci sem vseeno prosil za menjavo modema. Tehnik je prišel, zamenjal modem, ni ga preizkusil. Modem ni deloval. Po ponovni prijavi napake je ponovno prišel, zamenjal modem, vendar po tem ni več deloval telefon. Menda je naredil začasno prevezavo za internet na centrali. Čez nekaj časa je Telekom usposobil telefon, potem ni več deloval SiOL ADSL. Menda je bila potrebna ponovna prevezava, ki je bila tudi urejena in kasneje je ADSL deloval.

Kasneje se je začela na modemu prižigati rdeča lučka za alarm - modem ponovno zamenjan.

Čez nekaj časa so se spet pojavile težave, približno (po mojih zapiskih) 8x na dan je prihajalo do prekinitve prenosa podatkov, za nekaj sekund, ravno dovolj da so aplikacije zaznale prekinitev in so izgubile povezave s strežniki.

Po ponovni prijavi napake, je tehnik ugotovil da je zanič modem in ga je zamenjal. Dva dni je vse delovalo ok. Po dveh dneh je bilo stanje spet enako - izgube prenosa kot sem opisal v prejšnjem odstavku. Še dva dni kasneje (danes), so se težave povečale do stopnje neuporabnosti: WAN povezava pade po 10s do 1minute prenosa podatkov (lučka WAN na modemu kar ugasne). Napaka prijavljena.

Še kratek komentar načina odprave napake delavcev SiOL. Klic na tehnično pomoč je zgolj možnost prijave napake, ki jo tehnična služba (če ji lahko tako rečemo) posreduje terenskemu tehniku (če mu lahko tako rečemo). Tehnična pomoč, ki je na voljo po telefonu, torej v primeru okvare, ki ni povezana z naročnikovo opremo, nima nobene možnosti naročniku pomagati pri vsaj analizi okvare. Delno najbrž tudi zaradi zastarele opreme - Callisto 821+, do katerega nimajo dostopa.

Kar se tiče terenske tehnične službe. Po vsaki prijavi napake, tehnik pokliče v roku nekaj dni do enega tedna, seveda mu je potrebno ponovno razložiti težave, po tem zamenja modem in gre. Vsakič dobim enak modem - drug rabljeni Callisto 821+, stanje pa se ne izboljša. Po štirih menjavah modema, laično sklepam da ni težava v modemu.

Naj še dodam da je moja računalniško komunikacijska oprema izpravna, povezava je bila preizkušena na moji različni opremi, mrežnih karticah in usmerjevalnikih.

Jaka Žvan
No, pa sem se se jaz odlocil da se na forumu postokam. Imel sem istre probleme kot ti. Povezava se v bistvu ni prekinila samo prenos je padel prakticno na 0Bit/s in pingi so se zgubljali. Mislim, da so bili 3 ali 4krat pri meni. Tezave sem opazil lanjsko leto okoli oktobra. Takrat sem imel se ADSL narocnino 1Mbit/256Kbit.
2x so zamenjali modem in nekaj testirali s centralo. Takrat je za njih vse delalo. Pac takrat ni prislo do tezav.

Ker je bila v mesecu Januarju akcija za nove pakete sem se odlocil da preklopim na optiko. IP telefon, Kabelska TV + 20/20 Mbit pod. prenos. Tezave niso prenehale. Moja oprema dela brezhibno saj sem jo veckrat stestiral in uporabljal razlicne racunalnike za dostop.

Pri prenosih znamenite http://file.siol.net/TEST_DOWNLOAD.zip datoteke se vcasih zadeva zatakne. Prenos pada do 20Kbit ali pa se bolj. Vse to na optiki! Ni mi jasno al majo zanic opremo v centrali ali pa so prodali toliko inet paketov, da jim pipa vec ne zdrzi. Malo zoprno ko hoces doma postavljati streznike.
Motece je ze pri web surfanju, ircanju, ipd kaj sele da bi postavil kaksen web/mail/ streznik.

A se komu od tehnicne sanja kje bi lahko bil problem?
Odgovorite s citatom
Staro 24.02.2008, 14:20
Ronin.si Uporabnik Ronin.si ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 1

Nevem zakaj, ampak vse bolj imam občutek, da se jim j*** za stare stranke. Sam sem naročnik Siol ADSL od dne ko je bil priklop v našem kraju možen. Stvar je delovala super, dokler ni prišel ADSL2+, katerega uporabniki imajo očitno prednost. Pri meni je zelo moteče nihanje v odzivnosti, tako je v nekem trenutku ping na www.siol.net (in še nekaj drugh strani) med 25 in 35, medtem ko pridejo termini ko ne pade pod 130, poleg tega pa se precej poslanih paketkov tudi izgubi. Lep primer tega je, da s kolegom živiva dobrih 50m narazen, pred časom je nadgradil ADSL v ADSL2+. Tako je v teh problematičnih terminih razlika med pingom na isto stran med mano in njim tudi za 100 in več.
Stvar sem že prijavil, njihov tehnik je prveril linijo, a ni našel ničesar (žal me ni bilo v času njegovega testiranja doma, da bi videl če je bil sploh problem v tistem trenutku).
Od bivšega uslužbenca telekoma sem izvedel, da so vsaj v njihovem okrožju imele centrale po dva razdelilca (kako se jim točno reče ne vem na pamet). En je bil iz časov ADSL in en ADSL2+. Problem naj bi bil, da imajo direktivo, da se vsi osnovni priključki (1mega linija, brez TV) priklapljajo na star razdelilec, ki pa pri polni zasedenosti ni niti približno sposoben vzdrževati kvalitetne storitve.
Odgovorite s citatom
Staro 24.02.2008, 14:53
Novinec

Citat:
Objavil-a Ronin.si Prikaži sporočila
Nevem zakaj, ampak vse bolj imam občutek, da se jim j*** za stare stranke. Sam sem naročnik Siol ADSL od dne ko je bil priklop v našem kraju možen. Stvar je delovala super, dokler ni prišel ADSL2+, katerega uporabniki imajo očitno prednost. Pri meni je zelo moteče nihanje v odzivnosti, tako je v nekem trenutku ping na www.siol.net (in še nekaj drugh strani) med 25 in 35, medtem ko pridejo termini ko ne pade pod 130, poleg tega pa se precej poslanih paketkov tudi izgubi. Lep primer tega je, da s kolegom živiva dobrih 50m narazen, pred časom je nadgradil ADSL v ADSL2+. Tako je v teh problematičnih terminih razlika med pingom na isto stran med mano in njim tudi za 100 in več.
Stvar sem že prijavil, njihov tehnik je prveril linijo, a ni našel ničesar (žal me ni bilo v času njegovega testiranja doma, da bi videl če je bil sploh problem v tistem trenutku).
Od bivšega uslužbenca telekoma sem izvedel, da so vsaj v njihovem okrožju imele centrale po dva razdelilca (kako se jim točno reče ne vem na pamet). En je bil iz časov ADSL in en ADSL2+. Problem naj bi bil, da imajo direktivo, da se vsi osnovni priključki (1mega linija, brez TV) priklapljajo na star razdelilec, ki pa pri polni zasedenosti ni niti približno sposoben vzdrževati kvalitetne storitve.

Jaz mam obcutek, da je problem veliko vecji. Sam sem tudi stara stranka. Vec ko 7 let ce se ne motim. Nedavno sem presaltal na optiko 20/20Mbit, ker se mi ni dalo vec klicat na 0801000 in ukvarjat z tehniki, ki menjavajo modeme.

In ves kaj. Problem je se vedno aktualen. Vcasih se mi podrejo IRC povezave zaradi predolgega pinga. Download pade na par kilobitov. WHAT THE ****?
Odgovorite s citatom
Staro 24.02.2008, 21:01
Novinec

Tole spodaj je download iz enega boljsih streznikov na internetu.
Naj vas opomnim da sem narocnik paketa 20/20Mbit na optiki.
Poglejte si hitrost prenosa!

--------------------------------------------------------------------------
$ wget http://www.kernel.org/pub/linux/kern...-2.6.24.tar.gz
--13:00:15-- http://www.kernel.org/pub/linux/kern...-2.6.24.tar.gz
=> `linux-2.6.24.tar.gz'
Resolving www.kernel.org... 204.152.191.5, 204.152.191.37
Connecting to www.kernel.org|204.152.191.5|:80... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
Length: 59,078,927 (56M) [application/x-gzip]

0% [ ] 436,009 15.47K/s ETA 47:01
Odgovorite s citatom
Staro 24.02.2008, 22:01
dal Uporabnik dal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Apr 2002
Sporočila: 990

Uporabi www.si.kernel.org .
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
napak, nesposobnost, neuporabnost, odprave, pomoči, siol, tehnične

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Siol internet in siol paketi - dodatna vprašanja pred nakupom randius O storitvah 4 28.11.2007 01:05

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:59.