Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 25.02.2008, 18:20
tiny Uporabnik tiny ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2008
Sporočila: 25
Privzeto Re: Nesposobnost odprave napak in neuporabnost tehnične pomoči SiOL

Citat:
Objavil-a dal Prikaži sporočila
To ni resitev za tak prenos! Zgornji streznik je bil uporabljen samo kot dokaz, da je SIOL/Telekom Nkrat preprodal svoje kapacitete zunanjih vodov. In sedaj se to pozna. Vcasih se surfat ne mores . In to na pofu|<ani 20/20 liniji na optiki.

Dobr sm se zahebu.
Odgovorite s citatom
Staro 25.02.2008, 21:03
080 Urban Uporabnik 080 Urban ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2007
Sporočila: 1.064

@tiny: naredi tako kot sem ti svetoval...

lp
Odgovorite s citatom
Staro 26.02.2008, 19:53
loveR Uporabnik loveR ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2007
Sporočila: 16

Tudi jaz bom v kratkem presedlal na opticno povezavo, ker bo to v bliznji prihodnosti pac mogoce. Urban tvoje delo zelo cenim, sam si eden redkih, ki se odzove, ter resnicno pomaga strankam kolikor hitro se le da. Zato ce je kaka knjiga pohval, gre moj glas zate v njo. Ampak glede na to, da vsi SiOL-ovi tehniki pisete zasebna sporocila mislim, da bi pri tako zvanih "globalnih" problemih uporabnikov SiOL storitev bilo fer, ce bi mogoce napisal in objavil to, kar si svetoval tiny-ju, da bi vsi uporabniki opticnih linij imeli moznost ter nekaksen vodic, kako se lotit napake. Glede na to, da pa je kar nekaj uporabnikov z istimi problemi verjamem, da ste vsem napisali dokaj podobna zasebna sporocila, zato predlagam, da tukaj objavite vodic za vse.

Hvala ze v naprej,
loveR

Nazadnje uredil loveR : 26.02.2008 ob 19:56.
Odgovorite s citatom
Staro 26.02.2008, 22:53
080 Urban Uporabnik 080 Urban ni prijavljen
Sporočila: 1.064

Saj je čisto preprosto. Svetoval sem mu to, kar svetujem vsem, ki imajo težave s hitrostjo.

Računalnik (očiščen virusov in na sveže resetiran) priklopiš direktno v modem (brez switchev in routerjev) ter zaženeš povezavo. Preneseš datoteko s strežnika http://file.siol.net/, hitrost pa meriš s programom DUmeter, katerega najdeš tu: http://www.dumeter.com/.

Narediš screenshot tega programčka, da vidimo koliko gre in to je to

Hitrost, ki jo moraš dosegati je:
- 1mbit = okrog 120kB/s
- 2mbit = okrog 240kB/s
- 4mbit = okrog 480kB/s
- 10mbit = okrog 1,2MB/s
- 20mbit = okrog 2,4MB/s

LP, Urban
Odgovorite s citatom
Staro 26.02.2008, 23:48
minek Uporabnik minek ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce minek
Član od: Nov 2007
Sporočila: 281

Citat:
Objavil-a loveR Prikaži sporočila
... Urban tvoje delo zelo cenim, sam si eden redkih, ki se odzove, ter resnicno pomaga strankam kolikor hitro se le da. Zato ce je kaka knjiga pohval, gre moj glas zate v njo. ...
Podpišem.
Odgovorite s citatom
Staro 27.02.2008, 08:03
bejli Uporabnik bejli ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2005
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 450

@urban080: čisto iz firbca, ker vidim, da precej usmerjate uporabnike na direktno povezavo preko modema: kolikšen procent uporabnikov ima težave z povezavo zaradi vmesnih členov (router, switch)? Pri routerju lahko sicer pride do težav, pri switchu pa bolj težko (ali dela, ali pa ne).

lp,
bejli
Odgovorite s citatom
Staro 27.02.2008, 10:00
080 Rok Uporabnik 080 Rok ni prijavljen
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Rok
Sporočila: 152

To ti lahko odgovorim iz prve roke... 85% tezave so tezave na strani uporabnika in njegove opreme.
Je precej triggerjev, zaradi katerih bi znizanje hitrosti pomenil padec sinhronizacije modema, poleg tega je za vsako hitrost se dodatna rezerva, da ja ni pomanjkanja =)
Staro 27.02.2008, 14:29
Novinec

Citat:
Objavil-a 080 Urban Prikaži sporočila
Saj je čisto preprosto. Svetoval sem mu to, kar svetujem vsem, ki imajo težave s hitrostjo.

Računalnik (očiščen virusov in na sveže resetiran) priklopiš direktno v modem (brez switchev in routerjev) ter zaženeš povezavo. Preneseš datoteko s strežnika http://file.siol.net/, hitrost pa meriš s programom DUmeter, katerega najdeš tu: http://www.dumeter.com/.

Narediš screenshot tega programčka, da vidimo koliko gre in to je to

Hitrost, ki jo moraš dosegati je:
- 1mbit = okrog 120kB/s
- 2mbit = okrog 240kB/s
- 4mbit = okrog 480kB/s
- 10mbit = okrog 1,2MB/s
- 20mbit = okrog 2,4MB/s

LP, Urban
Lep pozdrav Urban.

Bom odgovoril kar tuka, ker mogoce se koga zanima. Windowsow in dumetra ne mislim spravljati na racunalnike. Sem mnenja da je MS windows en sam velik virus in me ze dolgo let ne mika vec.

Kot sem ze omenil v PS imam doma vec opreme. Stestiral sem tudi z takoimenovano direktno povezavo na modem. Torej racunalnik na katerem tece Slackware 11 sem povezal prek PPPOE v svet. Opazil sem cisto enake probleme kot pri povezavi preko vmesnega routerja (linksys wrtg z linuxom).

Kaj se namrec dogaja.

Pri snemanju datotek iz svetovnega spleta in ne iz file.siol.net pride do trenutnih zastojev. Ko sem bil se na ADSLju je bilo to skoraj nevzdrzno. Hitrost povezave je padla prakticno na 0bps. Sedaj na optiki pade tam nekje do 10Kbps mogoce se manj. Ampak se tudi pobira. Zgodi se da zacnes pretakati dolgo datoteko iz nekega serverja in je prenos okoli 10 do 20 Kbit/s. Prenos se nikoli ne popravi! Ce pa prekine prenos in vzspostavim novo povezavo se dostikrat zgodi da takoj skoci na maksimalno hitrost. Zakaj?
Odgovorite s citatom
Staro 27.02.2008, 14:42
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Nekaj podobnega kar si na koncu napisal opažam tudi jaz (ADSL2+). Sicer cca. zadnje 2-3 tedne. Kar ne lepem propustnost linije (PPPoE) pade skoraj na 0. Ne dobim time outov ampak se stran nalaga in nalaga. Popravi se šele s ponovno vzpostavitvijo PPPoE. ?? Takoj leti na polno. Ob tem mi TV dela nemoteno. Dogaja se pa popolnoma naključno. Prej nisem vsaj leto posegal v povezavo sedaj zagotovo že 10x.
Skratka nekaj ga po malem svira. Močno pa dvomim, da bi imel router kaj s tem.
Odgovorite s citatom
Staro 27.02.2008, 15:10
Novinec

Citat:
Objavil-a rock Prikaži sporočila
Nekaj podobnega kar si na koncu napisal opažam tudi jaz (ADSL2+). Sicer cca. zadnje 2-3 tedne. Kar ne lepem propustnost linije (PPPoE) pade skoraj na 0. Ne dobim time outov ampak se stran nalaga in nalaga. Popravi se šele s ponovno vzpostavitvijo PPPoE. ?? Takoj leti na polno. Ob tem mi TV dela nemoteno. Dogaja se pa popolnoma naključno. Prej nisem vsaj leto posegal v povezavo sedaj zagotovo že 10x.
Skratka nekaj ga po malem svira. Močno pa dvomim, da bi imel router kaj s tem.
Z laicnega stalisca bi rekel, da majo pipe zafilane in opremo, ki ne zna dobro managerat to pipo. Drznim pa si reci tudi to, da so ze zdavnjaj presegli kapacitete svojih vodov glede na stevilo prodanih paketov.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
napak, nesposobnost, neuporabnost, odprave, pomoči, siol, tehnične

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Siol internet in siol paketi - dodatna vprašanja pred nakupom randius O storitvah 4 28.11.2007 01:05

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:23.