Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 26.01.2008, 20:00
lp1 Uporabnik lp1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 38
Privzeto sata kabel problem

Imam win xp professional, leadtek matično ploščo, amd 2600 xp procesor, 512 rama, trdi dist segate 120 gb sata. Včasih mi naključno računalnik zašteka med delom, ali pa ko ga prižgem se ne naložijo windowsi. Ampak začne disk čudno piskat in se zaganjat disk se čudno vrti pa nič ne more prebrat. Potem pa težavo vedno rešim tako da na obeh straneh popolnoma iztaknem in vtaknem spet ponovno nazaj sata rdeč kabel potem pa vse normalno dela. Ko pa računalnik dela pa dela normalno in brez težav, le to se včasih zgodi da pač moram iztaknit in nazaj vtaknit ta sata kabe. Ne pomaga pa nič, čeprav sem kupil nov sata kabel.

Kaj naj naredim
Staro 26.01.2008, 21:30
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: sata kabel problem

Za začetek čimprej naredi varnostno kopijo pomembnih podatkov!

Kot opisuješ ga svira disk ali kontroler, ko se zadeva malo segreje. Na Segate strani poišči kak program za testiranje diskov. Verjetno imajo. Večkrat poženi in če je katerakoli diagnoza slaba bo prej ali slej odpovedal.
Staro 04.02.2008, 12:38
Novinec

Naredil sem varnostno kopijo podatkov.

Še vedno zašteka računalnik povsem naključno. Pomaga da iztaknem in nazaj vtaknem sata kabel. Disk je v redu sem testiral in je ok.

Še nekaj. Pomaga če narahlo udarim po računalniku ali ga malo premaknem takrat neha piskat in se čudno vrtet disk, programi delujejo normalno naprej. Vsi stiki kablov in rama so bili pregledani.

To se je začelo dogajat pred pol leta vendar takrat manj pogosteje 1x mesečno sedaj se pa to dogaja vsak dan 1x. Virusov ni, register je čist, ker računalnik dela dobro in hitro takrat ko seveda dela. Nameščen je najnovejši firmware.

Lani poleti je bila v popravilu matična plošča zaradi napihnjenih kondenzatorjev - priterjeni novi kondenzatorji od takrat naprej pa to dela.

Mislim da neki ni v redu s ploščo al pa se mogoče motim ne vem
Staro 04.02.2008, 13:16
Smaug Uporabnik Smaug ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce Smaug
Član od: Dec 2001
Sporočila: 27.719

Motherboard, bi rekel. Se posebej zato, ker si ze enkrat imel problem z njo. Poizkusi s priklopom na kaksen drug slot. Drugo; poglej, ce ti prepozna ves RAM, ki ga imas v skatli. Ponavadi stvar zmrzuje zaradi okvare slota za RAM ali RAM ploscice same. Tretje, preveri, ce je hladilnik na procesorju dobro pritrjen. Ko iztaknes kabel prej ugasnes skatlo, tako da se le-ta lahko vmes ohladi, ozirom vzames napetost motherboard-u (RAM sloti).

Ce ni nic od nastetega, je naverjetneje problem v programski opremi (Daemon Toolsi znajo biti zahrbtna stvar, windows register,...)
Staro 04.02.2008, 13:52
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

Js imam na enem starejšem IDE disku kronične težave z napajanjem, in sicer kontakt nikdar ni trajen. Že zaradi majhnih vibracij se s časom kontaktni kabel "zrahlja" in disk izgubi napajanje. Sem imel disk priklopljen že na različnih napajalnikih in z vsemi kontaktnimi kabli je enako. Ne dovolj trden kontakt. Problem je torej v disku. Ko je bil ta disk še sistemski, mi je računalnik med delovanjem zmrzoval. Nakar se je disk zaganjal v nedogled. Mogoče kej v tej smeri.

Zanimivo je to, da je disk pod napetostjo to doživel že ziher 100x v nekaj letih(kdaj tudi po več ur zaganjanja skupaj, ko me ni blo doma), pa še vedno dela. Brez napak.
Staro 04.02.2008, 15:53
zeriX Uporabnik zeriX ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce zeriX
Član od: Jan 2007
Naslov: Last bit of your memory
Sporočila: 875

Citat:
Objavil-a rock Prikaži sporočila
Za začetek čimprej naredi varnostno kopijo pomembnih podatkov!

Kot opisuješ ga svira disk ali kontroler, ko se zadeva malo segreje. Na Segate strani poišči kak program za testiranje diskov. Verjetno imajo. Večkrat poženi in če je katerakoli diagnoza slaba bo prej ali slej odpovedal.
MHDD
http://hddguru.com/content/en/software/2005.10.02-MHDD/
Staro 05.02.2008, 23:59
GB1 Uporabnik GB1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2008
Sporočila: 4

Ziv

Imel sem isti problem. Problem je v tem da ti treslaji vetilatorja losajo kabel ki počasi zleze ven iz slota.
Zamenjaj kabel ,ampak ni vsak dober, mora imeti kovinsko varovalko na vtičnici. Jaz sem ga kupil v comtron - comshop kjer je tudi servis comtrona v BTC.
Zdaj je ok.
Staro 07.02.2008, 18:43
Novinec

Citat:
Objavil-a GB1 Prikaži sporočila
Ziv

Imel sem isti problem. Problem je v tem da ti treslaji vetilatorja losajo kabel ki počasi zleze ven iz slota.
Zamenjaj kabel ,ampak ni vsak dober, mora imeti kovinsko varovalko na vtičnici. Jaz sem ga kupil v comtron - comshop kjer je tudi servis comtrona v BTC.
Zdaj je ok.
A mogoče veš kako konkretno se reče temu kablu (oznaka) al pa prilepiš kakšno sliko iz neta oz link da si mal to ogledam. A to v bistvu gre za navaden sata kabel s kovinsko varovalko na vtičnici. Če ti zdaj dela v redu bom tud jaz šel v nabavo v naslednjih dneh. Kej več povej o tem kablu, da ne bom kej narobe kupil.
Staro 07.02.2008, 20:07
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546

http://www.mimovrste.com/artikel/231...2-45-sl-srebrn

najbrž je mislil kaj takega....
Staro 07.02.2008, 20:45
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Citat:
Objavil-a lp1 Prikaži sporočila
Naredil sem varnostno kopijo podatkov.

Še vedno zašteka računalnik povsem naključno. Pomaga da iztaknem in nazaj vtaknem sata kabel. Disk je v redu sem testiral in je ok.

Še nekaj. Pomaga če narahlo udarim po računalniku ali ga malo premaknem takrat neha piskat in se čudno vrtet disk, programi delujejo normalno naprej. Vsi stiki kablov in rama so bili pregledani.

To se je začelo dogajat pred pol leta vendar takrat manj pogosteje 1x mesečno sedaj se pa to dogaja vsak dan 1x. Virusov ni, register je čist, ker računalnik dela dobro in hitro takrat ko seveda dela. Nameščen je najnovejši firmware.

Lani poleti je bila v popravilu matična plošča zaradi napihnjenih kondenzatorjev - priterjeni novi kondenzatorji od takrat naprej pa to dela.

Mislim da neki ni v redu s ploščo al pa se mogoče motim ne vem

Pri isti znamki diska je meni počel zelo podobno. Ko sem kupil novi disk in ga zamenjal, je bilo vseh težav konec. Prej sem pa tudi odklapljal in priklapljal sata kabel in upal na čudežno rešitev. To je bolezen tega diska. Sam sem rekel da Segata nič več v moj računalnik, ker je to znana bolezen tega diska.

Značke
kabel, problem, sata

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Problem z dolžino kabla Brusli Tehnična pomoč 25 05.12.2010 19:08
Problem video/data portov - uganka fix Tehnična pomoč 4 04.08.2007 14:46
Kabel do STB Blond SiOL TV 22 20.04.2007 14:17

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:51.