Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 02.10.2009, 16:42
miran74 Uporabnik miran74 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 141
Privzeto problem z lcd tv lg 42lf2500 iz ponudbe programa zvestobe

Zanima me če ima kdo problem da mu ta tv ne predvaja pravilno tv programa v formatu 16:9 recimo 24ur na POP TV ali info tv

Ko priklopim iz 4:3 na 14:9 razširi sliko po horizontali in vertikali naslednja je povečava ki bi naj bila 16:9 in bi morala biti nepopačena slika po celem ekranu, meni pa pri tej povečavi spodaj naredi približno 2cm črn rob slika pa je po horizontali popačena stišnjena

otale povečave so kino povečava 16:9 in poln zaslon ki pa ne prideta v poštev

Imam še dva lcd tvja in prikažeta sliko po celem ekranu.

Zato sprašujem če ta tv še komu dela črn rob spodaj?
Odgovorite s citatom
Staro 04.10.2009, 15:30
080 Nina Uporabnik 080 Nina ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2008
Sporočila: 329
Privzeto Re: problem z lcd tv lg 42lf2500 iz ponudbe programa zvestobe

Te nastavitve veljajo v primeru, da imate TV in TV komunikator povezana s HDMI kablom:

Najprej je potrebno nastaviti ločljivost na STB (tv komunikatorju)- ker je ta lcd full hd, nastavite na 1920 x 1080. Do menija pridete tako, da pritisnete zaporedno tipke: MENI, RUMENA, MODRA= meni za hitro pomoč.

Potem nastavite format na TVju, ki vam ustreza (sama imam na svojem LGju 16:9). Če slika še ne bo čez cel ekran, držite na daljincu od komunikatorja tipko TV, dokler se ne prikaže siv pravokotniček, v katerem piše original. Tipko TV stisnite toliko krat, da bo slika čez cel ekran (large).

Kar se pa tiče črnih robov... to je odvisno od samega formata slike, ki ga oddaja tv hiša. Vendar, če nastavite tako, kot sem napisala, črnih robov ni in je slika čez cel enkran.

Nazadnje uredil 080 Nina : 04.10.2009 ob 15:39.
Odgovorite s citatom
Staro 04.10.2009, 17:17
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Konkretno je bilo vprašanje za 24 ur ki ga tv hiša POP tv oddaja v 16/9 in ni na tv ju potrebno nič nastavljat.Tu je napaka na Siolu,ki je v začetku Oktobra obljubil da bo do konca meseca spet normalno oddajal v 16/9,pa tega kot mnogo drugih obljubljenih stvari ni storil.
Odgovorite s citatom
Staro 04.10.2009, 18:47
Pripravnik

Nimam siol tv ampak total tv pa tudi sem poskusil z zemeljsko anteno in je enako.
Preprosto povedano ko dam na povečavo ki je takoj za povečavo 14:9 mi spodnji rob potegne gor, zgoraj potegne sliko gor in jo odreže to je normalno enako bi moralo naredit spodaj sliko potegnit dol in jo odrezat pa tega ne naredi sliko potegne gor zato pa je stišjena popačena drug lg ful hd ki ga imamo tega ne naredi.podobno je pri dvdjih če poskusim to povečavo spodaj potegne sliko gor na drugem ful hd lcd lg pa tega ne naredi
Odgovorite s citatom
Staro 05.10.2009, 14:39
Curyman Uporabnik Curyman ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2007
Sporočila: 171

Hmmm, če je enako z zemeljsko anteno, potem ga TV nekaj "sračka". Ampak prej preveri, če ima kdo podoben model TVja in podobne težave, potem pa reklamiraj.

P.s.: Si se kaj igračkal s PAL nastavitvami televizorja? Samo to mi še pade na pamet.
Odgovorite s citatom
Staro 05.10.2009, 15:09
Pripravnik

Nič nisem spreminjal naj nekdo napiše ki ima enak model če ga formati zafrkavajo
Odgovorite s citatom
Staro 05.10.2009, 19:02
Curyman Uporabnik Curyman ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2007
Sporočila: 171

Citat:
Objavil-a miran74 Prikaži sporočila
Nič nisem spreminjal naj nekdo napiše ki ima enak model če ga formati zafrkavajo
Nič ne bi škodilo, če bi malce povprašal na uradnem servisu. Konec koncev, se boš moral na njih obrniti prej ali slej. Malce opiši problem in morda ti kaj povedo. Če je običajna napaka, bodo točno vedeli za kaj gre, sicer pa v servis. Tule lahko poizkusiš.
Odgovorite s citatom
Staro 05.10.2009, 21:27
Dmaster Uporabnik Dmaster ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2007
Sporočila: 12

Citat:
Objavil-a miran74 Prikaži sporočila
Zanima me če ima kdo problem da mu ta tv ne predvaja pravilno tv programa v formatu 16:9 recimo 24ur na POP TV ali info tv

Ko priklopim iz 4:3 na 14:9 razširi sliko po horizontali in vertikali naslednja je povečava ki bi naj bila 16:9 in bi morala biti nepopačena slika po celem ekranu, meni pa pri tej povečavi spodaj naredi približno 2cm črn rob slika pa je po horizontali popačena stišnjena

otale povečave so kino povečava 16:9 in poln zaslon ki pa ne prideta v poštev

Imam še dva lcd tvja in prikažeta sliko po celem ekranu.

Zato sprašujem če ta tv še komu dela črn rob spodaj?

Imam enak TV in enak problem. Ampak ta problem se pojavi samo na POP TV in INFO TV. Na Kanalu A deluje preklapljanje iz 4:3 v 16:9 brez problema. Pa tudi na ostalih kanalih, ki oddajajo v 16:9 formatu (ARD, ORF2 in vsi HDTV kanali) deluje vse kot je treba.

LCD imam povezan z PCjem in brez problema prikazuje 16:9 vsebine čez cel ekran.

Dejstvo je, da signal za Pop TV, ki ga dobim od Telekoma je neka 4:3 letterbox packarija. Ta problem je nastal v začetku julija. Pred tem je tudi Pop TV prek Siol TV delal v 16:9 formatu kadar so pač bile na sporedu oddaje v tem formatu.

S TVjem ni nič narobe, ker je problem samo na omenjenih programih. Povečava pri ostalih video vsebinah pri meni deluje tako kot je treba.

Pa lep pozdrav Telekomu oz. Planet 9, ki se ''muči'' s POP TV že več kot 3 mesece.

PS. Tudi na PCju je lepo vidno, da je format od POP TV, ki ga pošilja Telekom 4:3 in ne 16:9 kot je to denimo na KANALU A.
Odgovorite s citatom
Staro 08.10.2009, 14:53
klemen76 Uporabnik klemen76 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce klemen76
Član od: Sep 2008
Sporočila: 15

Mene pa zanima zakaj je potrebno pri aktivaciji programa zvestobe oz. konkretno mesečnega popusta na storitve navesti davčno številko?
Odgovorite s citatom
Staro 09.10.2009, 10:23
Dunja Uporabnik Dunja ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 1.019

davčna številka ni obvezen podatek, je sicer navedeno da se jo vpiše ni pa obvezno.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
42lf2500, lcd, ponudbe, problem, programa, zvestobe

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Dostava izdelkov iz programa zvestobe? Technics O storitvah 16 27.08.2009 14:26
Zagon programa enkrat in nikoli vec :) mckeky Računalništvo in internet 5 05.08.2009 23:32
Daljinec Logitech Harmony 555 iz programa zvestobe hrflik SiOL TV 6 17.04.2009 17:31
Problem z izbiro Antivirusnega programa gogy20 Računalništvo in internet 1 05.11.2007 00:27

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:28.