Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 23.10.2009, 20:38
Lord Tracey Uporabnik Lord Tracey ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Lord Tracey
Član od: Mar 2004
Sporočila: 7.214
Privzeto Baza oz. arhiv novic

Pozdravljeni!

Imam takšen problem oz. idejo: Rad bi naredil bazo novic iz sveta in sicer na takšen način, da bi to bila programska rešitev. Sedaj me zanima, če kdo ve,če obstaja kakšen tak program, da bi recimo iskal po bazi po ključnih besedah in-ali po datumu,pa bi mi potem pokazal na dokumente,ki se vezejo na te ključne besede. Ali bi to šlo tudi v accesu? Dokumente bi imel shranjene na svojem disku. Fajn bi blo če bi ta iskalnik,program ali kakor koli že,iskal tudi po notranjosti dokumenta(word,pdf). Upam da imate kakšen nasvet za mene.

Hvala za pomoč že vnaprej in lep pozdrav.
Staro 23.10.2009, 20:46
pinky Uporabnik pinky ni prijavljen
VIP član
Prikazne slike uporabnika/ce pinky
Član od: Mar 2002
Naslov: v rožcah....
Sporočila: 107.037
Privzeto Re: Baza oz. arhiv novic

če te prav razumem, iščeš nekaj takega, kot je Google desktop
http://desktop.google.com/sl/features.html
Staro 23.10.2009, 20:59
Veteran

Hvala pinky(pa lep pozdrav po dolgem času) za hiter odgovor,bom poizkusil in javil kako mi to zgleda. Hvala se enkrat in lep pozdrav. Edino to še,ko bi mel ta arhiv kar obsežen,bi to nekak prestavil v nek program,tako da bi se drugi imeli korist od tega. Edino kar še nisem omenil,je to,da bi vključil tudi E knjige,ker imam res kar obsežno bazo.
Staro 23.10.2009, 21:46
Veteran

Google desktop je ok,samo pokvaril mi je povezavo na internet(povezujem se preko mobitela). Žal sem ga moral odstraniti.
Staro 24.10.2009, 11:47
Paganini Uporabnik Paganini ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Paganini
Član od: May 2002
Sporočila: 7.445
Question Re: Baza oz. arhiv novic

Citat:
Objavil-a Lord Tracey Prikaži sporočila
Pozdravljeni!

Imam takšen problem oz. idejo: Rad bi naredil bazo novic iz sveta in sicer na takšen način, da bi to bila programska rešitev. Sedaj me zanima, če kdo ve,če obstaja kakšen tak program, da bi recimo iskal po bazi po ključnih besedah in-ali po datumu,pa bi mi potem pokazal na dokumente,ki se vezejo na te ključne besede. Ali bi to šlo tudi v accesu? Dokumente bi imel shranjene na svojem disku. Fajn bi blo če bi ta iskalnik,program ali kakor koli že,iskal tudi po notranjosti dokumenta(word,pdf). Upam da imate kakšen nasvet za mene.

Hvala za pomoč že vnaprej in lep pozdrav.
Že od prejšnega tisočletja do danes za lokalna iskanja uporabljam X1 http://www.x1.com/ (zgradi svoje indexe, rezultat v hipu), občasno pa tudi PowerGREP http://www.powergrep.com/ (brez indexov, mora prečesati vse od a do ž). Tudi nasvet od pinky Google desktop je zelo dober (zgradi svoje indexe, rezultat v hipu).
Podatkov vseh vrst je okoli 300 gb

Kako in zakaj pa ti Google desktop "pokvari povezavo na internet(povezujem se preko mobitela)"

Staro 24.10.2009, 11:58
Veteran

Ne vem Paganini zakaj mi pokvari povezavo. Povezujem se preko WAN-Mobitel,se pravi preko SIM kartice,in ko sem instaliral Google desktop,se nisem vec mogel vec povezati na internet preko te povezave. Ko sem deinstaliral desktop,je pa spet slo normalno. Ne vem zakaj gre Bom poizkuil ta dva kot si mi predlagal. Hvala zaenkrat,pa javim kaj se dogaja. LP
Staro 25.10.2009, 19:59
Veteran

A ima še kdo kašn predlog?

Značke
arhiv, baza, novic

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
mene zanima, kje, iščem, prevodi, seminarske ... orion_83 Izobraževanje in šola 217 18.08.2011 09:57
Asfaltna baza v Planinski vasi – pravna država na preizkušnji Matej62 Slovenija 0 03.03.2009 06:08
Arhiv Dokazov: Bog Obstaja! Kajtimar Religija in filozofija 45 05.02.2007 20:07

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:46.