Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 24.07.2008, 15:19
Boter Uporabnik Boter ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2008
Sporočila: 71
Privzeto Picture @ picture itd

Še eno vprašanje... Mam tv ki podpira pip, in podobne zadeve... In ko sem še imel kabelsko je zadeva delovala super. Sedaj so mi jo odklopl, pa seveda to ne deluje več. Kako bi sagema prepričal, da bi se obnašal tako da bi zadeva delovala? Po možnosti bi bla tut super ideja, da bi lahko zadevo prižgal z enim dalincem. Ideja?

Nisem se s tem še ukvarjal, tko da resnično prosim za pomoč.
Odgovorite s citatom
Staro 24.07.2008, 15:28
videokemik Uporabnik videokemik ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Sporočila: 54
Privzeto Re: Picture @ picture itd

Kot prvo moraš vedeti, da lahko z enim komunikatorjem (Sagem) lahko spremljaš samo en TV program, tako da dveh TV programov hkrati ne boš mogel gledati. Razen, če boš na kateri drugi AV vhod priklopil recimo DVD, videorekorder, ... ali katerikoli AV signal in ga boš v drugem oknu lahko spremljal.
Odgovorite s citatom
Staro 24.07.2008, 21:04
tom777 Uporabnik tom777 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce tom777
Član od: Jun 2007
Sporočila: 474

Kupi si univerzalni dalinski upravljalnik (kakšen philips, logitech...) in ga pač sprogramiraš na sagema in na TV, DVD...karkoli pač...
Odgovorite s citatom
Staro 30.07.2008, 22:13
Boter Uporabnik Boter ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2008
Sporočila: 71

@videokemik: preko aditeye lahko komot spremljam 2 programa torej gre tudi z sagemom.
@tom777: nisva se čisto razumela. Ko sem mel še kablsko sem lahko prižgal tv npr na kanalu 1 in je bil kanal 1. Brez da bi spreminjal AV. Js bi rad uštimal da je AV3 (torej sioltv) avtomatsko priklopljen, oz da se siol tv avtomatsko prižge. Ni potrebno spreminjat AV kanala ker je nadležno.

Tisti ki je montiral je rekel da je to možno, ampak da bo delovalo šele ko bodo odklopl kabelsko. Js sicr pričakujem kak bo odgovor, vendar vseeno vprašam. It would be very great
Odgovorite s citatom
Staro 30.07.2008, 22:40
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Citat:
Objavil-a Boter Prikaži sporočila
Še eno vprašanje... Mam tv ki podpira pip, in podobne zadeve... In ko sem še imel kabelsko je zadeva delovala super. Sedaj so mi jo odklopl, pa seveda to ne deluje več. Kako bi sagema prepričal, da bi se obnašal tako da bi zadeva delovala? Po možnosti bi bla tut super ideja, da bi lahko zadevo prižgal z enim dalincem. Ideja?

Nisem se s tem še ukvarjal, tko da resnično prosim za pomoč.
To je možno izpeljati, vendar s tem, da imaš dva komunikatorja Sam občasno uporabljam to opcijo, vsekakor pa skoraj vsakodnevno opcijo, gledam en program, snemam drug program. 2 komunikatorja
Odgovorite s citatom
Staro 31.07.2008, 15:19
videokemik Uporabnik videokemik ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Sporočila: 54

Citat:
Objavil-a Boter Prikaži sporočila
@videokemik: preko aditeye lahko komot spremljam 2 programa torej gre tudi z sagemom.
@tom777: nisva se čisto razumela. Ko sem mel še kablsko sem lahko prižgal tv npr na kanalu 1 in je bil kanal 1. Brez da bi spreminjal AV. Js bi rad uštimal da je AV3 (torej sioltv) avtomatsko priklopljen, oz da se siol tv avtomatsko prižge. Ni potrebno spreminjat AV kanala ker je nadležno.

Tisti ki je montiral je rekel da je to možno, ampak da bo delovalo šele ko bodo odklopl kabelsko. Js sicr pričakujem kak bo odgovor, vendar vseeno vprašam. It would be very great
PC je PC in ne ga mešat z komunikatorjem. Torej z enim Sagemom en program

Če prav razumem tvoje drugo vprašanje (ker je malo čudno zastavljeno):
Ko vklopiš komunikator, se ti TV avtomatsko prestavi na tisti AV in ga ni potrebno izbirati na daljincu od TVja. Če si to mislil...
Odgovorite s citatom
Staro 01.08.2008, 10:36
domennorc Uporabnik domennorc ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2006
Sporočila: 61

@ Boter

Videokemik te razume in ti je pravilno povedal. Če bi ti hotu uporabit PIP ali PAP bi moral imeti dva komunikatorja, ki pa jih lahko priklopiš na isti modem. Na kabelski ti je PIP in PAP deloval, ker ima televizor notri dva neodvisna TV tunerja, ki lahko prebereta vsak svoj signal in ti zato lahko delita sprejeti signal (analogni da ne bo pomote). Lahko pa uporabiš PIP in PAP recimo za SAGEM in DVD hkrati oziroma za več AV naprav priklopljenih na skart. Lahko recimo priklopiš sobno anteno in SAGEMA....

Na AV se ti preklaplja, ker imaš komunikator priklopljen preko skarta. Nekateri televizorji (ta novi praviloma vsi) samodejno prestavijo na AV v primeru vklopa naprave priključene preko skarta. Zato tudi ne prestavljaš kanalov s televizijskim daljincem pač pa z daljincem od sagema. Televizor pač prepozna sagem kot neko AV napravo. Preberi navodila od televizorja kako je pri tebi. Probaj z AV1 portom. Ponavadi deluje!

Sicer je že dolgo od kar sem prenehal s Siolom samo vidm da so stvari še zmeraj slabo zastavljene.

Nazadnje uredil domennorc : 01.08.2008 ob 10:41.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
picture

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Nightwish: vse o bendu Morena Glasba 224 07.03.2008 06:40
Oskarji 2007 & ostale nagrade D' Andre Filmi 267 03.03.2007 09:55
Drobna rok'ca... paradox Svet in ljudje 12 01.04.2006 17:23

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:35.