Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Avtomobilizem

Avtomobilizem avtomoto problematika, neonska podvozja...

Orodja za teme
Staro 16.11.2006, 15:52
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321
Privzeto Opel Vectra - mal informacij

Za poznavalce (:D) - kako kaj trenutno kotira Oplova Vectra?

Bolj se nagibam k dizelskemu motorju. Med mocnejsimi je 1.9CTDI, ki ima okrog 150 konjicev. V primerjavi s Peugeotom 407, Ford Mondeom, Citroenom C4, Mazdo 6, Hondo Accord, Volvom S40 in Toyoto Avensisom je najcenejsi pri primerljivi opremljenosti (precej fancy oprema).

Kako se zgodba odvija potem? Kako je zanesljiv, servisi in podobni drobni triki, v primerjavi z zgoraj navedenimi vozili. Vse me zanima za mocnejse motorje in visoko dodatno opremo.
Staro 16.11.2006, 15:56
Goody Uporabnik Goody ni prijavljen
Goody
Prikazne slike uporabnika/ce Goody
Član od: May 2001
Naslov: Nekje k je lepu ...
Sporočila: 712
Privzeto Re: Opel Vectra - mal informacij

testi za opel ...
Staro 16.11.2006, 16:08
Pacijent

Predvsem me zanima kaj vec o motorju, ker je med vsemi dizli, kar sem jih gledal, najsibkejsi. Oziroma, kako opel nasploh stoji z dizli?
Ter kaksni insiderski detajli, ki ti jih takole na prospektih ne povedo in ki jih tisti, ki testirajo, ne opazijo tako zlahka.

Je pa mozno, da sem kaj narobe gledal pri ceni... Ker jaz imam malenkost drugacne podatke, kot so tukajle na siolu - vasi bi vectro vrgli zelo ob bok konkurenci, torej v blizino osmih milijonov.

Nazadnje uredil mrjerry : 16.11.2006 ob 16:12.
Staro 16.11.2006, 16:23
zverina Uporabnik zverina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce zverina
Član od: Jun 2005
Naslov: Out of Nowhere
Sporočila: 1.664

nisem lih poznavalec in mehanik, sam bi se na tvojem mestu odloču za mazdo6.
Staro 16.11.2006, 16:26
Pacijent

Tud nisi prvi, ki je to rekel... Mazdo zelo hvalijo vsepovprek

Mogoce ves, kaksna je razlika (v kvaliteti) med Mazdo 6 in Mazdo 3? Je trojka samo pomanjsana sestka ali ima tudi slabse komponente? In kako bi lahko to primerjal s Hondo (accordom ali civicom, odvisno, kateri avto gledas) in njenimi dizli, ki so baje trenutno najboljsi?
Staro 16.11.2006, 16:30
Goody Uporabnik Goody ni prijavljen
Goody
Prikazne slike uporabnika/ce Goody
Član od: May 2001
Naslov: Nekje k je lepu ...
Sporočila: 712

Citat:
Objavil-a mrjerry
Predvsem me zanima kaj vec o motorju, ker je med vsemi dizli, kar sem jih gledal, najsibkejsi. Oziroma, kako opel nasploh stoji z dizli?
Ter kaksni insiderski detajli, ki ti jih takole na prospektih ne povedo in ki jih tisti, ki testirajo, ne opazijo tako zlahka.

Je pa mozno, da sem kaj narobe gledal pri ceni... Ker jaz imam malenkost drugacne podatke, kot so tukajle na siolu - vasi bi vectro vrgli zelo ob bok konkurenci, torej v blizino osmih milijonov.
te k testirajo avte na siolu, jih tut oni stestirajo, ni vse sam iz katalogov ...
drgač pa o motorju in to maš čist spodi pri člankih

Opel vectra caravan 1,9 CDTI 150 KM cosmo
cena: 6.755.452 SIT; srednji razred; karavan, 5 vrat, 5 sedežev
Motor
nameščen spredaj prečno, dizelski, tekočinsko hlajeni, 4-valjni, vrstni, 4 ventili na valj; neposredno vbrizgavanje preko skupnega voda; 2 zgoraj ležeči odmični gredi; turbo polnilnik; hladilnik polnilnega zraka; delovna prostornina: 1910 cm3; premer x gib batov: 82 x 90,4 mm; kompresijsko razmerje: 17,5 : 1; največja moč: 110 kW (150 KM) pri 4000 vrt/min; največji navor: 320 Nm pri 2000-2750 vrt/min; najvišje število vrtljajev: 5000 (rdeče polje); količina olja v motorju: 4,3 l; količina hladilne tekočine: 7 l; akumulator: 60 A; alternator: 1704 W
Prenos moči
Zasnova: pogon na prednji kolesi; enokolutna sklopka; 6-stopenjski ročni menjalnik
Prestavna razmerja: I. 3,77; II. 2,04; III. 1,32; IV. 0,95; V. 0,76; VI. 0,62; R: 3,54; končni prenos: 3,55
Kolesa: platišča iz lahke litine: 6,5Jx16; pnevmatike: bridgestone turanza ER30 215/55 R16

pa še en test za vectro
Staro 16.11.2006, 16:32
Pacijent

Sem nasel to, ja... To vse dobis tud po katalogih... Pa to, da se bejbe na pagu obracajo za civicom, me u bistvu tud kaj prevec ne zanima . To so se vedno subjektivni podatki. Saj ne recem, da se ne potrudite, pa tudi sklop imate lustkan, sam mene zanima, kaj je v drobovju. Recimo, po koliko kilometrih zacnejo elementi dobivati zracnost (kdaj avto postane `zmahan'), kaksna je kvaliteta materialov, kdaj zbledijo, kdaj se ogulijo, ali kaj rado crkuje, koliko pridejo servisi itd itd...
Staro 16.11.2006, 16:40
ksimon Uporabnik ksimon ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce ksimon
Član od: Apr 2005
Sporočila: 814

Kolikor jaz vem, so si pri Oplu "sposodili" motorje pri Alfi, se pravi JTD common rail, mogoče če malo še tu pogledaš. Slišal pa sem, da so tile JTD, zelo dobri, tihi (kolikor je pač dizel lahko tih) in močni motorji z kar dobrim navorom.

Kaj pa Mazda, al pa Toyota???

Aja, cena.....
Staro 16.11.2006, 16:46
Pacijent

Glih gledam Mazda 3 MPC

Glede Toyot sem vozil Avensisa 2.2 D-4D D-CAT in sem bil zlo zadovoljen. Mazdo 6 tud poznam in bi se lahko tud zmenil za neomejeno testne voznje, sicer ne tocno ta model, ki ga gledam.... De facto pa tako zelo velikega avta u bistvu ne rabim - so mi pa za eno stopnico manjsi avtomobili manj vsec (cisto estetsko), poleg tega, ko zacnes zraven nabijat dodatno opremo, prides cenovno relativno blizu vecjim limuzinam. Potem pa clovek res zmeden rata... Cena... Hja, recimo, da sem pripravljen it do 8 mio.

JTD ni slab motor, ampak ima i boljih.
Staro 16.11.2006, 16:47
zverina Uporabnik zverina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce zverina
Član od: Jun 2005
Naslov: Out of Nowhere
Sporočila: 1.664

Citat:
Objavil-a mrjerry
Tud nisi prvi, ki je to rekel... Mazdo zelo hvalijo vsepovprek

Mogoce ves, kaksna je razlika (v kvaliteti) med Mazdo 6 in Mazdo 3? Je trojka samo pomanjsana sestka ali ima tudi slabse komponente? In kako bi lahko to primerjal s Hondo (accordom ali civicom, odvisno, kateri avto gledas) in njenimi dizli, ki so baje trenutno najboljsi?
mislm, da v kvaliteti ni nobene razlike med 6 in 3, saj če cenovno pogledaš....500 jurjev razlike ni lih nekaj velikega. Prej se mi trojka zdi precenjena. Honda je predraga.. Jaz bi na tvojem mestu bi vzel 3 leta staro 6-ko, prijatelj jo ima. Pri pospeševanju ne opaziš, da je dizl, niti ne brni tko.

Značke
informacij, mal, opel, vectra

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:02.