Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 24.12.2011, 22:40
howrude1 Uporabnik howrude1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2008
Sporočila: 137
Privzeto obrazlozite mi kako deluje siol box in zakaj

Sedaj sem slisal nekaj cisto novega pa bi prosil za obsiren opis zakaj je to tako. Ker me je skoraj kap ko sem slisal za inovativno resitev da potrebujem HKRATI brezzicno povezavo in kabelsko povezavo na siol box (oboje hkrati). Pa bi prosil za obsiren opis zakaj je to tako.

Siol box imam 1-2 meseca, pa ze cela flota tezav

-V prvem tednu je nekaj stekalo pa se je prenastavljalo. Potem je vse skupaj delovalo solidno 1 mesec. Vmes je bil potreben se vsaj en telefonski klic da se je nekaj prenastavilo da je zvok deloval normalno
-Po enem mesecu pa je sel siol box v 3 p.m. (ni se ga dalo vec upravljati z daljincem, hardverski reseti so bili potrebni po 5 krat na dan, ce se je hotelo pridobiti vsaj trenutno moznost upravljanja z daljincem)
-Ko sem sel na mobitel da sem cakal 1 uro (vrsta, pa se postopki kot da prevzemam zlato ne pa neka jajca ki se tipk nimajo). Mimogrede, bi se pokratkocasil tam z raztavnim notebookom ki ga imate v mobitelovem centru v btc v lj, ampak ironija tudi raztavni notebook je bil zmrznjen..kako znacilno, notebook je imel prikljucene gor neke adapterje med drugim je bil verjetno tudi kak "vrhunski" brezzicni adapter, to me je takoj spomnil na prigodo pred 5 leti ko sem vzel pri mobitelu 500 evrov vredno pcmcia kartico.....3 kartice vredne 500 evrov (okay saj je bilo vse v garanciji) so se pokvarile, nato mi je je mobitel rekel "da mi zaradi nekompatibilnosti z dolocenimi notebooki in prodajano mobitelovo pcmcia kartico ki povzroci okvaro odsvetujejo uporabo le te kartice"
-nazaj na siol box....no potem sem bil zaradi nadomestnega siol boxa na telefonu z eno deklino z tehnicne pomoci 52 minut da sva nasla vse kanale (bili so samo osnovni). baje da je bil problem v tem ker je bil nadomestni siol box se vezan na drugega uporabnika
-danes znova tezava (mogoce sem prvic od zadnjega klica ugasnil celotno elektriko v hisi) ne dela tv. in sedaj novo prenecenje...ker imam modem nastavljen (kar je moja zelja) da ni ruter...in ker imam gor prikljucen en router....moram imeti poleg kabelske povezave modem-siol_box, tudi brezzicno povezavo siol box in router, JE TO ZE SKOZI TAKSNA PRAKSA ?

mislim....ze poleti ste servirali en sladkorcek da kar naenkrat niso mozne vec kot 2 povezave ..in odgovori so bili modem kot router, ali pa dodatni router......a sedaj pa moram imeti na routerju omogoceno brezzicno povezavo samo zaradi siol boxa...ker ce ne bi imel dodatnega routerja bi bilo vse okay ? kake fore so to da se rabijo dve povezave, to mi res ni jasno
Odgovorite s citatom
Staro 25.12.2011, 08:09
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.595
Privzeto Re: obrazlozite mi kako deluje siol box in zakaj

Pozdravljeni,

v kolikor modem podpira TRUNK je lahko box v standardnem načinu in ni povezan preko brezžične povezave. V tem primeru mora biti modem kot ruter.

Če imate lasten ruter z brezžično povezavo, je lahko box v posrednem načinu in povezan brezžično z vašim ruterjem. V tem primeru modem ne rabi biti povezan kot ruter.

V kolikor želite bolj konkretne podatke o vašem primeru, nam posredujte na ZS vaše uporabniško ime in kontaktno številko.

Lep pozdrav
Sašo
Staro 25.12.2011, 09:25
Sawyer Uporabnik Sawyer ni prijavljen
Mojster
Član od: Feb 2006
Sporočila: 2.093

Vem da to ni neka vlka tolažba, ker mene to precej moti, da siol modem kot ruter nima opcij reconnecta ob točno določeni uri, vendar lahko narediš da siol modem vzpostavlja povezavo, ruter pa kot DHCP ali static IP priklopis in dobiva vseeno kompletni internet od modema skozi ruter kot dleuje to ponavadi pri kabelskih in T-2 brez PPPOE.
Odgovorite s citatom
Staro 25.12.2011, 09:27
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Daš timer na napajanje pa mu sred noči štrom vzame za minutko...
Odgovorite s citatom
Staro 25.12.2011, 09:43

V kolikor je IP dinamičen in na liniji ne težav. Se povezava samodejno prekine vsakih 24ur. Torej lahko enkrat prekinete ponoči povezavo, in se bo od takrat naprej prekinjala na 24ur dokler tega cikla ne spremeni kak drug pripetljal (izpad napajanja, reset modema, težave na liniji...)

Lep pozdravljeni
Sašo
Staro 25.12.2011, 10:05
Sawyer Uporabnik Sawyer ni prijavljen
Mojster
Član od: Feb 2006
Sporočila: 2.093

Lahko pa vi nastavite tako da se dinamicni ip nebo več prekinjal na 24ur, Oz da se sploh nebo prekinjal dokler sam stroma ne izklopiš kot je pri vsakem drugem ponudniku.

Nazadnje uredil Sawyer : 25.12.2011 ob 10:08.
Odgovorite s citatom
Staro 25.12.2011, 13:42

Citat:
Objavil-a Sawyer Prikaži sporočila
Lahko pa vi nastavite tako da se dinamicni ip nebo več prekinjal na 24ur, Oz da se sploh nebo prekinjal dokler sam stroma ne izklopiš kot je pri vsakem drugem ponudniku.
Pozdravljeni,

v kolikor želite, da se povezava ne prekinja na 24ur razmislite o naročilu statičnega IPja.

Lep pozdrav
Sašo
Staro 26.12.2011, 13:07
pagatz Uporabnik pagatz ni prijavljen
Pripravnik
Sporočila: 244

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Pozdravljeni,

v kolikor želite, da se povezava ne prekinja na 24ur razmislite o naročilu statičnega IPja.

Lep pozdrav
Sašo
JAO

Dajte nam prosim SIOL-ovci že enkrat razložit od kod vam ideja, da je dinamično pridobljen IP potrebno prekinjat vsakih 24ur??? Od kod ta ideja in čemu služi? In zakaj ostali ponudniki lahko živijo brez tega?
Odgovorite s citatom
Staro 27.12.2011, 08:55
doli Uporabnik doli ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce doli
Član od: Nov 2005
Sporočila: 368

Citat:
Objavil-a pagatz Prikaži sporočila
JAO

Dajte nam prosim SIOL-ovci že enkrat razložit od kod vam ideja, da je dinamično pridobljen IP potrebno prekinjat vsakih 24ur??? Od kod ta ideja in čemu služi? In zakaj ostali ponudniki lahko živijo brez tega?
Tole tud mene zanima.
Odgovorite s citatom
Staro 31.12.2011, 20:40
NetSkay Uporabnik NetSkay ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 8

Zaradi varnosti ter anonimnosti, bi bil preprost odgovor.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
box, deluje, kako, obrazlozite, siol, zakaj

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SiOL BOX (http://box.siol.net) SiOL SiOL TV 1576 03.12.2018 08:21
SIOL Duo - Zakaj imam težave s telefonom? Oxijan Tehnična pomoč 39 25.11.2008 22:03

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:15.