Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 26.11.2007, 11:44
matjazm Uporabnik matjazm ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2007
Sporočila: 132
Privzeto Kockanje, prekinjanje zvoka

V zadnjih nekaj mesecih se mi to že drugič dogaja: signal iz dneva v dan postaja slabši - slika se kocka in to iz dneva v dan bolj pogosto in močno, zdaj je začelo prekinjati še zvok, kar je še posebej nadležno, ker imam zvok napeljan v A/V receiver-ojačevalec in to prekinjanje povzroča glasno prasketanje.
Ko se je to dogajalo zadnjič sem to omenil v eni od tem na forumu (mislim da pod "Nedelovanje določenega programa") in signal se je kmalu izboljšal - ne vem mogoče je imelo to kako vezo ali ne.
Odgovorite s citatom
Staro 28.11.2007, 10:00
Svedr Uporabnik Svedr ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2006
Sporočila: 19
Privzeto Re: Kockanje, prekinjanje zvoka

Pri meni je podobno ......... serviser je ugotovil da do glavne omarice na fasadi zadeva deluje brez motenj, v sobi na priključku pa en kup moten in izgubljenih crcjev....
Diagnoza ....... zamenjati telefonsko inštalacijo od zunanje omarice do modema........
Žal tudi sam še vedno gledam kocke , ker se še nisem spravil menjat kabla .....
Odgovorite s citatom
Staro 28.11.2007, 10:03
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Svedr Prikaži sporočila
Pri meni je podobno ......... serviser je ugotovil da do glavne omarice na fasadi zadeva deluje brez motenj, v sobi na priključku pa en kup moten in izgubljenih crcjev....
Diagnoza ....... zamenjati telefonsko inštalacijo od zunanje omarice do modema........
Žal tudi sam še vedno gledam kocke , ker se še nisem spravil menjat kabla .....
Meni zna delati dobro - problem ej da vsake toliko časa (recimo konec poletja, potem se je popravilo in sedaj zopet) začne štekati in to vedno bolj.,
Odgovorite s citatom
Staro 28.11.2007, 10:15
Svedr Uporabnik Svedr ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2006
Sporočila: 19

Tut pri meni enako, tko da že kr mal tvomim v instalacijo po bajti , ampak hajt , to morem nardit-zamenat kabl, potem pa da vidmo........
Zanimivo je da dela ene 2 mesc čist OK, potem pa mi je celo zadnč čist vse crknil za ene 3 dni , potem en tedn kocka ........ čudn mal vse skup
Odgovorite s citatom
Staro 28.11.2007, 10:41
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Svedr Prikaži sporočila
Tut pri meni enako, tko da že kr mal tvomim v instalacijo po bajti , ampak hajt , to morem nardit-zamenat kabl, potem pa da vidmo........
Zanimivo je da dela ene 2 mesc čist OK, potem pa mi je celo zadnč čist vse crknil za ene 3 dni , potem en tedn kocka ........ čudn mal vse skup
Jaz mam dve leti staro napeljavo po bajti. Network kabli in telefonski kabli so novi in kvalitetni. Tko da razen če je kak vozel zunaj hiše kriv... ne vem pa zakaj štrajka samo občasno - mislim da bi potem stalno bil problem.
Odgovorite s citatom
Staro 28.11.2007, 21:44
medivan1@email.si Uporabnik medivan1@email.si ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce medivan1@email.si
Naslov: Dravska dolina, Vuzenica
Sporočila: 49

Po nasvetu strokovnjakov Siola sem moral dati na popravilo komunikator. Zakaj.
Ko gledam televizijo mi postane včasih slika kockasta, velikokrat zamrzne in ob enem zmanjka glasu. To se bolj dogaja proti večeru. skupaj je takšnih dogodkov na dan med 30 in 40. najslabše je zvečer od 18 ure do 21 ure tu je od 40 dogodkov vsaj 30 v tem času. Kljub rezervnemu modemu se še naprej dogaja isto. Danes sem klical na o8o1000 1 pa mi je prijazen možakar rekel, da bodo prišli zamenjati še modem. Kaj bo, če bo še pri drugem modemu tako?
Odgovorite s citatom
Staro 29.11.2007, 08:41
jema Uporabnik jema ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2006
Sporočila: 34

Kot lahko vidiš v tej temi:
http://forumi.siol.net/showthread.php?t=29380

nisi edini s temi težavami. Meni so rekli, da drugi modem ne bo rešil zadeve in da naj bi bila napaka nekje drugje ter da jo iščejo. O zamenjavi komunikatorja pa noben ni govoril Tebi so torej popravili/zamenjali komunikator in se stanje ni izboljšalo?

M
Odgovorite s citatom
Staro 29.11.2007, 13:33
Pripravnik

Citat:
Objavil-a jema Prikaži sporočila
Kot lahko vidiš v tej temi:
http://forumi.siol.net/showthread.php?t=29380

nisi edini s temi težavami. Meni so rekli, da drugi modem ne bo rešil zadeve in da naj bi bila napaka nekje drugje ter da jo iščejo. O zamenjavi komunikatorja pa noben ni govoril Tebi so torej popravili/zamenjali komunikator in se stanje ni izboljšalo?

M
Pri meni ni toliko problem da mi zmrzne hardver - OK včasih se to zgodi in ja- fino bi bilo če se ne bi - ampak to me toliko ne moti. Moti me če šteka slika, če se kocka, prekinja zvok, če izgleda tako kot smo včasih gledali video posnetke preko dial-up povezave.
Jaz sem imel prej amina in se je dogajalo isto, potem sem naročil sagema (zaradi hdmi izhoda) in kak teden preden sem ga dobil se je slika popravila. Zdaj je pa spet začelo iti navzdol. Se mi zdi da je kaj s propustnostjo povezano. Mogoče je par novih siol tvjev priključenih na isti centrali kot sem sam... ugibam. V glavnem kmalu bom po****il, ker je to že predolgo tako, pa tut iz zvočnikov mi seka in norim že malo.
Nekdo, ki je tudi iz KR je napisal tu na forumu, da se mu tudi to dogaja

Nazadnje uredil matjazm : 29.11.2007 ob 14:13.
Odgovorite s citatom
Staro 29.11.2007, 13:42
medivan1@email.si Uporabnik medivan1@email.si ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce medivan1@email.si
Naslov: Dravska dolina, Vuzenica
Sporočila: 49

Iz tvoje teme" jema"
vidim, da so težave res kje drugje, katerih pa SIOL noče priznati. Ta teden se počakam, nato pa bom jih prijavil inšpekcijskim službam in akenciji ta telekomunikacije. Bom jih mel počasi dovolj. Toda, kdo je priznal napako pri sebi. Danes dopoldan mi je slika z tonom zamznila, tako, da sem mogel izkllopiti vse iz elekrtične napeljave. Med zamrznitvijo mi tudi telefon ni delal. Fantje pravijo da bo potrebno zamenjati modem. Res je pa čudno, da največje težave nastopijo med 18 uro in 22 uro. Takrat pa zamzne slika skoraj vsake 5 min. Zakaj je tako nevem. Vem pa da sem od centrale po kablu oddaljen cca 500m po zraku pa 300 m. Od Mobitel oddajnika sem pa oddaljen cca 100m.( Upam da te ne povzroča teh težav s svojim sevanjem)
MOGOČE PA NAM NAMRSUJEJO, ko se toliko pojavljamo na forumu z doganji na terenu, ki slabo vplivajo na nove naročnike!

Nazadnje uredil medivan1@email.si : 29.11.2007 ob 18:17.
Odgovorite s citatom
Staro 02.12.2007, 09:28
Pripravnik

No, v četrtek je dopoldne izginila še tista zanič slika ki je bila in nekaj za tem deluje siol tv spet tako kot bi moral. Enaka zgodba kot pred nekaj meseci.
Ta trenutek mi sicer javlja da "storitev siol TV trenutno ni na voljo" ampak sem optimističen da ne bo dolgo tako.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
kockanje, prekinjanje, zvoka

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SIOL TV - Nedelovanje dolocenega programa klemenr SiOL TV 7593 26.10.2020 23:37
program za montaže filma,dodajanje zvoka in besedila nitro xxx Računalništvo in internet 25 25.02.2008 21:33
prekinjanje telefonov lukasmuka Tehnična pomoč 5 27.10.2007 23:14
Komunikator ni zvoka aci SiOL Komunikator 3 23.10.2007 21:40
Prekinjanje povezave marhyo Tehnična pomoč 8 12.08.2007 08:32

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:31.