Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 24.10.2007, 03:04
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337
Privzeto Je peticija za javno šolstvo manipulacija?

Vlada je odločena da zboksa zakon o šolstvu in visokem šolastvu skozi brez podpore vseh tistih, ki jih bo ta zakon prizadel. Zakaj vlada ne objavi celoten zakon javnosti in ji ne prepusti odločati o njem oziroma dopusti, da se seznani z njim v celoti in tako ovrže kritike, ker če to ne bo storila potem nekaj skriva in vsi semo kaj.
Osebno sem za zasebne šole kot dopolnilo javnim ampak ne kot nadomestek za njih, sem za zasebne univerze, ki bodo dopolnile obstoječe javne univerze. Zakon, če že m ora biti naj bo takšen da bo omogočil vsem čim več za čim manj, mora dati zagotovilo da bodo otroci dobili vso potrebno znanje in podporo, ki jo bodo rabili za življenje.
Zakon ne sme dopustiti, da bodo javne šole v boljšem položaju kot javne in dosedaj nisem o tem zakonu slišal ali prečital še nič drugega kot samo negativne stvari in z tem ne mislim samo 100% financiranja zasebnih šol, ampak tudi uvedbo glavarin, ki bo v slabši položaj postavila predvsem manjše šole na podeželju napram večjih šol v mestih in spet uvedlo centrallizacijo srednjih šol in z tem se bo posebej disciplina zmanjšala in povečala kriminaliteta na srednjih šolah.
Odprava šolnin je OK vendar uvajanje dodatkov za nadstandard - kaj je zdaj to? Ali naj zdaj to pomeni da bo prihod v šolo brezplačen ampak če boš želel poslušati profesorja boš plačal pri vratih?
Še najhuje pa je to podajanje žogic sem ter tja - torej če vlada misli resno naj objavi celoten zakon in pusti ljudstvu da odloči glede na reakcije.
Takšne kot so sedaj zakona ne bi smela sprejeti.

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/
Staro 24.10.2007, 08:10
Šmek Uporabnik Šmek ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Šmek
Član od: Oct 2007
Sporočila: 177
Privzeto Re: Je peticija za javno šolstvo manipulacija?

Ne vem, meni že na splošno zakon o zasebnih šolah smrdi... Še toliko bolj pa, kot si že sam rekel, ker se praktično nič ne ve. Zgolj pavšalno; da se pripravlja zakon.
Ne vem, osebno menim, da se tega ne da izvest na neboleč način. Ustavi se že pri profesorjih, naprimer. Kje bi zasebne šole dobile kader, če se že zdaj jamra, da jih je premalo? Verjetno bi jih prevzemali javnim šolam in posledično bi ferderbali javne šole, kar bi naprej pripeljalo do klientelizma in potemtakem bi sploh študij postal privilegij bogatih. Učenci javnih šol bi tako ali tako bili v dvakratnem minusu - slaba izobrazba, saj bi na javnih šolah ostal zgolj balast učiteljev; pa še plačevanje morebitnega študija kasneje...
Staro 24.10.2007, 10:42
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

meni pa se zdi, da počasi a vztrajno prihajamo v ameriški sistem ... ena šola v mestu bo elitna ... ena bo katoliška (torej spet elitna) ... ostale pa bodo za drugorazredne, ki jih je tudi čedalje več ...

enako bo s srednjimi šolami ...
Staro 24.10.2007, 11:16
Stražar Uporabnik Stražar ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Stražar
Član od: Oct 2007
Sporočila: 85

Zakon ne sme dopustiti, da bodo javne šole v boljšem položaju kot javne

????
Staro 24.10.2007, 11:21
mzunko1 Uporabnik mzunko1 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce mzunko1
Član od: Sep 2007
Sporočila: 8

Zasebne šole so poguba za nižji delavski razred.Spet pridejo boljše skozi tisti,ki že nekaj imajo.
Staro 24.10.2007, 11:34
lady_lucifer
Guest
Sporočila: n/a

kar se mene tice, so zasebne sole nujno zlo....zato, ker je kvaliteta javnih katastrofalna (ne vseh, ker jih ne poznam, lahko pa to trdim za vse, ki sem jih obiskovala jaz in moji bliznji/znanci)...o kadrih pa tud ne bi (se je pa za vprasat, kolk uciteljev/prfoksov na OS in SS je blo res takih tapravih - da so velik naucil, korektn odnos itd), selekcije ni skor nobene, sankcij pa se manj
Staro 24.10.2007, 11:44
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

Citat:
Objavil-a lady_lucifer Prikaži sporočila
kar se mene tice, so zasebne sole nujno zlo....zato, ker je kvaliteta javnih katastrofalna (ne vseh, ker jih ne poznam, lahko pa to trdim za vse, ki sem jih obiskovala jaz in moji bliznji/znanci)...o kadrih pa tud ne bi (se je pa za vprasat, kolk uciteljev/prfoksov na OS in SS je blo res takih tapravih - da so velik naucil, korektn odnos itd), selekcije ni skor nobene, sankcij pa se manj
jaz sem bolj bukove sorte, zato pod izrazom "zasebna šola" razumem šolo, ki se financira iz zasebnih virov ... ne pa iz državnih jasli ...
Staro 24.10.2007, 11:49
king16 Uporabnik king16 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 1.215

Citat:
Objavil-a lady_lucifer Prikaži sporočila
Pa misliš, da so zato krivi samo učitelji in profesorji?
Moje mnjenje je, da je kriv predvsem sistem, ki vsako leto spreminja učne programe, spreminja načine poučevanja, vsako leto spreminja obvezne učbenike itd itd. In te ideje se porajajo na ministerstvu in ne v šolskih kabinetih.
Se strinjam, da vsi učitelji in profesorji niso enako kvalitetni ( posamezniki katastrofalno slabi ), večina pa si le zasluži pozitivno oceno.
O odnosu učiteljev do učencev pa raje ne bi. Bi se prej vprašal o odnosu učencev do učiteljev danes.
Staro 24.10.2007, 14:40
lady_lucifer
Guest
Sporočila: n/a

Citat:
Objavil-a nattka Prikaži sporočila
jaz sem bolj bukove sorte, zato pod izrazom "zasebna šola" razumem šolo, ki se financira iz zasebnih virov ... ne pa iz državnih jasli ...
ma ja, to itak kar kol druzga je cist zgresena logika....

king, ja, kriv je sistem in tud udelezenci, ki v tem sistemu delujejo. ampak to je ful razsezen in kompleksen problem...

sam tko za info....ce v ameriki prfox na faxu nima dost udelezbe na predavanjih, zgubi job...kar se men zdi cist kul. ni blo pa to misljeno za primerjavo...
Staro 24.10.2007, 16:14
Grey Uporabnik Grey ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Grey
Član od: Jun 2003
Sporočila: 70

Peticija je manipulacija? ...manipulacija otrok bo posledica uvedbe 100% sofinanciranih zasebnih šol. Kako je folk lahko tako tumast? Meni včasih govorijo, da sem naiven, ampak kdo je v resnici naiven? Jaz ali ljudje, ki nasedajo takim floskulam kot je predlog tega zakona?

Še vedno nisem dobil odgovora od zagovornikov, kako mislijo omejiti vpis na zasebne šole?(ponavadi dobim telečji pogled in: "Zakaj omejitev, saj je to odprto za vse." Jaz osebno pa v krohot in si mislim svoje.) Gredo se nek "socializem" proti kateremu so vsi tako nastrojeni. Zasebna šola je po definiciji ustanova visoke kakovosti, ki finančno podporo 100% dobiva od šolnin. Zaposluje najboljši kader ter je razmerje učenec:učitelj precej nižje kot v javnih ustanovah. Profesorji so zaradi njihove lastne kakovosti, dražji. Torej bo namenjeno več denarja zasebnim šolam kot javnim šolam? Kako lahko besedna zveza - Zasebna šola - ob 100% državni finančni podpori sploh še obvelja v prvotni obliki?

No, zagovorniki, kje imate odgovor na to vprašanje?

Ker, če ni utemeljenega in racionalnega odgovora, potem je ta zakon samo zavajanje ljudstva z razlogom bogatenja nekih še neznanih oseb, ki bi te šole ustanovile, beri: Nekdo hoče denar, nemara RKC?

Tisti, ki ta zagon predlagajo, bodo zaradi njega na nek način profitirali(beri: denar, ter zagotovljene volilce zaradi opranih možganov). Lažejo ljudem, uničujejo sedanji šolski sistem in še in še. Jaz jih imam počasi dovolj...vem, koga ne bom volili naslednje leto (kot da sem jih že...phih).

Kot sem že nekoč ugotovil, so desničarji oz. pejorativno krščanarji (no ne vsi, ampak večina), zmedeni ljudje, ki ne znajo razmišljati z lastno glavo in delajo tako kot se jim "odpredava". Kmetje na šahovnici, kanonfuter na ruski fronti..."Vse za Cerkev!". Zato jih kot osebe vedno jemljem z rezervo, ampak...problem je, ker je te rezerve že toliko, da bo povozila še tisto, kar je dejansko njihovo osebno razmišljanje.

Nazadnje uredil Grey : 24.10.2007 ob 16:17.

Značke
javno, manipulacija, peticija, šolstvo

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:24.