Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 13.10.2008, 11:11
zack69 Uporabnik zack69 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce zack69
Član od: Apr 2007
Sporočila: 38
Post Internet povezava

Ola..
Mene pa nekaj zanima.... a se da na obstoječem priključku, kjer se že izvaja internetni promet, priključiti še en ruter in ga pač nastaviti z istimi parametri ( up. ime in šifra ) pa da laufa za drugo omrežje ?? Ker sisitem je tak: fiksen IP, modem Ganymade 822+, potem pa router Zyxel z dinamičnimi IP-ji.
Zanima me priklop drugega ruterja na Ganymade 822+ in nastavitev istega up. imena in šifre in pa na samem ruterju nastavitev fiksnih lokalnih IP-jev in pa povezava na splet.

Zanima me še to : a je to možno, ali pa se da na obstoječem ruterju nastavit, da je nekaj IP adres fiksnih, nekaj pa dinamičnih ??
thx

Nazadnje uredil zack69 : 13.10.2008 ob 12:01.
Odgovorite s citatom
Staro 13.10.2008, 16:19
hellomania1 Uporabnik hellomania1 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce hellomania1
Član od: Dec 2005
Naslov: pod šuštarskim mostom , seveda govorim o prestižni lokaciji ob zidu
Sporočila: 137
Privzeto Re: Internet povezava

pomoje bi se dalo nastavit routerja v AP, torej če je zunanji ip fiksen naj se modem poveže na internet, routerja pa naj dobita ip preko njega, bo pa potrebno spremeniti ip od routerjev....npr: 192.168.1.1(to je interni ip od ganyja) na x.x.x.2 , x.x.x.3,....in potem dhcp naprej 192.168.1.x.,,,

Zdej odvisno od routerja je možno nastaviti tudi čisto dva različna omrežja, samo to pa zahteva malo več dela...Pomoje bi šlo tko, da se dodeli enemu routerju, da v dhcpju dodeljuje ipje npr 192.168.2.x in drugi 192.168.3.x in potem so tri čisto različne mreže.... razmišlat boš moral, samo kako bi se ta dva routerja potem kot AP prikloplo na modem..
1.mreža bi bila modem+router1+router2
2.mreža (dhcp routerja 1)
3.mreža (dhcp routerja 2)

sem preveril na mojem routerju in načeloma se da to nastaviti, malo se bo potrebno poigrati z nastavitvami...

EDIT1:

za fixne ipje v lokalni mreži pa moraš MAC od mrežne kartice vpisat notri v dhcp in tam napisat kateri ip naj se dodeli temu macu(mrežni)..tako imam vsaj jaz dodeljeno

LP

Nazadnje uredil hellomania1 : 13.10.2008 ob 16:21. Vzrok: Spregledal dodatno vprašanje
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
internet, povezava

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Povezava mobitela na internet preko sinope 568 jurijkr Tehnična pomoč 1 02.10.2008 08:25
internet povezava prekinja,.. matej66 Tehnična pomoč 9 07.06.2007 12:57
povezava na internet prek modema (2 racunanika) jeanmike Tehnična pomoč 3 02.10.2006 11:17

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:44.